2020 m. vasario 25 d.

 

Informacija kino gurmanams: filmo „Žalgiris - Geležies diena“ dalyvių pavardės jau žinomos

Paskelbta: 2011-03-09 09:47 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos Tūkstantmečio vardo minėjimo programos vienu pagrindiniu akcentu turėjo tapti ilgai laukto vaidybinio istorinio filmo "Žalgiris - Geležies diena" sukūrimas. Tačiau taip neatsitiko.

Treileris

Valstybės kontrolė, savo 2010 m. balandžio 30 d. audito Nr. VA-P-50-3-9 ataskaitos dalyje "Istorinio filmo sukūrimas" nurodė, kad neva Kultūros ministerija neužtikrino efektyvaus 600 tūkst. Lt. biudžeto asignavimų panaudojimo.

Tačiau rezonansinių bylų prokurorė Sigutė Malinauskienė yra paneigusi visas Valstybės kontrolės skandalingas išvadas.

"Buvo priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, kadangi praktiškai yra nustatyta, kad lėšos skirtos ir panaudotos, nei pasisavintos, nei iššvaistytos. Ir nenustatyta kad būtų kažkokių tai pareigūnų tarnybinių nusižengimų", - stebėdamasi eiliniu Valstybės kontrolės darbo broku 2010 m. rugsėjo 9 d. Vyriausybės antikorupcinės darbo grupės posėdyje kalbėjo S. Malinauskienė.

Taip pat S. Malinauskienė nurodė priežastį, kodėl tolesnė ilgai laukto filmo gamyba užstrigo.

"Toliau nebuvo tęsiamas finansavimas, kadangi iškilo ginčas dėl autorystės, ten dėl Banionio man atrodo, dėl scenarijaus autorių ten kilo konfiliktas, kieno čia <<...>> kad tai plagiatas, apkaltino. Iki šiolei vyksta teismas. Toliau faktiškai šitas projektas nors scenarijus ir <<...>> paruošta, tačiau toliau finansavimas sustabdytas", - tąkart patikslino prokurorė.

EKSPERTAI.EU žiniomis tarp scenarijaus autorių nevyksta jos teisminis procesas, prokurorė šiuo atveju tiesiog pasakė netiesą.

Tačiau pavyko sužinoti kitą svarbų dalyką. Ilgą laiką kultūros atstovus bei visą visuomenę kankino  klausimas - kokios buvo šiame istorinio filme dalyvavusių asmenų vardai ir pavardės?

Visą laiką Kultūros ministerija teigė, kad tai komercinė paslaptis, ir šių pavardžių jokiu būdu negalima skelbti. Šiuo klausimu į pagalba atėjo Vyriausioji administracinių ginčų komisija (VAGK). Ir Kultūros ministerija, vykdydama VAGK 2010 m. gruodžio 13 d. sprendimą, pagaliau atskleidė projekte "Žalgiris - Geležies diena" dalyvavusių asmenų vardus ir pavardes.

Jas iš karto ir skelbiame:
Dialogų autorius - Diana Gancevskaitė

Scenaristai - Raimundas Banionis, Marius Daškus, Arnoldas Andrius Daškus, Raimondas Paškevičius

Filmo istorikai konsultantai - Rimvydas Petrauskas, Inga Baranauskienė

Konsultantai kino scenarijaus ir kt. - Alejadro de la Fuente (Atacama films, Italija), Marijonas Giedrys, Vytautas Vilimas, Kenneth Basford

Prodiuseris - Kęstutis Petrulis Direktorius - Arūnas Stoškus Vadybininkas - Goda Rūpeikaitė

Projekto buhalteris - Loreta Petronytė Režisierius - Raimundas Banionis Operatorius - Kęstutis Plevokas Antrasis režisierius - Kęstutis Petrulis

Režisierius aktoriams - Inga Banionytė Gedgaudienė

Dailininkas statytojas - Augis Kepežinskas

Kostiumų dailininkas - Daiva Petrulytė

Dailininkas dekoracijoms - Sergejus Bocculo

Pristatomojo video treilerio režisierius - Raimondas Banionis

Pristatomojo video treilerio montažo režisierius - Raimundas Gedgaudas

Pristatomojo video treilerio atlikėjai - Zalevski Kamil, Basford Kenneth, Jevgenijus Bočiarovas, Rimantas Bagdzevičius

Pristatomojo video treilerio garso montažo režisierius - Ričardas Matačius

Daugiau informacijos apie peripetijas susijusias su šiuo filmu galima rasti temoje "Žalgiris 600". Įdomu ir tai, kad filmo įgyvendintojas VšĮ "Studija 2" pasauliniame tinklapyje "Youtube" užblokavo filmo "Žalgiris - Geležies diena" reklaminio treilerio demonstraciją. Tačiau čia galima pasimėgauti ištraukomis iš šio istorinio UAB "Litnek" ir VšĮ "Studija 2" kurto filmo:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras