2020 m. liepos 3 d.

 

Karinių oro pajėgų orlaivio C-27J „Spartan“ įgula padėjo medikams gelbėti mažametį

1
Paskelbta: 2020-03-19 17:07 Autorius: ekspertai.eu

Kovo 18 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės transporto orlaivio C-27J “Spartan” įgula atliko tarptautinį skrydį ir šalies medikams padėjo gelbstint vaiką. Tai padaryta reaguojant į Sveikatos apsaugos ministerijos prašymą skirti Karinių oro pajėgų orlaivį  pargabenti iš Berlyno kamienines ląsteles vaikui, kuriam jos reikalingos prieštransplantacinei chemoterapijai atlikti.

Laikydamiesi visų saugumo reikalavimų ir rekomendacijų, Karinių oro pajėgų orlaivio įgula  C-27J „Spartan“ atliko skrydį maršrutu: Šiauliai-Melsbrukas (Belgija) – Berlynas (Vokietija) – Vilnius – Šiauliai. Trečiadienį pakilę iš Karinių oro pajėgų aviacijos bazės Šiauliuose, tūpė Belgijos aviacijos bazėje Melsbruke, kurioje paėmė Šiauliuose dislokuotam Belgijos kontingentui skirtą krovinį. Vėliau orlaivis perskrido į Vokietijos sostinės Berlyno Tegelio oro uostą, kuriame buvo paimti ir į Vilnių pristatyti pacientui būtini donoro organai.

Tai jau buvo antras šią savaitę „Spartan“ skrydis, atliktas reaguojant į civilinių institucijų prašymą. Kovo 16 d. orlaivio įgula iš Vokietijos parskraidino ne tik  namo negalinčius grįžti šalies gyventojus, bet ir dar vienus transplantacijai skirtus donoro organus – kamienines ląsteles.

Šaltinis: KAM
 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. kažkokie kalambūrai
(2020-03-21 11:52:51)
(90.135.161.99) Parašė:

drono organai(ar jie paslapčia neveža "specialiųjų krovinių" nepaklūsiantiems gyventojams suvaldyti?)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras