2020 m. gegužės 31 d.

 

Įvertino Sibire: už „Melancholiją“ klaipėdietis bus apdovanotas Rusijoje

Paskelbta: 2013-03-29 11:32 Autorius: Almantas Bružas / pilotas.lt

Rusijos Jekaterinburgo mieste kasmet rengiamas tarptautinis architektūros ir dizaino festivalis-konkursas skambiu pavadinimu „Eurazijos premija“. Vienas jo pagrindinių tikslų – supažindinti vietos visuomenę su šiuolaikiniais rusų bei užsienio architektūros ir dizaino pasiekimais. Šiemet rusams įgyvendinti pastarąjį tikslą padeda ir lietuvis – tarptautinio festivalio-konkurso Gyvenamųjų namų kategorijoje šįkart pirmąją vietą laimėjo klaipėdietis architektas Vladas Balsys su savo dviejų aukštų namo projektu.

 

Skatina inovacijas Uralo regione

Tarptautinis architektūros ir dizaino festivalis-konkursas „Eurazijos premija“ skirtas skatinti ir plėtoti šios srities inovacijas Rusijos Uralo regione. Surengtam tarptautiniam konkursui „Eurazijos premija 2012“ šįkart buvo pateikti 424 profesionalių architektų bei studentų darbai. Pastaruosius vertino tarptautinė 17 architektų ir dizainerių komisija iš Japonijos, Honkongo, Prancūzijos, Italijos ir Rusijos. Šios komisijos sprendimu, Gyvenamųjų namų architektūros kategorijoje nugalėtoju paskelbtas klaipėdietis architektas V. Balsys, suprojektavęs 2 aukštų gyvenamąjį namą „Melancholija“.

Skirtas suartėti su gamta

Architekto V.Balsio namo projektas pasižymi tam tikra melancholiška erdvės pusiausvyra – būsena, kurios metu galima mėgautis sulėtėjusiu laiku ir tyla. Architektūrinės melancholijos idėja šiame 2 aukštų namuko projekte plėtojama kaip ieškanti būdų išplėsti žmogaus gamtos pažinimą, suartinti su ja.

Konkurso „Eurazijos premija 2012“ nugalėtojų apdovanojimų iškilminga ceremonija gegužės 28 dieną įvyks Jekaterinburgo mieste. Tarp kitų kategorijų nugalėtojų architektų darbai Maskvoje, Astanoje, Šveicarijos Alpėse ir kitur.

Parengta pagal festivalio organizatorių bei Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos informaciją.

www.pilotas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
Valio
IP 78.63.229.198 | 23:49:42 Saunuolis TRampas....
GEJUS VATNIKAS
IP 88.118.157.85 | 23:02:59 KAM ŠIKNĄ PALAIŽYT IR ŠUDUS SUVALGYT?...
GEJUS VATNIKAS
IP 88.118.157.85 | 23:02:35 SVEIKI GĖJAI....
GEJUS VATNIKAS
IP 88.118.157.85 | 23:02:15 U2 NORI PAČIULPT MANO KOTĄ? ...