2020 m. sausio 25 d.

 

Istorikas V. Vareikis: kalbant apie pačias kovas, žinoma, kad buvo visko

77
Paskelbta: 2018-07-31 13:42 Autorius: ekspertai.eu

Kai dėl Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo į Klaipėdos miesto merą kreipėsi konservatorė, buvusi Seimo narė A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, Klaipėdos miesto tarybos nariai ėmė svarstyti tokią galimybę.

Vienas, mažiau išprusęs tarybos narys Viačeslavas Titovas apie A. Ramanauską-Vanagą nieko nebuvo girdėjęs, todėl nusprendė informacijos paieškoti internete.

Jame panaršęs rado LTSR teismo nutartį, kurioje Lietuvos partizanų vadas yra pateikiamas kaip banditas, kurio įsakymu buvo nužudyta nemažai civilių Lietuvos žmonių (su šiuo dokumentu galima susipažinti ČIA).

Su šia tarybinio teismo nutartimi V. Titovas atėjo pas savo kolegas norėdamas pasidalinti jam nauja informacija ir sužinoti daugiau apie Lietuvos partizanų vadą.

Tačiau kolegos vietoj to, kad ramiai paaiškintų nesiorentuojančiam V. Titovui, jog pasikliauti tarybinio teismo politizuotos bylos medžiaga negalima ir kad A. Ramanauskas-Vanagas dar 1992 m. buvo reabilituotas, pasitelkę nepriklausomą žiniasklaidą žaibo greičiu sukėlė valstybinės reikšmės skandalą.

Štai kaip įvykius komentuoja pats V. Titovas:Visa be išimties valstybinė-komercinė žinaisklaida skambėjo smerkdama liaudies priešą Titovą, rėkiama buvo iki užkimimo ir perkeltine, ir tiesiogine prasme.

„V.Titovas proteste apipiltas miltais ir pasitiktas riksmu: „Dink iš Lietuvos, prakeiktas okupante“, „Titovas iš Kubanės Titovui iš Klaipėdos: „Pagyvenk, broleli, Rusijoje“, „Kremlius – prieš Lietuvos teisėsaugą, V. Titovas – prieš „miško brolius“, „Pradėta apkalta partizanų vado atminimą niekinusiam Klaipėdos tarybos nariui“, - tokių ir panašių nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidos antraščių galybė papuošė šalies viešąją erdvę.

O konservatorių bendruomenės organizuotame megztųjų berečių pikete Klaipėdoje prie savivaldybės vienas drąsus liberalas V. Titovą apipylė ir miltais.

Taip vadinamas Kurlianskio žiniasklaidos tinklo kanalas „Info TV“ guodė, jog V. Titovui dar labai pasisekė, kad buvo apipiltas tik miltais (leista suprasti, kad galėjo būti ir aštresnis, ukrainietiškas variantas – zelionka su fekalijomis ar net paprasčiausias fizinis susidorojimas):


Žiūrint iš šalies, visa sukelta isterija atrodė labai dirbtina ir nesveika. Į tai dėmesį atkreipė ir politologas Kęstutis Girnius savo apžvalgoje „Patriotų dovana Maskvai ir kitiems Lietuvos priešams“.

K. Girnius.

„Skeptiškai vertinu visokiausias sąmokslo teorijas, bet neabejoju, kad Kremliaus troliai, pastebėję panašius partizanus niekinančius pasisakymus, skubės keikti titovus ir vanagaites, reikalaus bausti šmeižikus, iškelti jiems bylas, atleisti iš pareigų, smerks politikus ir valdininkus, kurie neva taikstosi su patriotų niekinimu. Jie sėkmingai kurstys aistras, pyktį ir kaltinimus, bei daugelio politikų ir žurnalistų pomėgį įsijausti į teisuolio, Lietuvos garbę ginančio patrioto vaidmenį“, - teigia K. Girnius.

Jūsų dėmesiui, šio skandalo proga nedidelis ekspertai.eu rubrikos „Aktualus skambutis“ interviu su istoriku, Klaipėdos miesto tarybos nariu Vygantu Vareikiu:

Tad kas tie, pasak K. Girnaius, Kremliaus troliai, tie Lietuvos garbę ginantys urapatriotai?

Tai turbūt pirmas kartas, kai garsus politologas tiesiai šviesiai prabilo apie tuos, kurie yra patys tikriausi etatiniai Kremliaus troliai, jau ne vienerius metus kryptingai veikiantys Lietuvos viešojoje erdvėje ypač naudinga Rusijai linkme.

Šias pavardes ir pavadinimus be abejo daugelis žino labai gerai: tapinai, garbačiauskaitės-budrienės, ramanauskai, valatkos, karobliai, linkevičiai juknevičienės, auštrevičiai, valstybinis-komercinis LRT, Kurlianskio žiniasklaidos tinklo kanalai, Senukų radijas ir t.t. ir pan.

Taip, tai tie – nepriklausomybės laikais gausiai užderėjusios bukos, primityvios, tačiau agresyvūs ir nepaliaujamu srautu skleidžiamos propagandos, melo ir manipuliacijų atstovai ir ruporai.

O vieningai inicijuota apkalta  V. Titovui Klaipėdos taryboje – geras žingsnis. Apkaltos metu be miltų, fizinės agresijos ir skambių frazių bus galima ramiai išsiaiškinti, ar V. Titovas tikrai yra Kremliaus samdinys ir siekė įvykdyti provokaciją, ar tiesiog pirmą kartą pamatęs įtartiną dokumentą  – LTSR teismo nutartį, norėjo pas kolegas gauti daugiau informacijos.

Net jei V. Titovas būtų buvęs provokatorius, kaip reikėjo elgtis? Tiesiog pakviesti jį į didžiausias televizijas, leisti išsakyti viską, ką žino, o tada jau neatremiamais argumentais prieš milijoninę auditoriją sutriuškinti oponentą ir partizano klausimą, paskelbus reabilitacijos detales, uždaryti visiems laikams.

Tačiau Kremliaus troliams toks variantas yra visiškai nepriimtinas… Tikrųjų Kremliaus trolių užduotis – kuo skambiau loti Rusijos naudai, bei kvailinti kuo didesnį kiekį Lietuvos žmonių.

Susiję:

Lietuvoje gyvenantys neteisingų pažiūrų rusai kol kas dar nėra laistomi išmatomis ir zelionka   

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
77. alius>75. Panieka putkino pi, dorosijanam
(2018-08-13 14:14:04)
(82.135.185.121) Parašė:

O tavęs niekas nedrožė pupuli?76. >75. Panieka putkino pi, dorosijanam
(2018-08-13 14:08:40)
(51.15.88.249) Parašė:

tu pripratęs prieberniukų negali suprasti.75. Panieka putkino pi, dorosijanam
(2018-08-13 13:46:47)
(78.158.8.187) Parašė:

Nakas dulkino mergaite74. Vytas
(2018-08-12 14:51:04)
(62.80.225.75) Parašė:

Sąmoningas, su pagrindu ir be pagrindo bet kokios kitos nuomonės aklas puolimas - šiuolaikinių Lietuvos konservatorių, "ultrapatriotų " bruožas. Ir tai visai suprantama, nes tai būdinga ne tik Lietuvai. Reikia pasirodyti "tikrais" patriotais. O tai eiliniai žmonės gali "nesuprasti", kas yra kas Lietuvoje. Bet koks nepalankus valdžiai, bet kuriai - ypač vadinamiems dešiniesiems,klausimas ir tu jau Lietuvos priešas. Pabrėžiu - LIETUVOS. Nors kritikuoji valdžią. Štai VSD savo "grėsmių Lietuvai" analizėje konstatuoja, kad Z.Vaišvila ir A.Nakas, KONSTITUCINĖMIS priemonėmis (savo nuomonės skleidimu apie valdžios veiksmus, neveikimą ar žalą valstybei) siekia pakeisti valdžia. Ar ne absurdas? Nuo kada konstitucinės priemonės yra draudžiamos? Rezultatas apgailėtinas. Piliečiai, nesutinkantys su valdžios veiksmais, vietoj valdžios sprendimų pagrindimo ar paaiškinimo argumentais, vykdo represinius veiksmus - kratas namuose, interneto prieigos blokavimą, sekimą, asmens marginalizavimą per masinio informavimo priemones, ES teisės normų bei teisingumo organų sprendimų ignoravimą ir t.t. Jau nekalbant apie konstitucines dvasias. Kalbant apie pokario laikotarpį, tai buvo visko. Kaip ir visais laikais, visose šalyse, kur vyko esminės, ideologinės permainos. Buvo Lietuvoje ir visokių partizanų: ir ideologinių,kai buvo žudoma dėl politinių motyvų, buvo ir tiesiog banditų ir plėšikų, apsimetančių kovotojais su nauja valdžia. Todėl ir buvo ir išžudytų šeimų su vaikais ir seneliais. Klaipėdos atveju buvo pasirinktas, mano manymu, netinkamas variantas. Vietoj diskusijos apie Vanago veiklą ir jo reabilitaciją , pav., Klaipėdos MIP, pasirinktas puolimas. Kuo tai baigsis - pamatysime, bet, manau, ne Lietuvos naudai.73. >72. pastebėjimas
(2018-08-09 10:35:26)
(84.46.235.0) Parašė:

kliedesiai...40 pamate kokie zverys yra katsupai ir todel niekas nenorejo pakliuti jiems i rankas 44 be to ir 40 ir 44 jie buvo okupantai o vokieciu laikais daug ginklu Lietuva gavo todel galejo priesintis isgamoms katsupams72. pastebėjimas
(2018-08-07 16:08:46)
(86.38.158.201) Parašė:

O kodėl partizanai pasidarė patriotais tik iš trečio karto?40 - okupavo tie patys-į mišką nėjo, 41 - okupavo vokiečiai - į mišką nėjo, o štai 44 praregėjo , širdį suskaudo dėl tėvynės ir išėjo partizanauti. Atsakymas: nei ,40 , nei 41 niekas į frontą neėmė , o štai 44 rusai pradėjo prievarta į frontą imti. Čia ir atsirado "tėvynės meilė"71. sterva >> 69. V.Ladas
(2018-08-05 23:06:20)
(51.15.88.249) Parašė:

Tuo pilnai tikiu. Gyvenime nutinka ir dar įdomesnių ir keistesnių dalykų, tik nesugebame atkreipti į tai dėmesio ir susimąstyti... Tik iš Darvino beždžionės išsivystę neturi smegenėlių ir po 50, ir 60, ir t.t. Metai sueina, o protelis tokiems kaip neateina, taip ir neateina..70. Senis Šaltis
(2018-08-05 22:48:02)
(88.222.97.16) Parašė:

69. V. Ladas. Labai gerai, o dabar papasakok vladuk ką tuo metu tavo šeima valgė, kiek algos gavo, ar sunkiai gyveno, ir koks pečius stovėjo namie? Kuo kūrenote, malkomis ar anglimis. ką atsimeni?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras