2020 m. liepos 2 d.

 

Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys dalyvaus aukščiausios ES karinės institucijos konferencijoje

2
Paskelbta: 2019-11-19 17:08 Autorius: ekspertai.eu
V. Rupšys. Nuotr. aut.: srž. sp. Ieva Budzeikaitė.
V. Rupšys. Nuotr. aut.: srž. sp. Ieva Budzeikaitė.

Lapkričio 19 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys išvyko į Briuselį (Belgiją), kur ateinančiomis dienomis dalyvaus Europos Sąjungos karinio komiteto konferencijoje.

Europos Sąjungos šalių kariuomenių vadai rinksis į ES tarybos štabe vyksiančią karinio komiteto konferenciją. Jos metu, pirmininkaujant komiteto pirmininkui generolui Claudio Graziano, vadai aptars ES bendradarbiavimą su NATO, ES karines operacijas Vakarų Balkanuose, prie Somalio ir Libijos krantų, mokymo misijas ir karinių pajėgumų vystymą.

Lietuva dalyvauja keturiose iš šešių ES vykdomų karinių operacijų. 2019 m. pradžioje indėlis į ES operacijas sudarė apie ketvirtadalį Lietuvos indėlio tarptautinėse operacijose.

Briuselyje gen. ltn. Valdemaras Rupšys dalyvaus Lietuvos kariuomenės dienos minėjimo renginiuose, taip pat susitiks su Lietuvos ambasadore prie Europos Sąjungos p. Jovita Neliupšiene, Lietuvos ambasadoriumi prie NATO p. Vytautu Leškevičiumi bei Lietuvos kariniu atstovu prie NATO ir ES brigados generolu Modestu Petrausku.

Europos Sąjungos karinis komitetas yra aukščiausia ES karinė institucija, kurią sudaro ES šalių kariuomenių vadai. Jis vadovauja visai ES karinei veiklai, visų pirma – bendros saugumo ir gynybos politikos srityje vykdomų karinių misijų ir operacijų planavimui bei vykdymui ir karinių pajėgumų plėtojimui. Be to, komitetas teikia rekomendacijas kariniais klausimais ES politiniam ir saugumo komitetui, formuojančiam bendrą užsienio ir saugumo politiką. Į karinio komiteto konferencijas Briuselyje ES kariuomenių vadai renkasi du kartus metuose.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Proletaras
(2019-11-20 13:16:03)
(78.58.185.179) Parašė:

Ką be sakysi. Koloborantas ir yra koloborantas.1. Anfisa
(2019-11-19 17:33:58)
(88.118.163.49) Parašė:

Jo, gerbiamas kariuomenes vade, dazniau vazinek i Briuseli. Kai Rusija uzpuls tavo gymtyne, suzinosi is interneto, bet yra ir didelis privalumas - gal gyvas liksi, svarbu tiksliai zinoti, kada uzpuls.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras