2024 m. balandžio 26 d.

 

Italijoje aptiktas slaptaraščiu parašytas mafijos dokumentas

Paskelbta: 2014-01-10 17:25 Autorius: Mindaugas Peleckis

Italijos policija rado mafijos dokumentą, parašytą slapta kalba, pranešė „The Telegraph“.

Dokumentas, sudarytas iš trijų puslapių, parašytas slaptaraščiu, primenančiu senovės graikų raštą. Jis aptiktas tiriant Vincenzo Femijos žmogžudystę. Šis Pietų Italijos Kalabrijos mafijos grupuotei „‘Ndrangheta“ priklausęs asmuo nušautas Romoje 2013-ųjų sausį.

Manoma, kad slaptasis dokumentas parašytas „‘Ndrangheta“ narių, kurie vadinami galingiausiais kokaino gabentojais visoje Europoje.

Dokumentą policijos pareigūnams iššifruoti pavyko. Jame aprašomas iniciacijos į mafijos struktūrą, dar žinomą „San Luca“ pavadinimu, ritualas. Mafijos naujokas, kaip teigiama dokumente, privalo savo odą įbrėžti aštriu objektu, tuomet savo krauju prisiekti „amžiną priklausymą garbingai draugijai“. Ceremonija privalo vykti „šventoje ir saugioje vietoje“, o šiam „krikštui“ reikalingi penki žmonės – „nei daugiau, nei mažiau“.

Italų kalbos kalabriečių dialekto žodis ‘ndrangheta kilo iš graikų kalbos žodžio andragathía (ἀνδραγαθἰα), reiškiančio drąsą, lojalumą. Taip pasivadinusi mafijos grupuotė, valdžios ištremta iš Sicilijos, apsigyveno Kalabrijos mieste apie 1890 m. „‘Ndrangheta“ pasaulyje nėra tokia žinoma kaip Sicilijos „Cosa Nostra“, Neapolio „Camorra“, Apulijos „Sacra Corona Unita“, tačiau ši Kalabrijos nusikalstama grupuotė apie 2000-uosius tapo galingiausiu kriminaliniu sindikatu Italijoje. Nors jį įprasta priskirti Sicilijos mafijai, realiai „‘Ndragheta“ veikia nepriklausomai nuo siciliečių, nors ir turi ryšių dėl geografinio, kultūrinio ir kalbinio Kalabrijos ir Sicilijos artumo.

„‘Ndrangheta“ dėka dėl narkotikų gabenimo, turto prievartavimo, radioaktyvių medžiagų laidojimo, prekybos ginklais, viešnamių ir lošimo namų organizavimo, vagysčių ir pinigų plovimo, taip pat legalaus verslo Italijos BVP pasipildo bent 3 proc. ir kasmet uždirba bent 44 mlrd. eurų.

JAV federalinių tyrimų biuro ir Europolo duomenimis, nuo XX a. 6-ojo deš. 6 000 narių turinti „‘Ndrangheta“ paplito už Italijos ribų, tapo įtakingiausia mafijos grupuote Italijoje, kai nukonkuravo „Cosa Nostra“, o aktyviai veikia maždaug 160-yje grupių įvairiose pasaulio šalyse: Argentinoje, Australijoje, Austrijoje, Belgijoje, Bolivijoje, Brazilijoje, Čilėje, Ispanijoje, JAV (Pensilvanijos valstijoje mafiozai įsikūrė dar 1906 m.), Jungtinėje Karalystėje, Kanadoje, Kenijoje, Kolumbijoje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Lenkijoje, Meksikoje, Nyderlanduose, Paragvajuje, Peru, Pietų Afrikos Respublikoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Senegale, Somalyje, Šveicarijoje, Urugvajuje, Venesueloje, Vengrijoje, Vokietijoje.

Su „‘Ndrangheta“ siejami ir Italijos masonai. 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras