2019 m. sausio 21 d.
 

 

Naujoji, segmentinio tipo Mokomojo pulko tvora - svarbus kariuomenės įvaizdžio elementas

3
Paskelbta: 2018-05-18 08:45 Autorius: ekspertai.eu

Kol didžioji dalis Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių  drauge su NATO sąjungininkais dalyvauja įvairiose tarptautinėse pratybose ir vykdo įvairias kasdienes tarnybos užduotis, vienas iš bataliono Bendrosios inžinerijos kuopos skyrių jau ilgą laiką tarnauja Rukloje. Čia jie vykdos vykdo netipinę inžinieriams užduotį – išmontuoja seną betoninę Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko tvorą ir keičia nauja ir šiuolaikiška segmentinio tipo tvora. Darbai pradėti praeitų metų pabaigoje, tačiau jie paspartėjo atšilus orams. Iki šiol karo inžinieriams pavyko atnaujinti jau daugiau nei pusę keturių kilometrų ilgio tvoros.

Pasak šiuo metu tvoros įrengimo darbams vadovaujančio vyresniojo seržanto Povilo Poderio, sudėtingiausia ir daugiausia laiko atima senos tvoros ir jos pamatų ardymas ir išvežimas, o pats tvoros montavimo procesas su turima technika vyksta pakankamai greitai. „Jei neiškils nenumatytų kliūčių ir viskas eisis sklandžiai, baigti Mokomojo pulko teritorijos aptvėrimo darbus planuojame per mėnesį“, –  sakė vyr. srž. P. Poderis.

„Mokomojo pulko teritorijoje yra ne tik mokomieji batalionai. Čia yra įsikūręs ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras, ir NATO priešakinių pajėgų kariai. Čia periodiškai vyksta karių priesaikos ceremonijos, į kurias susirenka tūkstančiai karių artimųjų. Čia kas keletą mėnesių keičiasi sąjungininkų rotacijos, karius neretai aplanko sąjungininkų šalių vadovai ir įvairios aukšto rango delegacijos, čia vyksta įvairios šventės ir minėjimai, kuriuose dalyvauja ir šalies jaunimas, ir kiti garbūs svečiai iš Lietuvos bei užsienio. Todėl dalinio tvora yra ne tik svarbus karinės teritorijos fizinio saugumo, bet ir mūsų kariuomenės įvaizdžio elementas“, – įsitikinęs Mokomojo pulko vadas pulkininkas Aleksiejus Gaiževskis. Pasak pulkininko, pulkas yra integrali Jonavos rajono ir Ruklos miestelio dalis, todėl turime galvoti ir apie tai, kaip atrodome rajono gyventojams ir svečiams iš išorės, kokį įspūdį jiems paliekame.

„Labai džiaugiamės, kad Inžinerijos batalionas ėmėsi šio projekto, kuris tuo pačiu yra ir gera proga pasitreniruoti Bendrosios inžinerijos kuopos specialistams. Jų bataliono šūkis – „Inžinieriau, nesigailėk prakaito, brolių gyvybę saugai!“ – labai gerai atspindi tai, kaip jie atlieka pavestas užduotis tiek čia Rukloje, tiek ir kitur. Kaip Ruklos karinės įgulos vadas, esu jiems labai dėkingas“, –  sakė plk. A. Gaiževskis.
 
Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas yra dislokuotas Kaune. Jį sudaro štabas ir penkios kuopos: 1 inžinerijos, 2 inžinerijos, Bendrosios inžinerijos, Sprogmenų neutralizavimo bei Štabo ir aprūpinimo. Bataliono uždavinys – padidinti kariuomenės kovinių ir juos remiančių vienetų efektyvumą vykdant mobilumo, kontrmobilumo, išgyvenamumo ir bendrosios inžinerinės paramos užduotis.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. V. Ladas
(2018-05-18 20:11:05)
(188.69.208.25) Parašė:

Rado apie ką rašyti: apie neūkiškumą. Kelių kilometrų perimetro "smetoninė" betoninė tvora sunkiai griaunama tam, kad būtų pakeista šiuolaikine. Žinau aš tuos senus gero cemento ir sąžiningo darbo simbiozės statinius. Tai ne tarybiniai išvogto cemento tvariniai. O gal reikėjo restauruoti senąją, palikti ją kaip reliktą, dar ir su rašytiniu paaiškinimu, kad tai anos Lietuvos karinio rajono palikimas, kaip ir architektūros paminklas? Lomatj- nie stroitj, vienžo...2. yel“l“ow submarine
(2018-05-18 13:53:19)
(88.119.234.132) Parašė:

kam.lt ryškiai pretenduoja į litchuanijos anekdotų karaliaus sostą/titulą, kurį eilę metų drasko į gabalus musmirė, konservatos ir pornosklaida :))))) - konkurencija, vienok - žvėriška :)))1. Vytas
(2018-05-18 13:45:23)
(62.80.225.75) Parašė:

Ubago filosofija: išlaidas diktuoja ne būtinybė, o noras pasipuikuoti. Kaip ir išlaidų karinėm reikmėm didinimas daugiau, nei sutarta. Tuo tarpu Vokietija jų skiria tik 1,3 procento BVP. Ir kas geriau gyvena???Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras