2020 m. vasario 28 d.

 

Interviu „1 prieš 1“ Lietuvos prezidentė eilinį kartą sužibėjo (4 interviu dalis)

56
Paskelbta: 2015-05-24 13:43 Autorius: ekspertai.eu
Vienas mėgstamiausių prezidentės Dalios Grybauskaitės užsiėmimų – dažnų fotosesijų metu paveiksluotis su vaikais. Europoje mūsų šalies vadovė šioje srityje tituluojama vienvalde lydere. Nuotr. prezidentas.lt


Latvijos žurnalistas Gundaras Rėderis atvyko į Lietuvą dėl labai svarbios priežasties – su juo buvo pažadėjusi susitikti prezidentė Dalia Grybauskaitė ir duoti interviu Latvijos televizijos laidai „1 prieš 1“.

Pirmieji klausimai, tiksliau – temos, buvo suderinti.

Jūsų dėmesiui, ketvirtoji interviu dalis.

Latvijos televizijos žurnalistas Gundaras Rėderis po interviu su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite žiūrovams pažadėjo paaiškinti, kodėl redakcija neiškirpo tų vietų, kurias nurodė iškirpti laidos viešnia. Štai kaip jis tai paaiškino.

„Kodėl LTV interviu „Vienas prieš vieną“ su Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite buvo parodytas nesutrumpintas? Pagrindinis argumentas yra žurnalistikos principas: žurnalistas gali užduoti bet kokį klausimą, kuris yra svarbus visuomenei. Politikas, taip pat ir prezidentas, visuomet turi galimybę rinktis, ar atsakinėti ir kaip atsakinėti. Suderinti klausimai – tokio termino LTV Žinių tarnybos darbo praktikoje nėra. Taip, retkarčiais bendraujame su politikų spaudos atstovais apie svarbiausių temų ratą. Tačiau niekada tai nebūna susitarimas dėl konkrečių klausimų. Interviu paprastai būna užduodami klausimai, kurie neįeina į svarbiausių temų ratą.

Įvairių formatų eksliuzyvinį interviu su Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite LTV Žinių tarnybos žurnalistai planavo jau keletą metų. Ją mėgino prakalbinti kolegos iš „Panoramos“; daugybę kartų to prašė ir laidos „Vienas prieš vieną“ redakcija, informavusi apie laidos formatą (hard-talk tipo interviu) ir trukmę (43 minutės).

Lietuvos prezidentė sutiko duoti interviu gegužės 18 dieną Vilniuje – prieš ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimą.

Gegužės 11 dieną, Lietuvos prezidentės atstovės paprašytas, nusiunčiau elektroninį laišką su keliais preliminariais klausimais ir tezėmis (preliminary questions), kurios nusakė pagrindines temas – saugumo situacija regione ir Baltijos valstybių bendradarbiavimas.

Pabrėžiu – tai buvo preliminarūs klausimai, kurie gali keistis ir nereiškia, kad nebus užduoti kiti klausimai, iškrentantys iš pagrindinių temų lauko.

Tai ir buvo mano vienintelis bendravimas su Lietuvos prezidentės komanda dėl interviu turinio: jokių susitarimų apie konkrečius klausimus, jokių užuominų apie neužduotinus ar nepatogius klausimus.

Redakcijoje nusprendėme, kad be pagrindinių temų yra verta užduoti klausimus, kurie domina Latvijos žiūrovus: apie „Maximos“ tragediją Rygoje (po jos Dalia Grybauskaitė yra sakiusi, kad „ir Lietuva pasimokys iš „Maximos“ tragedijos“); apie vienos lyties partnerystės legalizavimą (neseniai Lietuvos Seimo Teisės komitete buvo apie tai diskutuojama).“

Gundaras Rėderis. Nuotr. twitter.com


Po šio interviu užkaito visi socialiniai Latvijos tinklai – ypač Twitter, kurio paskyrose komentuoja ir politikai, ir žymūs žmonės, ir eiliniai piliečiai.

Vienas komentatorius Edgars Sims pasibaisėjo suderintais klausimais ir įkėlė įrašą, kuris jam labai priminė D. Grybauskaitės interviu:Komentarų pilnos ir vietos dienraščių interneto svetainės – kiekvienoje po kelis šimtus. Vietoj ekspertai.eu komentaro siūlome Latvijos gyventojų komentarus iš didžiausio portalo Delfi.lv. Pirma – jūs pamatysite, ką apie mūsų prezidentę mano latviai. Antra – įvertinsite, kokius komentarus leidžia publikuoti internetinės žiniasklaidos lyderis Latvijoje.Ir Lietuvos prezidentė, ir Rusijos autoritarinis režimas – putino asmenyje– abu atsakinėja tik į prieš tai suderintus klausimus. Tokios Lietuvos žurnalistikos leistinos taisyklės.D. Grybauskaitė yra V. Putino bendrakursė, todėl ji drąsiai sugeba pareikšti nuomonę apie tai, kas vyksta Rusijoje. Taip pat mes žinome, kad ji yra tokia pati KGB agentė kaip Putinas. Taip pat yra žinoma, kad toji lietuvių m** tą akimirką, kai Baltijos valstybės atgavo nepriklausomybę, pabėgo iš Lietuvos į Ameriką, kad išsisuktų nuo arešto dėl bendradarbiavimo su KGB nusikaltimuose prieš žmoniją. O dabar grįžusi ji demonstruoja savo raumenis, kai aiškiai matyti jos KGB profesionalumas naujoje dimensijoje.Vienintelis skirtumas, kad DG yra kitos valstybės agentė ir yra Lietuvos prezidentė. O Putinas yra agentas savo valstybėje, kurios prezidentu yra. Kas yra teisingiau, spręskite patys.Tai reiškia, kad jos „erudicinis šarmas“ buvo tik muilo burbulas… Tai buvo man vertybinis šokas, kai LT prezidentė užsipuolė laidos vedėją! Koks gi tai politikas, kuris nesugeba 24 val. per parą atsakinėti profesionaliai be „išankstinio pasiruošimo“.Kaip jau n-kartų esu rašęs – ačiū Dievui mes neturime tokio prezidento kaip D. G… Mūsiškis, nors ir mikčioja – bet atsako… Ak, lietuviai, lietuviai, ką jūs darysit, kai 2 didvalstybės – JAV ir RU vėl susitaikys??? Grybauskaitė šiame interviu tik parodė, kokia ji didelis ruporas ir kiek mažai turi žinių…Jei Rusija susitaikys su Vokietija (ES), o tai nėra neįmanoma, Dalia liks prie suskilusios geldos. Ji yra tiek daug prisišnekėjusi, kad Rusija nesutiks sudaryti su ja koncesiją. Ir dar galbūt priedo publikuos Dalios darbo knygelę ar įskaitos kortelę. Mūsiškis bent jau sugeba patylėti apie nevienareikšmiškai vertinamus klausimus.Iš tiesų šokas, atrodė protinga moteris, netgi išvaizdi, o pasirodo be suderinimo nepajėgia net žodžio ištarti (dar įdomu, su kuo reikia suderinti, kas rašo tą scenarijų?). Tai jau geriau Berzinis, nors kartais į šoną, bet bent jau pats su savo galva.Tikriausiai Grybauskaitė savo nuomonės neturi? Galbūt pirmiausia reik suderinti su JAV atstovybe Lietuvoje? Kitas Latvijos prezidentas bus toks pat kaip Grybauskaitė, kuriam be JAV patvirtinimo nebus leista nė žodžio ištarti.

Pabaiga

Interviu originalas ČIA. (Anglų kalba – ČIA.)P. S. Kolaborantė, NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) duktė, Lietuvos nepriklausomybės priešininkė, komunisto ir jedinstvenininko Mykolo Burokevičiaus bendražygė, daugkartinė Lietuvos Konstitucijos laužytoja, provokatorė bei nepralenkiama melagė – tai ir yra Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Susiję:

Pirmoji interviu dalis

Antroji interviu dalis

Trečioji interviu dalis

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
56. vladas lukosevicius
(2015-07-17 13:36:16)
(90.134.104.58) Parašė:

PABUSKITE kokia ji prezidentė , FALŠYVA pedofilų ir žudikų bendrininkė , jei jums tinka tai ir šokite pagal jos dūdelę , o protingi žmonės traukiasi iš jos komandos , nes nenori dalyvauti jos aferose ir nusikalstamoje veikloje kuri nukreipta prieš Lietuvos žmones . Ji jau seniai turėjo būti teisiama už LT kuro aferą kai pardavė LT kurą pedofilui M. Klabinui už vieną litą ir dar išmokėjo virš 100 milijonų kompensacijų už neva patirtus nuostuolius , bet pakliuvo į eurokomisiją . Pagal tuometinį BK už tokio masto valstybinę aferą kurią ji ivykdė kartu su Brazausku grėsė sušaudymas , o dabar iki gyvos galvos . Ar išvis pas ją yra kas nors tikro pradedant nuo biografijos , išvaizdos , politinių pažiurų ir orentacijos ? IKI kokio laipsnio turi būti iškrypes žmogus , kad vieną dieną dangsto pedofilus ir žudikus , bei aukština pareigose su pedofilais bendradarbiaujančius teisėjus ir prokurorus ,, o kitą dieną fotografuojasi ir reklamuojasi su vaikais . Neilgai pratrauks ji po kadencijos , nes pas mus labai madinga pasidarė susirgti vėžiu , jau du pavyzdžius turime .55. Nika
(2015-07-09 16:16:50)
(88.222.117.112) Parašė:

Baikit skiesti kad POLIKARPAS TREMTINYS.Kadangi esu tremtinė tai turiu knyga su visų tremtinių sąrašais .Jeigu buvo lageryje už kriminalinius nusikaltimus tai nereiškia kad tremtinys.Toks baisus melas manau žeidžia daug tikrų tremtinių.Ir dar tremtiniai ant rankų nesitatuiravo tai tik nusikaltelių pasaulio menas.54. Paprastas> 53 "Dzūkija"
(2015-05-27 18:23:13)
(88.118.179.138) Parašė:

„Gal galima priesaiką paredaguoti..“... Na, taip(nors, o kas keis?)... , bet ką KT pasisakys? - „Prieštarauja LR Konstitucijai!“... ir vėl tas pats, kaip vakar vakare... Nereikia galvoti, kad ES teisininkai yra idiotai... reikia gerbti „varžovų“ sugebėjimus žaisti „konstitucinį pokerį“ ir gudrumą. Net Rusijos teisininkai pripažįsta jų „dvigubų standartų“ technologijų pasiekimus. ... „Jonis“ labai teisus: “ Как ни ложись, всё равно вые..ут!”. Tai reikia tiesiog ne „atsigulti“ prie balsadėžių.53. Dzūkija > 48. Paprastas
(2015-05-27 11:03:37)
(78.62.212.240) Parašė:

Gal galima priesaiką paredaguoti...52. Jonis To 48. Paprastas
(2015-05-27 10:54:51)
(188.69.193.205) Parašė:

"bet po priesaikos... jie jau tarnaus ES"?! Tendencijos nekokios, reikes pasitikslint. Jusu nuomone, musu tautos "demokratiskas" pasirinkimas ES yra “0” ? Atleiskit uz grubu posaki: “ Как ни ложись, всё равно вые..ут!”. Jei taip, tai ne kas...51. Dzūkija > 50. Paprastas
(2015-05-27 10:35:36)
(78.62.212.240) Parašė:

Dėkui...50. Paprastas> 49 "Dzūkija"
(2015-05-27 10:12:40)
(88.118.179.138) Parašė:

„Dzūkija“, o aš siūlau „Sėdėti ir žiūrėti“? Ne reikia vesti propagandą ir agitaciją, kad bent 80% piliečių žinotų, kaip veikia šį valstybės santvarką ir kaip jie patys ją išlaiko(balsuodami). O tada galima nagrinėti : ką daryti?. Jog jeigu nerinks, tai situaciją visiškai pasikeis...Tai kam reikia tuščiai pulti vasalus(prezidentę, seimą ir t.t.)? O šaukti perversmus, tai reiškia sunaikinti dar dalį piliečių... jog koks yra „teisingumo“ požiūris(pvz.Vaišvilos atžvilgio): „(...), įspėjus nepasišalino iš spaustuvės, todėl nėra pagrindo daryti išvadai, kad jie aktyviai nedalyvavo konflikto veiksmuose.“ – tai yra patys kalti....49. Dzūkija > 48. Paprastas> 47 "yel“l“ow"
(2015-05-27 09:28:31)
(78.62.212.240) Parašė:

O ar dabar mums gerai...Sėdėti ir žiūrėti...Beje,o kodėl reikia vykdyti "visokiausias sutartis"...primestas apgaule...Gal yra galimybė jas atšaukti...Be to JAV ir Briuselis juk irgi netesi savo pažadų...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi