2020 m. liepos 2 d.

 

Kariuomenės analitikai išanalizavo: didžiausi dezinformacijos taikiniai – krašto gynyba, NATO ir Lietuvos sąjungininkai

9
Paskelbta: 2020-06-01 16:48 Autorius: ekspertai.eu
 Vyr. srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotr.
Vyr. srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikai praėjusią savaitę (gegužės 22–28 d.) fiksavo kompleksinę, kelių stadijų priešišką melagingos informacijos operaciją, kuria siekta diskredituoti Lietuvos strateginės sąjungininkės – Jungtinių Amerikos Valstijų – karines pajėgas Europoje.

Kariuomenės atstovai informuoja, kad priešiška informacinė operacija prasidėjo iš karto po to, kai 2020 m. gegužės 13 d. JAV Armijos Europoje vadavietė paskelbė pranešimą spaudai apie dalyje Europos šalių, taip pat ir Lenkijoje, atnaujinamas „DEFENDER EUROPE 20 plus“ tarptautines pratybas.

Operacija buvo vykdoma dviem etapais. Pirmojo etapo metu (gegužės 13 ir 27 d.) buvo sukurti ir išplatinti du melagingi straipsniai apie JAV kariuomenės Europoje vado gen. ltn. Kristoferio Kavolio (Christopher G. Cavoli) ir JAV Armijos 2-ojo ABCT vado plk. Patriko O'Nylo (Patrick O'Neal) „nuomonę“, teigiančią, neva Lenkija ir Baltijos šalys yra nepajėgios dalyvauti šiose tarptautinėse pratybose. Antrasis etapas buvo pradėtas 2020 m. gegužės 27 d. žiniasklaidai, kitoms valstybėms ir tarptautinėms organizacijoms išplatinant naujienų agentūrą BNS („Baltic News Servise“) ir Lenkijos krašto apsaugos ministrą imituojančius netikrus laiškus su nuorodomis į melagingus straipsnius bei neva neigiama reakciją į gen. ltn. K. Kavolio „pareiškimus“.

Kariuomenės analitikai taip pat atkreipia dėmesį, kad situacijai dėl COVID-19 pandemijos normalizuojantis vis vien išlieka bandymų ja pasinaudoti dezinformacijos platinimui ir žmonių klaidinimui. Per praėjusią savaite fiksuoti 58 informaciniai incidentai, iš kurių daugiau nei 60 proc. buvo rusų kalba.  Nuo vasario 1 d. iki  gegužės 28 d. (imtinai) nustatyta apie 1335 skirtingų tipų informacinių incidentų, skleidžiamų elektroninėje aplinkoje lietuvių, rusų, anglų ir prancūzų kalbomis, kurie yra susiję su COVID-19.

Toliau skleidžiamos įvairios sąmokslo teorijos, kad neva buvęs „Microsoft“ vadovas Bilas Geitsas (Bill Gates) finansavo COVID-19 viruso sukūrimą ir suplanavo pasaulinę pandemiją, prieš Lietuvos valstybės institucijas kurstomos nesankcionuotos protesto akcijos, kurių organizatoriai teigia, kad koronavirusas neva yra finansinė, pasaulinio masto afera, o karantino metu vyksta pasiruošimas įdiegti 5G ryšį, kuris bus skirtas masiniam žmonių sekimui ir kontrolei.

Dezinformacijos taikiniais ir toliau išlieka krašto gynyba, NATO ir Lietuvos sąjungininkai. Jos skleidėjai siekia paskatinti neigiamas Lietuvos piliečių nuotaikos kariuomenės ir gynybos finansavimo klausimais. Taip pat kaltina Europos Sąjungą bandymais „sukurstyti“ pilietinius neramumus Baltarusijoje, o pati Bendrija neva stokoja solidarumo, negeba susidoroti su koronoviruso pandemijos padiktuotas iššūkiais ir yra ant kracho bei visiško subyrėjimo slenksčio.

Taip pat toliau kaltinama Amerikos ir Vakarų Europos žiniasklaida kaip „platinanti“ dezinformaciją apie COVID-19 padėtį Rusijoje. Teigiama, kad neva Vakarai vykdo informacinį puolimą prieš Rusiją ir koronoviruso pandemiją išnaudoja šios šalies bei Kinijos tarptautiniam diskreditavimui.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento informacija.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
9. to 1. Dalius. Kojinių fetišiztas.
(2020-06-02 13:31:56)
(88.216.162.15) Parašė:

pasikeisk piuvenas galvoje jos nuo ozio slapimo supuvo kaip ir tu su savo susiktom kojinem,verge baik bandyti ka pakeisti,nes vergas tik tarnauti moka ir aki laizyti...sekmes proto ubage



8. Antanas
(2020-06-02 12:08:30)
(84.46.249.66) Parašė:

Daliau, du vaikai bandė keisti savo mentalitetą ir leido juodam voriukui įkasti. Jie norėjo būti šiuolaikiški superherojiško metaliteto. Teko jiems nuo mentaliteto kojas ir rankas kratyti. Suspėjo protingesni, jiems su grąžinti prigimtinį žmogišką mentalitetą. Informacija iš praeitos savaitės televizijos žinių.



7. Antanas
(2020-06-02 12:00:42)
(84.46.249.66) Parašė:

Nu tikrai baisi dezinformacija man, kad aš išsivysčiau per megabaitinius metus iš beždžionės? Sunaikinkite tuos gigabaitus, megabaitus na ir paskutinį gigabaitą G5. Būsit žmonijos išgelbėtojai planetoje kaip ir su viruso epidemija Lietuva pasižymėjo, kadangi pagal Veryga viruso Lietuvoje nebuvo, jį atvežė "sūnūs palaidūnai", norintys manau bent numirti Lietuvoje.



6. Rusai puola
(2020-06-02 09:59:28)
(51.15.235.211) Parašė:

Gelbėkitės visi, kas tik galit, šaukia mūsų propagandistai… Yra tokių, kurie šventai tiki kiekvienu mūsų propagandistų žodžiu. Užtenka paklausyti kai kurių "etatinių" skambintojų į radiją. Panašu, kad jie gyvena nuolatinėje streso būsenoje, dreba iš baimės ir laukia, kada užgrius grobikų rusų ordos ir praris Lietuvėlę...Vakarų propagandistai, o Lietuvos – ypač - tendencingai nušviečia įvykius Ukrainoje. Visur taikomi dvigubi standartai: kai Vakarams yra naudinga, manipuliuojama tautų teise į apsisprendimą, laisvės troškimą ir pan. Referendumas Kosove buvo TEISĖTAS, o Kryme pasmerkiamas, kaip NETEISĖTAS. Rusija vaizduojama, kaip žiauri laukinė agresorė, atplėšusi Krymą nuo Ukrainos ir besikėsinanti į pačią Ukrainą ir Pabaltijo valstybes.Krymas iki 1954 m. niekada nepriklausė Ukrainai. Išgertuvių metu N. Chruščiovas, norėdamas pamaloninti savo sėbrus Kijeve, pažadėjo Krymą prijungti prie Ukrainos – taip ir padarė. Gyventojų nuomonės niekas neklausė. Tai jam buvo tas pats, kas vieno kolūkio kaimą perduoti kitam kolūkiui... (Kiek tai buvo teisėta, kažkodėl niekas nesvarsto). Jis lygiai taip pat sėkmingai galėjo Lietuvai priklausančią Neringos pusiasalio dalį prijungti prie Kaliningrado srities. GARANTUOJU – NIEKAS NEBŪTŲ PRIEŠTARAVĘS. Ar Lietuva dabar neklyktų visam pasauliui, kad tai buvo NETEISĖTA, ir nereikalautų grąžinti? JAV ir Vakarams reikėtų nuolat priminti jų “darbelius”, nešant “demokratiją” į Vietnamą, kai buvo nužudyta apie 3 milijonus vietnamiečių, ir visai nesenus įvykius: Jugosalavijos, Libijos bombardavimą, sugriautą Iraką ir Afganistaną… Vakarai mėgsta žongliruoti teisėtumo sąvokomis. 1991 m. Lietuvos Aukščiausioji taryba nutarė, kad 1940 m. Lietuvos įstojimas į TSRS buvo neteisėtas ir negaliojantis nuo pat pradžių, todėl Lietuva nuo 1990 m. kovo 11 paskelbta neprikausoma. Vakarai visaip sveikino ir liaupsino tokį žingsnį. Dauguma Vakarų pasaulio gyventojų nežino istorijos, todėl jais lengva manipuliuoti. Rusijos Dūma ir Krymo parlamentas irgi turėjo priimti analogiškus dokumentus: kad Krymo prijungimas prie Ukrainos 1954 m. buvo voliuntaristinis ir NETEISĖTAS N. Chruščiovo aktas, todėl NEGALIOJANTIS nuo pat pradžių. Įdomu, ką Vakarai tada būtų giedoję?



5. Ceslovas- 1-mam
(2020-06-02 07:52:38)
(188.69.209.127) Parašė:

Jeigu tau svarbiausia, kad niekas nekreiptu demesio i tavo neskalbtas kojines tai tikrai ne rusu "okupacijos" nuopelnas, o tavo paties atsilikusio protelio beda.



4. SS
(2020-06-02 07:04:38)
(78.63.162.242) Parašė:

O nenori ta pati chebra paanalizuoti kiek sisteminė Lietuvos žiniasklaida yra paleidusi melo, kiek darė psichologinį smurtą patiems lietuviams?



3. Dalius. Kojinių fetišiztas. 2ajam.
(2020-06-01 19:24:45)
(78.56.37.190) Parašė:

Pirmiausiai tikrai nekabinu kojinių tau prie lango, ir kojinės kiekvieną dieną keičiu,ne turiu nemažai prisipirkes. Man patinka kojinės, bet nepatinka kad šaiposi iš kojinių spalvos ar kokybės. Matyt pas mus vis dar yra vergo sindromas.



2. trumpai
(2020-06-01 19:08:45)
(78.60.194.148) Parašė:

>1 man nesvarbu kokias kojines tu nešioji bet karta metuose jas vistiek išsiplauk ir savo kojiniu nekabink man prie mano lango.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras