2020 m. liepos 6 d.

 

Kaip matome, didžiajai daliai būsimų pensininkų piešiasi „švelnus“ pyzdakas

36
Paskelbta: 2017-09-06 09:22 Autorius: Marius Jonaitis
Dėl ko nors protestuojantys Lietuvos pensininkai dažniausia siejami su Kremliumi.
Dėl ko nors protestuojantys Lietuvos pensininkai dažniausia siejami su Kremliumi.

Mane labai stebina, jog pensininkų pensijų reikalas paliekamas tik jiems patiems. Toks jausmas, kad jaunesni žmonės (mano metų, kiek vyresni arba jaunesni) galvoja liksiantys amžinai žvalūs ir darbingi. Keli faktai susimąstymui.

Lietuvoje išdirbusiųjų reikiamą darbo stažą – 30 metų – pensija vidutiniškai siekia 287 eurus. Vis dėlto nemažai daliai žmonių pensija neviršija nė 250 eurų.
40 proc. pensijų gavėjų yra tokie, kurių pensija neviršija 250 eurų. 250 eurų – ties skurdo riba. Tų žmonių, kurių pensijos mažesnės nei 200 eurų, yra daug kartų daugiau, nei tų, kurių itin didelės.

Dabartinis reikalingas darbo stažas ilginamas nuo 30 iki 35 metų.

35 metų stažą jau privalės turėti tie, kurie į pensiją išeis 2027 m
Iš naujo įtvirtintas ir jau dabar galiojantis išėjimo į pensiją palengvas vėlinimas. Numatyta, kad 2026 m. ir vyrai, ir moterys į pensiją išeis būdami 65-erių.
Mes žinome kaip gyvena dauguma dabartinių pensininkų, kurių, vos ne pusė, gyvena žemiau arba ties skurdo riba. Pamąstykime kaip gyvens būsimi pensininkai. Galioja visiems dar jauniems asmenims.

Jeigu dabar uždirbi 300 eu, gausi 230 eu pensiją. Jeigu 900 (čia viskas „ant popieriaus“), tokią algą gauna, vis tik, maža gyventojų dalis, tai pensijos gausit 400 eu. Dabar įvertinkite infliaciją, demografinius procesus, kurie yra labai nepalankūs šiam Šiaurės Rytų kraštui.

Dabar pasvarstykim koks yra standartinis šios dienos jaunuolio gyvenimas. Manau esu kompetentingas apie tai kalbėti, nes pastaraisiais mėnesiais matau begalės jaunų žmonių CV (gyvenimo aprašymus) ir matau standartines jų karjeras.

Dažnas jų, po vidurinės baigimo, stoja į universitetą ir siekia bakalauro. Dažniausiai nedirba iki 22-23 metų. Dalis stoja į magistrą, tad darbo pradžia nusikelia iki 24-26 metų. Tad norint pasiekti 35 metų darbo stažą reiktų dirbti vos ne iki 60 metų.

Dauguma tų jaunuolių pasižymi darbų kaita su pertraukomis. Pajamos - dažnai arba apie 400, arba, geriausiu atveju, kyla iki 700 eu. Tų, kurie visą savo karjeros laikotarpį dirbs už 900 eu „į rankas“ (matuojant šios dienos standartu) bus nedidelė mažuma. Spėju, jog gal mažiau 10%. Tad, gal tik kas dešimtas jaunuolis galės pretenduoti į 400 eu „ant popieriaus“ pensiją. Kuri, greičiausiai, nuvertės dėl infliacijos. Visi kiti (90%) turės tenkintis pensija iki 300 eu. T.y, balansuoti ties skurdo riba. Arba emigruoti į labiau pavykusias valstybes. Tiesa, noriu perspėti, jog jis irgi ne guminės. Be to, ten griuvimo procesas irgi vyksta, tik jis pristabdomas vardan tokių šalių kaip Lietuva ar Ukraina (likęs trečiasis pasaulis) apiplėšimų. Tačiau, tai labai ilgai nesitęs.

Kaip matome, didžiajai daliai būsimų pensininkų piešiasi „švelnus“ pyzdakas. Manau dabartiniams pensininkams dar pavydėsim, nes jie bent jau turi savo būstus, kai kas ir sodus. Ar mes tą turėsim? Kai kurie gal ir taip, bet didžioji dalis - ne.

Kokios išeitis? Jas matau dvi.

a) Sunkioji dalis, bet vienintelė reali. Tai dabartinės santvarkos griovimas lyg pamatų. Perėjimas nuo kapitalizmo prie socialistinių principų. Gamybos priemonių, bankų nacionalizacija (išpurtyti privačius pensijų fondus, ten sukasi milijardai). Masinė turčių ekspropriacija ir pereiti prie žmonių valdžios - tiesioginės demokratijos.

b) Kiek lengvesnis, kuris palengvintų sąlygas mums visiems ir kuriuo einama kai kuriose valstybėse. Tai masinis darbas su profsąjungomis, pensininkų ir studentų organizacijomis. Streikų komitetų steigimas, savitarpio pagalbos asociacijų būrimasis. Aišku, su dabartinę lietuvių sąmonę, tai būtų milžiniškas darbas, bet kitose šalyse, tas, daug maž, veikia. Prancūzija, Graikija, ten skirtingos visuomeninės grupės vieną kitą palaiko, nes suvokia, jog viena nuo kitos yra priklausoma. Mes gi negyvename atskirai nuo pensininkų, visur yra jaunų mamų ir tėčių, visi vedam vaikus į mokyklas kuriose moko prastai apmokami mokytojai ir t.t. Todėl būtinas visaliaudinis judėjimas už visų darbo žmonių interesus (įskaičiuojam ir buvusius - pensininkus, įskaičiuojant ir esamus - moksleivius ir studentus). Jog visi tarpusavyje nesusipeštų (ir suskaldomi) būtina liesti tik darbo, užmokesčio (pajamų) ir darbo sąlygų klausimus.

Štai tokie mano vakariniai pamąstymai.

Čia galit pasiskaičiuoti savo pensiją: pensijuskaiciuokle.lt.

Čia galit pamatyti kaip žmonės reaguoja dėl savo pensijų. Visur panašios bėdos...:

Keli susiję:

Konservatorė R. Juknevičienė atskleidė: įvykęs pensininkų mitingas – ne be Kremliaus kvapelio   

Kremliaus suklaidintų pensininkų mitingas prie Seimo   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
36. jeronimas
(2017-09-14 10:53:52)
(109.77.163.21) Parašė:

Kol komunistu ir kgbistu atliekos ir teliokai sedes valdzioje,jokiu pertvarku Lietuvoje negali vykti.matot,net ozys,nusenes ,nukvakes,niekaip negali iseiti i poilsi.Gobsumas tiek suvystes va tokiuos isverstaskurius,kad jie tik budami prie valstybes pinigu sugeba isgyventi.Pirmiausia Tauta turetu is savo isrinktu seimo nariu pareikalauti skubos tvarka atsaukti 75 metu nieksu valdzioje uzslaptinimo istatyma.ir iskarto visus buvusius partinius clienus,tarnavusius okupantu valstybes spec tarnybose,isviesinti ir istatymu atimti teise uzimti valstybines pareigas.Kol neivyks apsivalymas ,nuodugnus apsivalymas,valstybeje progreso neivyks.Kur matyta,prezidentas savo praeiti slepe,meluoja tautai rinkimu metu,paaiskeje su kokiam velniui tarnavo ir tarnauja,ir seimas nedrista tokio prezidento nuimti? Pakelkit zenono kompiuterius,perskaiciuokit balsus ir suprasit kur vieta Rusijos valstybes" paslapciai".35. senis 30 V. Ladui
(2017-09-07 16:06:26)
(84.15.176.97) Parašė:

apsigraibyk, isiznybk, pakratyk makaule, ir gal suprasi, kad nuo 2004 metu Lietuva gyvena biauriausiame, nugyventame kolchoze. Negalima lyginti ybio su pirstu. Visos socialistines salys po karo atsistate savarankiskai. Visoms kapitalistinems salims buvo pritaikytas Marsalo planas, visos jos iki siol okupuotos. Pasaulio banko duomenimis LR ekonomika 1989-2016 metais smuko 30%, tiek metu mes gyvename kapitalistiniame pasaulyje. Kol gyvavo TSRS, vakaru kapitalas, realiai Bankas turejo konkurenta, bijodamas, kad socializmas neisplystu visame pasaulyje, privalejo dalintis pelnu. Dabar Bankas konkurento nebeturi, ir gyvenimo lygis smunka. Gamybaauga, technologijos tobuleja, o gyvenimo lygis smunka.34.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.33.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.32. Darijus
(2017-09-06 20:41:45)
(212.233.63.220) Parašė:

Ei ten, Durnių laive, jūsų rusai todėl ir nepuola, kad patys save sunaikinsite. Kam be reikalo eikvoti jėgas.31. Senis Šaltis
(2017-09-06 20:15:16)
(88.222.97.16) Parašė:

v.ladas žiūriu įsisiautėjo. Švedijoje socializmas filosofe.30. V. Ladas
(2017-09-06 19:57:52)
(188.69.208.202) Parašė:

Kada man reikėjo pačiam prieš save pasiteisinti, kodėl aš, Tarybų valdžios vos ne nuo lopšio augintas vaikas, nestojau jos ginti, ir kokia santvarka, socialistinė ar kapitalistinė yra pažangesnė, aš pasižiūrėjau į šalis, kurios buvo padalintos į dvi dalis. Vokietija. TSRS-se VDR buvo laikoma viršūne. Sakė, pusantro karto geriau už mus gyvena. Sakė karininkai, ten tarnavę. Bet VFR, visi žinojo, dar geriau gyveno. Dvi Kinijos, Honkongas, - skirtumas yra. Apie Pietų Korėją paaiškėjo tikra tiesa tik po Olimiados. Šiaurės Korėją matome ir dabar. Vietnamai du,- irgi skirtumas. Taigi, socializmas pralaimėdavo materialiai, kak ny verty. Socializmui reikia ypatingų sąlygų, ypatingų žmonių, o kapitalizmas sukasi iš to, kas yra, ir išsisuka smagiau. Aš į kolūkį nenorėčiau...29. Dzukas > 25. s
(2017-09-06 19:47:37)
(93.100.87.209) Parašė:

Dabar visi graziai kalba, bet kiek pamenu 27 birzelio visa Lietuvos teritorija jau buvo okupuota vokieciu. Mociute pasakojo - 22 birzelio apie 7 val. ryto, vokieciai jau kepe kiausiniene jos kieme. Nemegstu kai nesutampa faktai... Nemanau, kad raudoniems nebuvo kitu darbu, o tik uzsiimineti kaliniais, o cia "zinovai" dar spejo visus ir suskaiciuoti. Kai aplink krenta bombos ir lekia tankai, nieko nedomina jokie kaliniai. Nematet jus karo mielieji...ir nelinkiu jums to. Daug visko buvo, bet kita kart tikrai uzknisa tie mitai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras