2020 m. birželio 5 d.

 

J. V. Žukas Briuselyje su NATO šalių kariuomenių vadais aptars Rusijos atgrasymo ir gynybos laikyseną

2
Paskelbta: 2019-05-20 15:16 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas. Ievos Budzeikaitės nuotr.
Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Gegužės 20 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas išvyko į Briuselį (Belgiją), kur ateinančiomis dienomis dalyvaus Europos Sąjungos ir NATO karinių komitetų konferencijose.
 
Gegužės 21 d. ES šalių kariuomenių vadai rinksis į ES tarybos štabe vyksiančią ES karinio komiteto konferenciją. Jos metu, pirmininkaujant komiteto pirmininkui generolui Claudio Graziano, vadai aptars ES bendradarbiavimą su NATO, ES karines operacijas Vakarų Balkanuose, prie Somalio ir Libijos krantų, mokymo misijas, bendro Europos dangaus koncepciją, karinių pajėgumų vystymą ir bendrijos karinius finansinius instrumentus.
 
Gegužės 22 d. NATO štabe Briuselyje vyks 181-oji NATO karinio komiteto konferencija. Ji prasidės susitikimu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, kuriame jis apžvelgs politinį kontekstą ir pagrindinius strateginius klausimus, su kuriais šiuo metu susiduria Aljansas. Vėliau, pirmininkaujant komiteto pirmininkui Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų maršalui serui Stuartui Williamui Peachui, NATO šalių kariuomenių vadai aptars tolesnę NATO atgrasymo ir gynybos laikyseną ir Vyriausiojo sąjungininkų pajėgų vado Europoje (angl. SACEUR) įgaliojimų išplėtimą.
 
Paskutinės dvi darbinės sesijos bus skirtos Ukrainai, Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos regionui. Jų metu kariuomenių vadai susipažins su dabartine saugumo padėtimi ir naujausiais įvykiais Ukrainoje bei aptars bendradarbiavimo perspektyvas. Susitikime su Viduržemio jūros regiono dialogo kolegomis, vadai aptars stabilumo iniciatyvų ir gynybos pajėgumų kūrimo Artimuosiuose Rytuose bei Šiaurės Afrikoje projektavimą.

Europos Sąjungos karinis komitetas yra aukščiausia ES karinė institucija, kurią sudaro ES šalių kariuomenių vadai. Jis vadovauja visai ES karinei veiklai, visų pirma – bendros saugumo ir gynybos politikos srityje vykdomų karinių misijų ir operacijų planavimui bei vykdymui ir karinių pajėgumų plėtojimui. Be to, komitetas teikia rekomendacijas kariniais klausimais ES politiniam ir saugumo komitetui, formuojančiam bendrą užsienio ir saugumo politiką. Į karinio komiteto konferencijas Briuselyje ES kariuomenių vadai renkasi du kartus metuose.

NATO karinis komitetas yra aukščiausio lygmens NATO karinė vadovavimo struktūra, pavaldi Šiaurės Atlanto Tarybai, Gynybos planavimo ir Branduolinio planavimo komitetams. Jame priimami strateginiai Aljanso kariniai sprendimai ir formuojami kariniai patarimai Šiaurės Atlanto Tarybai, priimančiai politinius sprendimus. Komitetą sudaro NATO valstybių kariuomenių vadai. Kasdienėje komiteto veikloje valstybėms narėms atstovauja jų kariniai atstovai. Karinio komiteto nariai susitinka komiteto konferencijose, rengiamose tris kartus metuose. Dvi iš jų rengiamos Briuselyje, viena – rotacijos principu kurioje nors iš NATO valstybių.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. yel“l“ow submarine
(2019-05-20 17:13:58)
(88.119.234.132) Parašė:

šito klouno feiso bukumas man visada sukelia kumščių mėšlungį ...:)))1. įttarimas
(2019-05-20 16:12:38)
(198.98.50.112) Parašė:

bus atremiama Rusijos agresija.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras