2024 m. gegužės 28 d.

 

Išmaniojo telefono pasirinkimas: svarbu ir operacinė sistema

Paskelbta: 2012-09-19 22:59 Autorius: Ričardas Micevičius

Ruošiatės pirkti išmanųjį telefoną? Turime patarimą: rinkdamiesi telefoną atkreipkite dėmesį ne tik į techninius parametrus, bet ir į įdiegtą operacinę sistemą. Juk būtent nuo jos priklauso aparato valdymo paprastumas, patogumas ir funkcijų gausa. Čia pateiksime aktualiausių šiuolaikinių operacinių sistemų privalumus ir trūkumus, taip pat nurodysime, kokiuose telefonuose jos diegiamos.

„Apple iOS“

Ši sistema veikia „Apple“ gaminiuose: telefone „iPhone“, muzikos grotuve „iPod touch“ ir planšetiniame kompiuteryje „iPad“. Bene didžiausias „iOS“ privalumas – ypač paprastas ir greitas valdymas. Šioje sistemoje veikia didžiausia parduotuvė („App Store“), kurioje yra per 500 000 įvairių programų ir žaidimų. Taip pat - galinga muzikos ir filmų parduotuvė „iTunes“. Naujausioje „iOS 5“ yra „iCloud“ paslauga, galinti be laidų sinchronizuoti duomenis su asmeniniu kompiuteriu ir kitais turimais „iOS“ įrenginiais, ir sistema „Siri“, leidžianti valdyti aparatą balsu (deja, kol kas ji veikia tik anglų kalba). Pilnaverčiu navigatoriumi įrenginį su „iOS“ pavyks padaryti tik parsisiuntus mokamą programą, pavyzdžiui, „Tomtom App“.

„Google Android“

„Android“ sistema diegiama HTC, „Samsung“, LG, „Motorola“, „Sony Ericsson“, „Huawei“ išmaniuosiuose telefonuose bei planšetiniuose kompiuteriuose. Didžiausias jos privalumas – puikus suderinamumas su „Google“ paslaugomis. Pavyzdžiui, „Android“ telefone galima naudotis „Gmail“ paštu, bendrauti „Google Talk“ programa, planuoti laiką kalendoriumi „Google Calendar“. „Android“ taip pat turi parduotuvę, kurioje yra per 300 000 mikroprogramų ir žaidimų. Tiesa, tarp jų yra nemažai, kurių verte galima suabejoti... Orientuotis galima įdiegtais „Google Maps“ žemėlapiais. Deja, tam bus naudojamas brangus mobilusis internetas. Be to, Lietuvoje vis dar neveikia „Android“ navigacija su balso nurodymais (kaip automobiliniame navigatoriuje). Kita vertus, „Android Market“ parduotuvėje galima įsigyti pilnavertę navigacijos programą.

„Symbian“

Tai „Nokia“ išmaniųjų telefonų sistema. Tiesa, ankščiau ji buvo diegiama ir kituose telefonuose, pavyzdžiui, „Sony Ericsson“. Turbūt didžiausias jos privalumas – pilnavertė nemokama navigacija. Nurodžius kelionės tikslą, navigacijos programa praneš balsu apie visus kelionėje laukiančius manevrus. Naujausius bet kokios šalies žemėlapius galima parsisiųsti ir įsirašyti telefone, todėl keliaujant užsienyje nereikės naudoti brangaus mobiliojo interneto. „Nokia“ aparatai su „Symbian“ taip pat turi parduotuvę, tiesa mažoką – joje apie 30 000 mikroprogramų ir žaidimų. Deja, daugelį „Symbian“ telefonų valdyti nepatogu . Sistema „lūžinėja“ ir ilgiau naudojant, vis lėčiau veikia. Vilties teikia naujausia „Symbian 3 Belle“ sistema, kuri yra spartesnė ir stabilesnė.

„Microsoft Windows Phone 7“

Perspėjame senesnių telefonų su „Windows Mobile“ sistema savininkus - „Windows Phone 7“ neturi nieko bendro su senąja sistema. Ir tai yra labai gerai, nes „Phone 7“ yra išvaizdi, lengvai ir greitai valdoma sistema. Joje taip pat yra parduotuvė, kurioje kol kas yra apie 30 000 mikroprogramų ir žaidimų. NK ypač rekomenduoja naujausius „Nokia“ telefonus su „Windows Phone 7“ (pavyzdžiui, „Nokia Lumia 800“) - kartu gausite ir nemokamą navigacijos programą (kaip su „Symbian“ telefonais).

Kitos sistemos

Tarp kitų išmaniųjų telefonų sistemų verta paminėti „Blackberry OS“, diegiamą „Blackberry“ telefonuose, taip pat „Samsung“ kompanijos vystomą „Bada OS“. Abi jos yra pakankamai funkcionalios ir turi savo nedideles mikroprogramų parduotuves. Daug teigiamų emocijų sukelia ko gero lengviausiai ir greičiausiai valdoma „MeeGo OS“ sistema, diegiama „Nokia N9“ telefone. Su ja, beje, taip pat gausime nemokamą navigacijos programą.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras