2020 m. kovo 29 d.

 

Kanada stiprina sąveiką tarp trišalės brigados LITPOLUKRBRIG padalinių ir ugdo ukrainiečių gebėjimus veikti pagal NATO procedūras

Paskelbta: 2019-05-02 20:38 Autorius: ekspertai.eu

Gegužės 1-2 d. su oficialiu vizitu Lietuvoje lankėsi Kanados kariuomenės vadas (gynybos štabo viršininkas) generolas Džonatanas H. Vansas (Jonathan H. Vance) ir jį lydinti delegacija.

Ketvirtadienį aukšto rango Kanados pareigūnas buvo iškilmingai sutiktas prie Krašto apsaugos ministerijos, vyko susitikimai su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Jonu Vytautu Žuku ir kitais kariuomenės atstovais.

„Kanada – reikšminga mūsų regiono saugumo rėmėja. Nors geografiškai esame tolimos šalys, tačiau vertybine ir grėsmių saugumui suvokimo prasmėmis esame labai artimi. Esu dėkingas Kanadai už svarų indėlį į regione įgyvendinamas NATO saugumo stiprinimo priemones ir už kitas dvišalio ir daugiašalio karinio bendradarbiavimo iniciatyvas“, - susitikime su Kanados kariuomenės vadu sakė gen. ltn. J. V. Žukas.

Lietuvos kariuomenės atstovai gen. Dž. H. Vansą supažindino su šalies kariuomenės pajėgumais, jų vystymo prioritetais ir planais, šalyje planuojamomis tarptautinėmis karinėmis pratybomis ir informacinės erdvės analize.

Popiet Lietuvos ir Kanados kariuomenių vadai lankėsi Antakalnio kapinėse, kur gen. Dž. H. Vance‘as pagerbė žuvusių už Tėvynę Lietuvos karių atminimą padėdamas gėlių prie jiems skirto memorialo.
 
Vizitą Lietuvoje gen. Dž. H. Vance‘as baigė apsilankymu Vilniuje veikiančiame NATO pajėgų integravimo vienete, kur susitiko su jo vadu plk. Jakobu Siogurdu Larsenu, vienete tarnaujančiais Kanados karininkais bei susipažino su vieneto veikla.
 
Kanada yra patikima Lietuvos ir Europos Sąjungos valstybių narių saugumo srities partnerė bei Lietuvos sąjungininkė NATO aljanse. Lietuvos ir Kanados kariai drauge dalyvavo įvairiose NATO ir ES karinėse misijose (Afganistane, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Irake ir Kosove). Nuo 2015 m. abiejų šalių kariai taip pat dalyvauja Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymo misijoje Ukrainoje.

Nuo 2014 m. Kanada prisijungė prie NATO patikinimo priemonių (angl. Assurance Measures) ir dalyvauja operacijoje „Reassurance“ Centrinėje ir Rytų Europoje, tame tarpe Baltijos jūros regione. Todėl šalis čia dislokuoja ir treniruoja savo karinių oro pajėgų, karinio jūrų laivyno ir sausumos pajėgumus.

2014 m. keturi Kanados Karališkųjų oro pajėgų naikintuvai iš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose vykdė NATO Baltijos oro policijos misiją. Nuo 2014 m. Kanados karinio jūrų laivyno atstovai kasmet dalyvauja išminavimo operacijoje Baltijos jūroje „Open Spirit“. 2017 m. birželio 19 d. Kanados karinis kontingentas buvo dislokuotas Latvijoje, kur iki šiol vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.

Kanadiečiai nuo 2014 m. aktyviai dalyvauja įvairiose tarptautinėse karinėse pratybose Lietuvoje: „Geležinis Vilkas“, „Geležinis kardas“, „Medžiotojas“, „Kardo kirtis“, „Tvirtas kobaltas“. Jau nuo 1999 m. kanadiečiai instruktoriais ir planuotojais remia pratybas „Klevo skliautas“ (angl. Maple Arch), vykstančias Lietuvoje, Lenkijoje arba Ukrainoje. Jų metu stiprinama sąveika tarp trišalės brigados LITPOLUKRBRIG padalinių ir ugdomi ukrainiečių gebėjimai veikti pagal NATO procedūras.
 
Kanada taip pat yra skyrusi finansinę paramą Vilniuje veikiančiam NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrui, vieną karininką į Estijoje veikiantį Baltijos gynybos koledžą ir tris karininkus į Vilniuje dislokuotą NATO pajėgų integravimo vienetą.

Nuo 1994 m. iki šiol įvairiuose ilgalaikiuose kvalifikacijos kėlimo kursuose Kanadoje pagal karinio rengimo paramos programą (angl. MTAP) yra mokęsi apie 250 Lietuvos karių ir civilių tarnautojų.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras