2020 m. liepos 6 d.

 

Kaip kultivatorių pritaikyti savo sode ir darže?

7
Paskelbta: 2019-04-12 08:26 Autorius: ekspertai.eu

Šiais laikais užsiimti žemės ūkio darbais galima kur kas paprasčiau – prekyboje galima rasti ne vieną įvairiausias užduotis lengvinantį įrenginį. Vienintelis iššūkis: nuspręsti, kuri sodo technika iš tikrųjų yra pakankamai funkcionali ir verta mūsų dėmesio. Dažnai diskutuojama ir dėl kultivatorių naudos – jei iki šiol manėte, kad šį įrenginį galima pritaikyti tik keliems darbams, nustebsite sužinoję visas jo pritaikymo galimybes!

Lysvių, gėlynų ir kitų žemės plotų purenimas

Galima teigti, jog tai pagrindinė kultivatoriaus paskirtis, užtikrinanti paprastesnį, tačiau tuo pačiu ir veiksmingesnį darbą. Purenant žemę su kultivatoriumi, nereikia tiek daug fizinių pastangų, o galutinis rezultatas praktiškai visuomet yra tikslingesnis ir efektyvesnis. Nesvarbu, ar Jūsų sode stovi (ar dar tik stovės) šiltnamiai, ar turite daržą bei gėlyną – šį įrenginį pritaikysite bet kokios žemės purenimui.

Velėnos įdirbimas

Kiekvienas, kuriam teko susidurti su tokiu darbu, galėtų patvirtinti, jog įsišaknijusią pievutę labai sunku paversti sodinimui skirtos žemės lysvėmis, tačiau pasitelkę šį įrenginį, tokį darbą atliksite kur kas paprasčiau. Labai svarbu, kad pasirinktumėte būsimiems Jūsų darbams tinkamą įrenginį: jei ketinate dirbti sode, nedideliame darže ir ieškote kiek kompaktiškesnio modelio, Jums tiks elektriniai kultivatoriai, tačiau jei laukia didesnių apimčių darbai, verčiau rinktis benzininį prietaisą.

Piktžolių šalinimas

Jei kultivatorius gali susitvarkyti su sena velėna, galite būti tikri – piktžolės jam bus ypač lengvai įveikiama užduotis. Tiesa, šiam tikslui dažniausiai pasitelkiamas kur kas paprastesnis ir kompaktiškesnis rankinis kultivatorius, kuris padės pašalinti piktžoles, tačiau tikrai nepažeis Jūsų sodinių. Naudojantys galingesnius prietaisus, juos pasitelkia tarpams tarp lysvių: toks procesas taip pat padeda užtikrinti mažesnį nepageidaujamų žolių vešėjimą.

Vagų formavimas

Kultivatoriams pritaikomi priedai dar labiau išplečia jų panaudojimo galimybes: jei pasitelksite vagotuvą, nesunkiai suformuosite ne itin gilias vagas ir patys pasidarysite lysves. Tokia funkcija tikrai pravers kiekvienam, kuriam sodininkystė yra daugiau nei hobis. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad toks priedas skirtas tik profesionalams: jei patys anksčiau vagų nesate formavę, šiek tiek pasidomėję, nesunkiai susidorosite su tokia užduotimi.

Žemės arimas

Tęsiant kultivatoriaus priedų temą, vertėtų paminėti, jog ant šių prietaisų galima sumontuoti specialius ratus – jie suteiks galimybę šį įrenginį panaudoti ir žemės arimui. Tai reiškia, jog dar daugiau darbų galėsite atlikti patys. Toks priedas ypač pravers tuomet, kai norėsite žemę kompostuoti: ją kultivavę ir užbėrę komposto sluoksnį, kone iš karto galėsite pradėti arimo darbus. Vargu, ar pavyktų surasti patogesnį sprendimą!

Bulvių kasimas

Nors sunku patikėti, tačiau tai tiesa – pasitelkę kultivatorių ir bulvių kasamosios priedą, nesunkiai galėsite susitvarkyti ir su tokiu darbu. Bulvės nesusipjaustys, o jeigu tinkamai susireguliuosite ratų plotį, pavyks išvengti ir jų traiškymo. Jei šias daržoves sodinate tik sau ir neturite didelių plotų, tokia kultivatoriaus savybė taps dideliu privalumu.

Įvertinus visas šias galimybes, kultivatorių drąsiai galima pavadinti itin funkcionaliu sodo ar daržo pagalbininku. Pasitelkę kitus šio įrenginio priedus ir savo pačių sumanumą, atrasite dar daugiau situacijų, kuomet kultivatorius gali būti naudingas. Tiek šią sodo techniką, tiek jai skirtus priedus rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
7. Nu jo... K
(2019-04-13 11:55:58)
(188.69.209.46) Parašė:

Uždėjus papildomų svorių, rodeo baigsis.6. K
(2019-04-13 07:29:19)
(5.20.244.73) Parašė:

Deja, kultivatorius tinka tik įdirbti žemei. Bandant kultivuoti seną velėną, kaimynai stebės nepakartojamą rodeo ir sirgs arba už kultivatorių arba už važyčiotoją.5. Nu jo...
(2019-04-13 00:32:46)
(188.69.209.46) Parašė:

Ekspertai darosi visapusiškais gyvenimo žinovais :D Nelabai turiu ką ir pasakyti. Galvą tik kraipyti belieka... :D O jei rimtai, tai panaši technika sode labai palengvina gyvenimą ir juodą darbą paverčia malonumu.4. ai,
(2019-04-12 16:26:39)
(188.69.199.110) Parašė:

nuspirkau šufelį su motoruku, benzinufkę..3. Darijus
(2019-04-12 12:49:10)
(212.233.61.87) Parašė:

Dabar svarstau: pirkti brangų kastuvą ar pigią lopetą?2. yel“l“ow submarine
(2019-04-12 10:41:00)
(88.119.234.132) Parašė:

:))) - derėtų vertinti šį ekspertų komercinį straipsniuką metaforiškai - kaip “kultivuoti“ politinius dirvonus, plėšyti į gabalus politines ir moralines piktžoles, kaip teisingai “arti“ savo vagą :))))1. pigu.lt
(2019-04-12 09:04:24)
(2.96.64.93) Parašė:

ekspertu sponsorius?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras