2020 m. liepos 9 d.

 

Investavus milijonus, Lietuvoje bus pastatyti dar trys kariniai miesteliai

14
Paskelbta: 2019-10-04 15:14 Autorius: ekspertai.eu
Pinigai, investuojami į strateginius KAM projektus, stiprina Lietuvos gynybą ir Rusijos atgrasymą.
Pinigai, investuojami į strateginius KAM projektus, stiprina Lietuvos gynybą ir Rusijos atgrasymą.

Krašto apsaugos ministerijos paskelbtoje atrankoje Viešojo ir privataus sektorių parterystės būdu pastatyti tris karinius miestelius Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus r. dalyvavo septynios Lietuvos ir užsienio bendrovės. Į kitą etapą, atlikus kandidatų kvalifikacinį vertinimą, pakviestos keturios bendrovės.

Kvalifikacinę atranką praėjusios bendrovės pakviestos teikti savo pirminius pasiūlymus. Šie pasiūlymai bus vertinami iki 2020 m. sausio pabaigos, o po jų bus pereita į kitą pirkimo etapą – derybas. 

Kandidatų derybos vyks per 2019–2020 metus, o partnerystės sutartis su investuotoju arba investuotojais Krašto apsaugos ministerija planuoja pasirašyti 2020 m. pabaigoje.

„Vykdydami privataus partnerio atranką siekiame pritraukti ne tik stipriausias Lietuvos bendroves, bet ir nekilnojamojo turto vystytojus ir investuotojus iš užsienio. Tai strateginis Krašto apsaugos ministerijos projektas, kuriuo siekiame stiprinti Lietuvos gynybą ir atgrasymą (Rusijos, - red. past.), kurti pajėgumus ir sąlygas savo ir NATO sąjungininkų kariams“, – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.   

Krašto apsaugos ministerija privataus partnerio atranką trims kariniams miesteliams Šiauliuose bei Šilalės ir Vilniaus rajonuose pastatyti ir viešosioms paslaugoms teikti paskelbė šių metų kovą.  

Įgyvendinant šį projektą, iki 2023 metų bus sukurta visiškai nauja karinė infrastruktūra trims Lietuvos kariuomenės bataliono dydžio vienetams, kuriuose įsikurs maždaug 3000 karių. Šiaulių mieste bus įkurtas Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Šilalės r. Pajūrio miestelyje bus sukurta infrastruktūra tos pačios brigados „Žemaitija“ brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionui, o Vilniaus r. Rokantiškių kaime bus dislokuotas Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas. Visuose trijuose naujuosiuose kariniuose miesteliuose bus pastatytos kareivinės, veiks valgyklos, sporto ir laisvalaikio patalpos, medicinos punktai, remonto dirbtuvės ir visi kiti karinei infrastruktūrai reikalingi objektai.

Valstybės turtiniai įsipareigojimai siekia apie 164 mln. eurų. Partnerystės sutartis planuojama pasirašyti 15 metų laikotarpiui iki 2035 metų – iš jų infrastruktūrai sukurti planuojama skirti apie dviejų su puse metų laikotarpį bei maždaug dvylikos su puse metų laikotarpis būtų numatytas infrastruktūrai prižiūrėti. Projektų įgyvendinimo metu privatus subjektas valstybei sukuria karinę, funkcijoms vykdyti reikalingą infrastruktūrą, jis prisiims ir statybos darbų vykdymo ir sukurtos infrastruktūros valdymo rizikas.

Sprendimas vystyti naują karinę infrastruktūrą viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu buvo priimtas atsižvelgus ne tik į privataus sektoriaus gebėjimą vienu metu vystyti kelis didelės apimties projektus, bet ir dėl didelių investicijų į ginkluotės modernizavimą bei naujų gynybinių sistemų įsigijimą krašto apsaugos sistemoje.  

Naujos karinės infrastruktūros vystymas yra įgyvendinamas vykdant Vyriausybės programos krašto apsaugos sistemos prioritetinius darbus, kuriais siekiama įgyvendinti Lietuvos kariuomenės plėtrą – didinti Lietuvos kovinius pajėgumus, užtikrinti fizinę infrastruktūrą plečiamų Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų nuolatiniam dislokavimui.

VPSP projektams pristatyti Krašto apsaugos ministerija buvo surengusi dvejas viešąsias konsultacijas, kuriose potencialiems investuotojams pristatė pirkimo dokumentus.

Visa informaciją apie Krašto apsaugos ministerijos VPSP vykdomus projektus skelbiama Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje www.kam.lt ir VšĮ „Centrinė projektų valdymo agentūros“ svetainėje www.ppplietuva.lt.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
14. Nekenčiu aferistės Grybauskaitės ir brudų konservatorių
(2019-10-05 23:05:10)
(92.243.166.42) Parašė:

Dėl Landsbergio senio gaujos sugalvoto ir A.Kubiliaus įgyvendinto Ekonominio permainų plano, užgriuvus nevilčiai ir kvapą gniaužiančioms skoloms, iš šalies emigravo 1 000 000 gyventojų, ne vienas pasikorė vien tam, kad iš jų vaikų nebūtų atimta paskutinė pastogė, kad skolos numirtų kartu su jais… o kiek dėl nevilties žuvo moterų… vaikų… Dabar šis žmogus laborantas Andrius Kubilius su savo komanda Gabrieliaus Landsbergio “žmonių” partijos sąrašo viršuje. Tad kiek dar lietuvių gyvybių pagal TS-LKD planus turės būti paaukota „vardan tos Lietuvos“ aukuro? Arba kada gi šie žmonės bus teisiami už karo ir neapykantos kurstymą, bei žmonių gyvenimų griovimą? Kitaip tariant, skaitydamas apie Jūsų naują „Ekonominio proveržio planą“ ir matydamas Jūsų partijos rinkiminiame sąraše tuos pačius veidmainiškus eilinių žmonių likimų griovėjus, kurie tarsi giltinės dalgiais jau „prasinešė“ per Lietuvą 2008 – 2012 m., aš turiu pilną pagrindą manyti, jog Jūsų Lietuvos atgaivinimo planas man labiau primena fašistinių diktatorių ekonominių atgaivinimo planus prieš pasaulinį karą. Tai gal ir Jūsų tikslas – visomis priemonėmis sukelti 3-čiąjį pasaulinį karą ir tam parengti visą ekonominį ir patriotinį šalies bei ES potencialą?13. Investuoja tada, kai
(2019-10-05 13:10:47)
(78.56.75.110) Parašė:

tikimasi pelno... O cia reikia rasyti "isleidus milijonus... "12. trumpai
(2019-10-05 10:25:36)
(78.57.130.78) Parašė:

Turint atliekamu pinigu ir esant poreikiui miesteliai žmonėms nepakenks,bet žiurint i ateiti ar tie kariniai poligonai ir toliau neš pelna.11. as
(2019-10-05 10:04:30)
(78.61.209.39) Parašė:

Valdzia mano,kad prisipirkus karines technikos(metalo lauzo) ar pristacius kariniu miesteliu Lietuva taps saugesne, tikrai taip nera. Juk technika valdo zmones, o jai zmogus nusivyles valdzia ir valstybe kurioje klesti korupcija, nera teisybes, didziulis skurdas ir emigracija tai toks zmogus nera sios valstybes patriotas ir tikrai negins tokios valstybes ir ta ju technika beverte. Uz tuos pinigus geriu mazinti skurda tuo peciu kelsis zmoniu patriotizmas. O JAV del Lietuvos tikrai neprades III-o pasaulinio karo su Rusija.10. Trigrašis
(2019-10-05 08:01:29)
(178.16.34.170) Parašė:

O šaukia,kad nėra pinigų.Įdomu,o kaip Latvija ir Estija ,ar irgi taip pat ruošiasi karui su Rusija,nesąmoningai taškydamos pinigus ?Gal kas turit tikros informacijos,kaip jie ten?9. Susinaikinimo doktrina
(2019-10-04 23:23:40)
(188.69.195.126) Parašė:

XXI amžiuje maža tauta mąsto karinio susinaikinimo kategorijom.8. Vytas
(2019-10-04 21:44:33)
(46.249.171.56) Parašė:

Tikslas lig ir kilnus - atgrasyti. Šiuo atveju, kaip deklaruojama - Rusiją. Tik viena bėda - karinio "svorio" kategorijos per daug skirtingos. Valdžia tvirtina NATO ateis į pagalbą. Nemanau - jei jau Rusija puls, vadinasi pasiektas susitarimas ir mes jau parduoti ir įšduoti. Eilinį kartą. O jei nebūsim išduoti, tai Rusija ir nepuls. Pasaulinis karas nereikalingas niekam. O šiaip tokios valstybės kaip Lietuva, tik solidžiai, bent mūsų mastais, maitina didelių valstybių karinės technikos gamybos kompanijas. O juk bėdos ir nelaimės visada ateina iš ten, iš kur nelauki.7. Vadakste
(2019-10-04 21:36:31)
(78.62.55.176) Parašė:

Ne ekonomika keliam , bet ginkluojames ir idomu kodel taip reikia , ar rimtai mus kazkas puls , ar mes su natininkais patys kazka pulsime. Geriau butu taika. Pinigus leist taikiems , geriems tikslams.Zmogus gime gyventi , o ne del kazkieno sukeltu karu miri. Karai zmonijai yra blogis.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras