2020 m. vasario 25 d.

 

Kariuomenės išminuotojai per šiuos metus jau sunaikino apie 1800 sprogmenų

Paskelbta: 2016-10-03 20:08 Autorius: ekspertai.eu

Šiais metais Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai reagavo į 826 iškvietimus apie rastus sprogmenis ir jau sunaikino apie 1,8 tūkst. vienetų nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų likusios nesprogusios amunicijos.

Pasak Sprogmenų neutralizavimo kuopos vado kapitono Nerijaus Aleknos, standartiniais sprogmenimis yra užteršta visa Lietuvos teritorija, o dažniausiai yra randami pavieniai artilerijos šaudmenys, bet pasitaiko ir kitų rūšių nesprogusios amunicijos.

„Paprastai sprogmenų neutralizavimo specialistams darbo padaugėja pavasario ir rudens sezonais, kai gyventojai atlieka įvairius žemės ūkio darbus ir padidėja tikimybė iškasti įvairius sprogmenis. Taip pat pranešimų sulaukiame ir rudenį iš grybautojų“, – sako kpt. N. Alekna, pabrėždamas, kad toks pranešimų apie rastus ar panašius į sprogmenis daiktus sezoniškumas stebimas jau ne vienerius metus.

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono atstovų teigimu, viename labiausiai sprogmenimis užterštame Šakių rajone šiais metais kariuomenės išminuotojai fiksavo 40 gyventojų pranešimų apie rastus sprogmenis ir per neutralizavimo operacijas sunaikino 45 vienetus nesprogusios karo metų amunicijos.

Kariuomenės išminuotojai prašo sprogmenis radusius gyventojus elgtis atsakingai – jų neliesti, nejudinti ir neardyti. Įtartino radinio vietą reikia pažymėti, įspėti aplinkinius ir paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Operatyviai atvykę kariai sprogmenį saugiai išveš arba sunaikins vietoje.

2015 m. Inžinerijos bataliono standartinių sprogmenų neutralizavimo specialistai 1181 kartą visoje Lietuvoje reagavo į pranešimus apie rastus sprogmenis ir neutralizavo beveik 3 tūkst. vienetų įvairių rūšių standartinių sprogmenų.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras