2020 m. liepos 8 d.

 

Kaip išsirinkti vasarines padangas?

28
Paskelbta: 2019-03-16 09:06 Autorius: ekspertai.euNusprendę, kokią sumą norėtumėte išleisti padangų keitimui, reikia išsiaiškinti, kurios vasarinės padangos geriau tinka jūsų automobiliui. Taigi atėjo laikas žiemines padangas keisti į vasarines, tačiau ką rinktis iš daugybės rinkoje siūlomų padangų?

Niekas neabejoja, kad turėtų būti du atskiri žiemos ir vasaros padangų rinkiniai, o ne vienas sezono padangų rinkinys. Pagrindiniai skirtumai tarp vasarinių ir žieminių padangų yra šie: vasarinės padangos yra pagamintos iš sunkesnės gumos nei žieminės padangos, kurios dažniausiai priklauso nuo padangų veikimo temperatūros ir greičio. Pavyzdžiui, vasarą dėl cheminės sudėties specifiškumo žieminės padangos nusidėvės daug greičiau, o sukibimas su karštu asfaltu bus daug blogesnis.

Be skirtumų tarp modelio ir protektoriaus gylio, žieminės padangos dažnai turi spygliukus, kurie leidžia jums patikimai vairuoti automobilį ant kelio, padengto sniegu ar ledu, o tuo pačiu metu žymiai pablogina ratų sukibimo savybes ant sauso asfalto. Pažymėtina tai, jog pasaulyje pirmaujantys padangų gamintojai investuoja dideles pinigų sumas ieškodami optimalių protektoriaus konstrukcijų įvairioms oro sąlygoms ir kelio paviršiams.

Taigi nusprendėte, jog norite įsigyti vasarines padangas. Kas toliau? Toliau nustatomas padangų dydis. Čia viskas yra paprasta - reikia pasirinkti automobilio gamintojo leidžiamą dydį. Dydis nustatomas pagal jo geometrinius matmenis: padangos plotį, aukštį ir skersmenį.

Pavyzdžiui, žymėjimas 215/65 R16 reiškia: 215 ¬ - padangos plotis mm, 65 - padangos aukštis (profilis). „R“ raidė reiškia, kad padanga turi skersmens dizainą, 16 yra ratlankio spindulys coliais, kuriam turėtų būti įrengta ši padanga. Be to, ant padangos taip pat nurodytas greičio indeksas, leistina apkrova, sezoniškumas, gamintojo pavadinimas, gamybos šalis ir kita informacija.

Visi leistini dydžiai nurodyti transporto priemonės vadove. Kodėl galite naudoti tik leistinus dydžius? Jei įsirengsite didesnę, nei leidžiama automobilio gamintojo padangą (rato išorinis skersmuo bus didesnis už leistiną dydį), tada ratas greičiausiai prilips prie ratų arkos, o tai nėra saugu.
Taip pat, jei įsirengsite žemo profilio padangas, nei leidžiama, automobilis taps pernelyg sunkus, o pakaba bus sueikvota greičiau.

Todėl renkantis padangų dydį turite pasirinkti iš leistinų dydžių, atsižvelgiant į vairavimo savybes. Atminkite, jog automobilis, kuriame įrengtos žemo profilio padangos vairuojamas tiksliau. Taip vairuotojui lengviau valdyti automobilį važiuojant dideliu greičiu, ypač posūkiuose, todėl šio tipo padangos bus naudingos aktyviam važiavimui. Jei jūsų vietovėje esantys keliai yra duobėti, tuomet turėtumėte pagalvoti apie didesnio profilio padangas.

Skirtingai nei žemo profilio padangos, padangos, turinčios aukštą profilį, pakankamai gerai išlaiko kelio dangos trūkumus, tuo pačiu pailgindamos transporto priemonės pakabos eksploatavimo laiką ir užtikrindamos pakankamą komfortą vairuotojui. Jei mėgstate greitą ir aktyvų važiavimą, šis pasirinkimas jums bus tinkamas.

Vasarai pageidautina pasirinkti platesnes padangas, nes jų paviršius geriau veikiamas su kelio danga ir dėl to pagerinamos dinaminės automobilio charakteristikos (kuo geresnis kontaktavimas su paviršiumi, tuo didesnis potencialus pagreitis). Kita vertus, šis pasirinkimas šiek tiek padidins degalų sąnaudas - kuo didesnis kontaktavimas su kelio danga, tuo didesnis pasipriešinimas riedėjimui.

Be to, nepamirškite balų - kuo platesnės padangos, tuo lėčiau prasideda akvaplanavimas. Kaip matote, padangų dydžio pasirinkimas yra gana nežymus uždavinys, tačiau kurio sprendimui reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių.

Taigi rinkdamiesi vasarines padangas, turite atkreipti dėmesį į jų dydį bei plotį. Jei norite įsigyti vasarines padangas, apsilankykite internetinėje pigu.lt svetainėje, kurioje siūlomas platus jų asortimentas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
28. Darijus
(2019-03-17 22:43:36)
(212.233.61.87) Parašė:

Todėl tankas geriau, jam nereikia sezoninių vikšrų.27. Be reikalo ...
(2019-03-17 09:46:27)
(78.61.27.246) Parašė:

Dar papildysiu Aurį: "įsirengsite žemo profilio padangas, nei leidžiama, automobilis taps pernelyg sunkus" - verčiant neteisingai parinktas žodis: angliškas "hard" gali būti verčiamas ir "sunkus", ir "kietas". Šiuo atveju turėjo būti "kietas", visus smūgius priima pakaba ir greičiau dėvisi ("sueikvota" irgi panašu Google Translator vertimą). Be reikalo rašo apie tai, apie ką neturi supratimo ...26. K To P.S.
(2019-03-17 08:58:37)
(5.20.244.73) Parašė:

Būčiau su visasezoninėmis- Mišios!25. K
(2019-03-17 08:39:01)
(5.20.244.73) Parašė:

Kartą skubėjau į Palangą. Lokomotyvu pasirinkau Porsche. Apie ką galvojau! Jis stabtelėjo, aš iki dugno spaudżiu, cypia padangos, artėja... Trūko 50 mm, kad nuostolių padengimui, neužstatyčiau butą! Žinokite, su kuo prasidedant...24. To 23
(2019-03-17 08:28:15)
(78.31.187.172) Parašė:

Tai nevažiuok,pirk naujas vasarines, o žiemai atėjus naujas žiemines,tik negalvok ,kad galėsi lėkt vaikų per perėją nematydamas.23. K To 17
(2019-03-17 08:21:32)
(5.20.244.73) Parašė:

Sutinku, nuo taško A iki B, galima nuvažiuoti ir nuimtas nuo vežimo ratais. Pilnai tikiu. Bet, visasezoninėmis padangomis padangomis (kaip skelbia reklama) važiuoti, žudymas savęs ir kitų. Ar aš panašūs į Kamikadzę, kai perėjose vaikai lekia! į autobusą? Netikiu!22. -21. K To 19
(2019-03-17 08:15:11)
(86.38.178.170) Parašė:

Kantrybės? Reikia :). Bet žymiai daugiau reikia banko bilietų:D)))). Ką/kaip daryti? Pirmiausia, domėtis, pačiam būti žmogumi, su kuriuo kiti mielai dalytųsi patirtimi. Tada atlikti piniginės reviziją ir... gero kelio/purvyno (kas ko ieško) :D))))21. K To 19
(2019-03-17 08:08:26)
(5.20.244.73) Parašė:

Jūs ilgo bandymų ir stebėjimo Metodu radote. Ką daryti eiliniam, kuris žiūri į Vardą, Prekybos ženklą, kartais permokėdami už Prekybos Ženklą 50 proc. jo vertės! Tam reikia velniškos kantrybės!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras