2020 m. sausio 21 d.

 

Kas toks buvo Lietuvos didvyrio-nacių kolaboranto kapitono Jono Noreikos-Generolo Vėtros bendrapavardis kapitonas Noreika?

50
Paskelbta: 2019-10-06 10:49 Autorius: ekspertai.euPlungės turizmo informacijos centras visai neseniai, 2018 metais išleido brošiūrą „Plungės žydų takais“, kurią laisvai įsigyti galima ir šiandien.

Šį leidinį parėmė Kultūros paveldo departamentas, o partneriai Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondas, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė.

Leidinyje lietuvių ir anglų kalbomis trumpai aprašoma Plungės žydų istorija bei pristatomas 3 km maršrutas po Plungės miestą, kuriame sužymėti žydų bendruomenei priklausę pastatai, paminklai ir t. t.

Leidinyje minimas ir Lietuvos didvyris-nacių kolaborantas Jonas Noreika-Generolas Vėtra. Teigiama, kad jis apsigyveno iš žydų atimtame name bei buvo žydų sunaikinimo organizatorius.Amerikietiškame youtube kanale taip pat laisvai skelbiama 2011 m. birželio 22 transliuota Balticum TV laida „Kruvinas proto užtemimas“ iš laidų ciklo „Žemaitijos labirintais", apie masines žudynes Žemaitijoje 1941 m. birželio mėn.

„Pirmųjų II-ojo pasaulinio karo dienų aritmetika Lietuvoje kraupi. Apie 1000 civilių nužudo įsiveržę nacistai, tiek pat – besitraukiantys stalininiai bolševikai. Apie 5000 buvusių sovietinių aktyvistų nužudo jų kaimynai lietuviai. Viską nustelbia 10 000 žydų žudynės. Ir tai tik per pirmąsias karo dienas. Neapykanta ir kerštas. Šiandien, praėjus lygiai 70 metų, istorikai dar nepajėgūs įvardinti, kas vis dėlto sukėlė Lietuvos žmonių prote šitokį užtemimą, kuomet atsisukta prieš savo artimą, prieš savo kaimyną, su kuriuo gyventa nuo amžių taikoje“, - rašoma šio filmo anotacijoje.

Skelbiama, kad filmą valstybės pinigais finansavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Filme kalbinami istorikai, Plungės gyventojai.

„Dar ir šiandien netyla kalbos, kad įsakymą sušaudyti Plungės žydus davęs toks kapitonas Noreika. <...> Šią pavardę minėjo ir daugelis kitų, dabar jau anapilin išėjusių plungiškių“, - pasakojama filme.

Keliamas klausimas – ar šį siaubingą įsakymą davęs kapitonas Noreika ne tas pats kapitonas Jonas Noreika, vėliau tapęs Generolu Vėtra ir apdovanotas Vyčio kryžiaus ordinu?

Istorijos mokytojas Bronislavas Pocius tokį užklausimą ir uždavė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinei direktorei Teresei Birutei Burauskaitei.

„Ne. Tuo metu kapitonas Noreika buvo Šiauliuose“, - mokytojui išaiškino Genocido centro vadovė.

Žinant, kad Genocido centras su jos vadove priešakyje kartais turi pomėgį klastoti istoriją ir skelbti įvairias melagingas klastotes (pakanka vien prisiminti apie partizaną Siaubūną skelbtas istorijas ar viešinamus anušauskinius KGB sąrašus) ekspertai.eu kreipiasi į Genocido centrą prašydami suteikti daugiau informacijos apie kapitoną Noreiką, kuris prisidėjo prie Plungės žydų masinių žudymų ir jų turto nusavinimo.

Koks buvo Plungėje veikusio kapitono Noreikos vardas? Kokią informaciją Genocido centras turi apie šį žudiką? Koks šio nusikaltėlio gyvenimo likimas ir t.t.?

Būtina žinoti viską ne tik apie Lietuvos didvyrius, bet ir apie tuos banditus, kurie suteršė gerą mūsų šalies vardą.

Keli susiję:

LGGRC neturi skelbtų Lietuvos didvyrio A. Kraujelio-Siaubūno rašytų raštelių tarybiniams saugumiečiams  

Dėl LGGRTC generalinės direktorės T. B. Burauskaitės ir jos sėbrų nusikalstamos veikos kreiptasi į prokuratūrą   

Iš liudijimų apie nacių kolaborantų nusikaltimus Lietuvoje  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
50. Antanas
(2019-10-09 12:43:43)
(86.38.206.92) Parašė:

Iškratykite užsislaptinusių kgebistų kišenes ir ten rasite visokių "istorinių" raštelių ir manau galės įvairios jiknevyčiemžnės kalbėti, kad taip ir "užsislaptino rankų ir sąžinių nenusiplovę"49. Įdomiausia yra tai...
(2019-10-08 15:22:10)
(86.38.30.77) Parašė:

Pagal A. Pakalniškio knygą "Plungė", Plungės žydų žudynes Jonas Noreika organizavo pasitelkdama buv. milicininkus... Tuos, kurie tiesiogiai, ar - netiesiogiai (demonstruodami Sovietų valdžios neįveikiamumą) rėmė lietuvių trėmimus... Genocido Centro dokumentuose (bet kuriuose) iš viso nėra minima "milicija"... Iš viso nėra akcento - žmonės, davę priesaikas anti-demokratinės svetimoms valstybėms (įkliūtų ir Nausėda tuo atveju). Žmonės, be jokių priesaikų puolę kolaboruoti su naujais okupantais ir savo ištikimybę įrodinėję tiesiog - "Visiškos Įtakos palaikymu (entuziazmu iki dalyvavimo holokauste). Ką tai reiškia, žiūrint į Genocido Centrą, kuriam Lietuvos SSR milicija yra Lietuvos policija ir t.t (TAIP... TIESIOG - AUTOMATIŠKAI...)...? Tai reiškia paprastą dalyką - SSRS represinių organų specialistai, jų palikuonys, pasekėjai IR ŠIANDIEN kažkuriems lietuviams yra būtini... Ypač - tam Genocido Centrui. Deja, ne Laisvės siekiai, o - diktatūros ir įtakos, yra jų ideologija... Ir - šiandien...48. 40-tam
(2019-10-07 15:16:37)
(78.56.10.112) Parašė:

Yra istorikų tyrimai, publikuoti darbai, prieinami viešai LGGRTC, Tarptautinės komisijos svetainėse ir bibliotekose. Bet jūs gi neskaitėte ir neskaitysite nieko, kas gali sugriauti patogius rasistinius mitus. Nes autorius ne tas (tikriausiai žydas), ne tie skaičiai, o archyviniai dokumentai - "žydų nkvdistų" klastotė.47. U-2>50. žopa
(2019-10-07 12:38:41)
(89.116.124.39) Parašė:

Kolega, Jus tiesiog rašote prezidento Gaytano dienotvarke. Kaip ir dauguma patriotu, ne truputelio neabejoju, kad Gedimino pr. Vilniuje jau nuo rytdienos vadinsis "Virbalio šauliu" prospektu.46. žopa
(2019-10-07 12:21:35)
(82.135.226.79) Parašė:

Kažkodėl tik apie Noreiką,Šiaulius ir Plungę?Vilkaviškio rajone yra toks miestelis Virbalis,čia sušaudyta virš 10.000.žydų,lietuvių ir rusuų belaisvių,reikėtų ir Virbalio didvyrius apdovanoti ordinais ir medaliais.Jie nesirinko,ką žudyti jie žudė visus iš eilės,kažkodėl pamiršome,kad Lietuvoje buvo fašistinis Smetonos režimas.IX forte veikė net dujų kamera nepaklusniems nuraminti.Po perversmo iki 1939m buvo įvestas karo stovis ir būtent komendantai sprendė,kam taikyti karo lauko teismo sprendimus ir jų vykdymą.Neapsimeskime naiviais kvaileliais,nes tuo naudojasi landsberginė klika.45. P.S.
(2019-10-07 12:18:35)
(86.38.4.177) Parašė:

Velniai nematė tų tavo iškrypimų... Bet malonėk jų netransliuoti bent jau čia, šiame gerbiamame Portale.44. > 46. Senis Šaltis
(2019-10-07 12:03:49)
(86.38.4.177) Parašė:

Tai priverstinės atostogos nepadėjo_ ir toliau su savo prisidirbtais įklotais (kaip švelniai vadini pampersiukais) kalbiesi. Gal per trumpai "atostogavai"? Matyt...43. >46. Senis Šaltis
(2019-10-07 11:57:03)
(86.38.4.177) Parašė:

Neatsakei į klausimą. Ir kiek laiko truko blokavimas?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras