2020 m. liepos 6 d.

 

Kanada padės Lietuvai dar stipriau atgrasyti Rusiją

4
Paskelbta: 2019-05-01 13:48 Autorius: ekspertai.eu
Kanados gynybos ministerijos nuotr.
Kanados gynybos ministerijos nuotr.

Gegužės 1 d. Lietuvos kariuomenės vado kvietimu pirmojo oficialaus vizito į Lietuvą atvyko Kanados kariuomenės vadas (Gynybos štabo viršininkas) generolas Džonatanas H. Vansas (Jonathan H. Vance) ir jį lydinti delegacija. Vizitu siekiama stiprinti transatlantinius ryšius ir Kanados karinį bendradarbiavimą su jos sąjungininkėmis Rytų Europoje – Baltijos šalimis.

Gegužės 2 d. svečias bus iškilmingai sutiktas prie Krašto apsaugos ministerijos, susitiks su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Jonu Vytautu Žuku ir kitais kariuomenės atstovais.

Lietuvos kariuomenės atstovai gen. Dž. H. Vansą supažindins su šalies kariuomenės pajėgumais, jų vystymo prioritetais ir planais, šalyje planuojamomis tarptautinėmis karinėmis pratybomis ir informacinės erdvės analize.

Popietę Lietuvos ir Kanados kariuomenių vadai vyks į Antakalnio kapines, kur gen. Dž. H. Vansas pagerbs žuvusių už Tėvynę Lietuvos karių atminimą padėdamas gėlių prie jiems skirto memorialo. Vėliau lankysis NATO pajėgų integravimo vienete, kur susitiks su jo vadu plk. Jakobu Siugardu Larsenu, vienete tarnaujančiais Kanados karininkais bei susipažins su vieneto veikla.
 
Kanada yra patikima Lietuvos ir ES valstybių narių saugumo srities partnerė bei Lietuvos sąjungininkė NATO aljanse. Lietuvos ir Kanados kariai drauge dalyvavo įvairiose NATO ir ES karinėse misijose (Afganistane, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Irake ir Kosove). Nuo 2015 m. abiejų šalių kariai taip pat dalyvauja Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymo misijoje Ukrainoje.
 
Nuo 2014 m. Kanada prisijungė prie NATO patikinimo priemonių (angl. assurance measures) ir dalyvauja operacijoje „Reassurance“ Centrinėje ir Rytų Europoje, taip Baltijos jūros regione. Todėl šalis čia dislokuoja ir treniruoja savo karinių oro pajėgų, karinio jūrų laivyno ir sausumos pajėgumus.
 
2014 m. keturi Kanados Karališkųjų oro pajėgų naikintuvai iš Lietuvos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose vykdė Baltijos šalių NATO oro policijos misiją. Nuo 2014 m. Kanados karinio jūrų laivyno atstovai kasmet dalyvauja išminavimo operacijoje Baltijos jūroje „Open Spirit“. 2017 m. birželio 19 d. Kanados karinis kontingentas buvo dislokuotas Latvijoje, kur iki šiol vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.
 
Kanadiečiai nuo 2014 m. aktyviai dalyvauja įvairiose tarptautinėse karinėse pratybose Lietuvoje: „Geležinis Vilkas“, „Geležinis kardas“, „Medžiotojas“, „Kardo kirtis“, „Tvirtas kobaltas“. Jau nuo 1999 m. kanadiečiai instruktoriais ir planuotojais remia pratybas „Klevo skliautas“ (angl. Maple Arch), vykstančias Lietuvoje, Lenkijoje arba Ukrainoje. Jų metu stiprinama sąveika tarp trišalės brigados LITPOLUKRBRIG padalinių ir ugdomi ukrainiečių gebėjimai veikti pagal NATO procedūras.

Kanada taip pat yra skyrusi finansinę paramą Vilniuje veikiančiam NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrui, vieną karininką į Estijoje veikiantį Baltijos gynybos koledžą ir tris karininkus į Vilniuje dislokuotą NATO pajėgų integravimo vienetą.

Nuo 1994 m. iki šiol įvairiuose ilgalaikiuose kvalifikacijos kėlimo kursuose Kanadoje pagal karinio rengimo paramos programą (angl. MTAP) yra mokęsi apie 250 Lietuvos karių ir civilių tarnautojų.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. in
(2019-05-01 22:51:27)
(78.60.84.45) Parašė:

Ar jau pavyko bent kartą atgrasyti Rusiją ar čia tik kalba ir kalba. Kada pradės ir ką darys konkrečiai? Kad kelnes nusimaus ir varpa pamosuos - nesiskaito. Kaip konkrečiai tas atrodys atgrasymas ir ar rusai apie jį sužinos? (su kuo besikalbu - niekas nežino)3. natalija
(2019-05-01 18:24:06)
(78.62.242.103) Parašė:

Dz H Vansa KA ATVYKO GELBETI DEDULE MUSU NIEKS NEPUOLA IR TAVO PAGELBA NEREIKALINGA2. Nelaime
(2019-05-01 15:58:15)
(107.77.173.9) Parašė:

Labai senai buvau uztikes inf.Sievernoj sapkoj savladiejit Rusici!1. Vadakste
(2019-05-01 14:51:31)
(78.62.55.176) Parašė:

Aciu nereikia, nes musu niekas nepuola. Kuo labiau atvyks visokie atgrasytojai , tuo mazesne tikimybe bus isvengt 3 pasauliniui. Stop ginklavimuisi ir karams. Zmonijai reikalinga taika.Karai , nesantaikos tarp valstybiu , tautu , zmoniu yra blogis. Zmogus gime gyventi , o ne del kazkieno sukeltu karu mirti. Zmones mastykim , kas yra geris , o kas yra blogis.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras