2020 m. balandžio 7 d.

 

Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms ir karo metui

2
Paskelbta: 2016-10-28 15:16 Autorius: ekspertai.eu

Krašto apsaugos ministerija parengė ir spalio 28 d. visuomenei pristatė jau trečiąjį leidinį pilietinio pasipriešinimo tematika po 2014 m. Rusijos pradėtos agresijos prieš Ukrainą. Pirmieji du leidiniai šia tema buvo skirti nesmurtinės gynybos tematikai ir praktinėms rekomendacijoms ir patarimams dėl veiksmų ekstremalių situacijų metu ar prasidėjus karui. Naujajame leidinyje „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ pabrėžiama ankstesniuose leidiniuose neaprėpta itin svarbi tema – aktyvus piliečių, atsidūrusių agresoriaus okupuotoje teritorijoje, pasipriešinimas.

„Matydami didelį visuomenės susidomėjimą ir norą aktyviai prisidėti prie šalies gynybos, esame įsipareigoję tęsti tolesnį visuomenės supažindinimą su galimybėmis aktyviai priešintis potencialiam agresoriui bei būdais, kaip išgyventi karo sąlygomis. Naujasis leidinys atspindi šį mūsų įsipareigojimą, kurį davėme mūsų visuomenei dar pristatydami pirmuosius leidinius pilietinio pasipriešinimo tema“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Knygelę Krašto apsaugos ministerijoje pristatys ministras J. Olekas drauge su leidinio atsakinguoju redaktoriumi Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento direktoriumi dr. Karoliu Aleksa ir vienu iš jos rengėjų Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Informacinių operacijų skyriaus viršininku majoru Linu Idzeliu.

Naujajame leidinyje aptariami galimi potencialaus agresoriaus veikimo būdai, pateikiami argumentai, kokiems potencialaus agresoriaus veiksmams reikia būti pasiruošus. Skaitytojai čia taip pat galės susipažinti su dalyvavimo šalies ginkluotoje gynyboje principais renkantis tiesioginę ginkluotą kovą, o taip pat ir kitais pasipriešinimo būdais, kai kovojama ne tiesiogiai ginklu, kt. Ypač daug dėmesio knygelėje skirta išgyvenimo temai.

Knygelės autoriai pabrėžia, kad joje pateikti patarimai, pvz., dėl išgyvenimo, yra naudingi visiems šalies gyventojams net ir taikos metu.

Leidinys parengtas bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomene ir Lietuvos šaulių sąjunga.

Naujoji knygelė išleista 30 000 egz. tiražu. Kaip ir ankstesnių leidinių didžiausia naujojo leidinio tiražo dalis bus perduota platinimui Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės komplektavimo skyriams ir poskyriams, po keletą jos vienetų gaus visų bendrojo ir profesinio ugdymo įstaigos, viešosios ir aukštųjų mokyklų bei kolegijų bibliotekos, savivaldybės. Taip pat parengta ir elektroninė leidinio versija.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Iki ko daėjome?
(2016-10-29 15:22:53)
(90.140.123.52) Parašė:

Absurdas! Knygelės patarimai išgelbės nuo atominio karo! Paprasti žmogeliai bus sulyginti su žeme... Nereikia čia žmonių mulkinti. Jei jau valdžia išprovokuoja karą, o nenori taikos, tada kaip paprastas žmogus, gali atsilaikyti prieš atomą? Mūsų valdantieji, visiškai nesirūpina žmonėmis.Sau įsirengę slaptas slėptuves, apsirūpinę juose viskuo: sauga,vaistais, maistu keleriems metams, o tautai net paprastų slėptuvių neįrengia. Tik kovoti, kovoti, kovoti... Už ką kovoti? Už tai, kad jie gyventų, o mus, paprastus žmogelius visus paskandintų kraujo jūroje??? Ką davė mums mūsų valdžia, kad turime lieti kraują už juos? Ar mes gyvename padoriai? Juk mūsų gyvenimo lygis, žemiau skurdo ribos... Mes, jau nebepavelkame kojų, nesuduriame galo su galu, su šitokiais atlyginimais, su tokiomis kainomis, su brangiais vaistais. Mūsų tauta bėga iš šalies. Liko seniai,nejau jie kariaus? Todėl tas knygeles pasilikite, sau. Tauta,nemato geresnės ateities.Savižudybės,nužmogėjimas, skurdas, emigracija, korupcija, ir galų gale gąsdinimas karu...1. Multikulti fasistu instrukcijos idiotams
(2016-10-29 13:00:54)
(77.23.83.20) Parašė:

... ir multikulti-islam-fasistine Vokietijos valdzia pasiule gyventojams apsirupinti maisto produktais bent 10 dienu... Ar gali tai padaryti maziausiai 12 mln. Vokietijos gyventoju, gyvenanciu zemiau skurdo ribos? Ar gali tai padaryti tie, kurie gyvena siek tiek auksciau skurdo ribos? Kur ir ka gali sukaupti benamiai, priklausomi nuo atlieku? --- Tai rodo visiska US parsidavusios multikulti-islam-fasistines Vokietijos valdzios cinizma ne tik vokieciu, bet ir kitu Europos tautu atzvilgiu!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras