2020 m. kovo 29 d.

 

Karo ir kruizinių laivų terminale prasidėjo Uosto apsaugos pratybos

Paskelbta: 2019-04-27 16:16 Autorius: ekspertai.eu

Balandžio 25 d. Karo ir kruizinių laivų terminale Klaipėdoje kuriasi kariai. Prasidėjo uosto apsaugos pratybos, kurių tikslas – vykdyti uosto apsaugos užduotis. Tai – mokymai, netrukdysiantys įprastai uosto rutinai, civiliams gyventojams ar turistams.
 
Pratybų metu Klaipėdos uoste prisišvartuos apie 15 užsienio karo laivų iš Danijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos ir Prancūzijos, Lietuva taip pat skirs savo pajėgumus.

Terminale jau įsikūrė penkių konteinerių modulis, pademonstruosiantis uosto apsaugos pajėgumą. Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės karinės jūrų pajėgos kartu su NATO jūrinių operacijų sekliuose vandenyse kompetencijos centru, jose dalyvauja Vokietijos Karinių jūrų pajėgų bataliono kariai ir Bundesvero tyrimų institutas.
 
„Uosto apsaugos moduliai turi savo sensorius galinčius aptikti narus, mobilius radarus, elektrooptines priemones, kitus sensorius bei valdymo ir vadovavimo sistemą. Šie moduliai gali būti dislokuoti laivuose, bet kuriame uoste, tiek draugiškame uoste, tiek uoste be infrastruktūros. Pratybų metu bus treniruojami KJP kariai koordinuoti sąjungininku atvykimą, kovoti su grėsmėmis iš oro (bepiločiais), iš vandens ir sausumos. Taip pat LK KJP kariai užtikrins NATO Greitojo reagavimo minų medžiojimo junginio apsaugą operacijos „Open Spirit“ („Atvira Dvasia“) metu, grupei lankantis Klaipėdoje“, – teigė kmdr. Tadas Jablonskis.
 
Operacija susideda iš 6 etapų. Pirmuose trijuose vyks pasirengimas uosto valdymo perėmimui konkrečiuose rajonuose. Nuo balandžio 27 dienos modulis veiks savarankiškai ir vykdys uosto apsaugos funkciją Karo ir Kruizinių laivų terminale. Iki gegužės 1 dienos vyks jūrų pajėgų karių treniravimas. Gegužės 2 dieną prasidės pasirengimas „Open Spirit“ dalyvių sutikimui. Uosto apsaugos pratybos pasibaigs gegužės 14 dieną – svečių dieną.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras