2018 m. spalio 21 d.

 

Kad atgrasytų Rusiją, į Lietuvą atvyko visas Prancūzijos karių kontingentas

11
Paskelbta: 2018-01-11 14:45 Autorius: ekspertai.eu
Prancūzijos kariuomenės nuotr.
Prancūzijos kariuomenės nuotr.

Prancūzijos karių kontingentas dalyvavo NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje 2017 m. Estijoje, o 2018 m. jungiasi prie Vokietijos  vadovaujamos daugianacionalinės NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės  Lietuvoje ir kartu su kitais grupės kariais tarnaus Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtyje Rukloje.

„Mes ypač vertiname Prancūzijos sprendimą prisidėti prie atgrasymo ir kolektyvinės gynybos priemonių Baltijos regione. Tai neabejotinai demonstruoja Aljanso narių solidarumą ir vienybę“, - sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Į Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazę Šiauliuose sausio 10 d. atskrido visas Prancūzijos karių kontingentas. Prancūzijos kontingento vadą pulkininką leitenantą Marteną Venseslą (Martin Wenceslas) ir karius Šiauliuose pasitiko brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybės atstovas plk. ltn. Darius Bernotas.

Planuojama Prancūzijos kariai Lietuvoje bus aštuonis mėnesius ir prisidės prie NATO atgrasymo ir kolektyvinės gynybos priemonių stiprinimo Baltijos šalyse. Prancūzijos kontingentas bus pilnai dislokuotas per sausio mėnesį ir jau vasario pabaigoje bus pasirengęs dalyvauti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje mokymuose ir pratybose.
 
Prancūzijos karių kontingentą sudarys beveik 300 karių, iš jų apie 200 suformuos mechanizuotąją pėstininkų kuopą ir dar apie 100 karių vykdys administracines ir logistines užduotis. Prancūzijos kariai sudarys vieną iš manevrinių kovinės grupės kuopų, jie taip pat tarnaus kovinės paramos vienetuose, kovinės grupės štabe.

Kariai ir technika atvyko iš Prancūzijos kariuomenės 5-ojo dragūnų bataliono, dislokuoto Meilekame (Mailly le Camp), kurio kariai apginkluoti geriausia Prancūzijos kariuomenės sausumos pajėgų technika, bei Prancūzijos kariuomenės 7-ojo kalnų pėstininkų bataliono karių, puikiai pasirengusių dalyvauti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės treniruotėse ir pratybose.  

Kaip ir kiti kovinės grupės kontingentai, Prancūzijos kariai į Lietuvą atsigabena  savo kovinę, aprūpinimo bei administracinę techniką. Manevrinis vienetas tarnybai naudos pagrindinius kovos tankus „Leclerc“, pėstininkų kovos mašinas VBCI.

Pirmieji Prancūzijos kariai į Lietuvą atvyko dar gruodžio pabaigoje, oficiali naujo kontingento inauguracijos ceremonija Rukloje planuojama sausio pabaigoje.

Prisijungus Prancūzijos kariams NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje sudarys daugiau nei 1200 karių. Prie rotacinių priešakinių  pajėgų bataliono kovinės grupės šiais metais planuoja prisijungti ir Čekijos kariai.

Pati svarbiausia iš visų NATO viršūnių susitikime Varšuvoje 2016 metų liepą Lietuvos gautų saugumo garantijų – bendras Aljanso sprendimas nuo 2017 metų steigti Baltijos šalims ir Lenkijai skirtas priešakines pajėgas. Šis sprendimas, kaip visos NATO laikysenos dalis, skirtas vienareikšmiškai parodyti sąjungininkų solidarumą, ryžtą ir gebėjimą veikti nedelsiant duodant bendrą sąjungininkių atsaką į bet kokią agresiją. NATO valstybių ir vyriausybių vadovai šį sprendimą priėmė kaip atsaką į Rusijos agresiją Ukrainoje ir geopolitinės situacijos pokyčius. Priešakinių pajėgų suformavimas išreiškia Aljanso solidarumą ir įgyvendina patikimo atgrasymo ir gynybos idėją.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
11. prancūzai lieka prancūzais
(2018-01-13 18:12:03)
(78.61.185.219) Parašė:

youtube.com/watch?v=znfyggD2peQ10. to 8
(2018-01-13 17:55:40)
(5.20.186.24) Parašė:

GIrtas dar po vakar vatine kale? Deja visko turim. Tu rek lok stauk, bet tiesa yra kita nei tavo cenzūraa vatine nuomone.9. lietuvis
(2018-01-11 21:34:03)
(78.58.22.82) Parašė:

lauk is lietuvos prakeikti okupantai leidziam pasiimti ir lezbe magnolija ir kuprota dedule su visa ju nusikalteliu gauja8. pamastymui
(2018-01-11 20:59:01)
(2.29.122.119) Parašė:

atvyko 300 zmogeliu .ar tai reiskia ,kad dabar mes saugus ir rusai issigas ir nebepuls ?situacija yra nekokia .ka darysime jei rusai puls geguzes1 ,bokseriu neturime ,sautuvai 400 vnt 60 metu senumo ,7 tuks automatu atiduos ukrainieciams ,nemokamai .uzdauzysime su saukstais ,jei rimtai neturime Jevelin pries tankus ,neturime Stingersu pries aviacija ..leiskite paklausti ,kas po velniu ten pas jus ginybos komitete vyksta ?7. Dzukas
(2018-01-11 19:24:44)
(93.100.87.209) Parašė:

Mane dar jaudina tokie dalykai... Jeigu i Lietuva atvyko VISAS Prancuzijos kariu kontingentas, tai ar uzteks Lietuvoje maisto atsargu pamaitinti toki kieki musu "draugu". Labai dar sunerimes ir del Prancuzijos - iseina kad Prancuzija liko be gyneju, nes visi patrauke i Lietuva uzdarbiauti. O jeigu klastingi rusai tuo pasinaudos ir uzpuls ne Lietuva, o Prancuzija? Kas tada? Ar spes lietuviai, vykdydami savo pareiga pagal 5 straipsni, nubegti iki Paryziaus per 48 valandas, kol mielos prancuzes kvarsins rusams galvas, uz ka veliau, drasus prancuzai isvadins jas paleistuvem ir nuskus galvas plikai. Neramu man kazkaip...6. alius
(2018-01-11 17:14:20)
(78.60.93.131) Parašė:

Tai ką kaput Ruklos ir apylinkių varlytėms.5. Dzukas
(2018-01-11 16:36:16)
(93.100.87.209) Parašė:

Turiu du, auksto rango, gerai pazystamus karininkus. Vienas prancuzas, vienas vokietis. Patys jie jau nedalyvauja tame "lakstyme po laukus", padetis ir pareigos visiskai kito lygio. Pasikalbam retkarciais apie tuos "atgrasymus", linksma buna. Aisku tie kareiveliai gauna papildomai pinigu, ne komandiruote. Nereikia kurti papildomu poligonu ir "jaukti" savo zeme pratybomis. Jie visi su mielu noru keliauja pas "Baltijos tigrus", taip svelniai sena Europa vadina savo karingus partnerius, sudalyvauti ivairiose pratybose. Maziau klapato savo teritorijoje.4. V. Ladas
(2018-01-11 16:22:31)
(188.69.211.21) Parašė:

Nebūtina trypti savos žemės, galima ekologiškai patausoti miškus, jei esate tiesiog viliojami kenkti svetimiems miškams ir keliams. Pavyzdžiui lenkų keliai neišlaiko "Abramsų", taip pat ir vokiškų tankų...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras