2020 m. balandžio 9 d.

 

Informacija apie grėsmes Lietuvai – valstybinė paslaptis

120
Paskelbta: 2014-12-09 18:03 Autorius: ekspertai.eu

Nota bene


Šią informaciją verta prisiminti ir šiandien, prabėgus penkeriems metams, nes Rusija pasidarė dar labiau agresyvi.

ekspertai.eu, 2019 07 20

Nuotr. prezidentas.lt


Apie hibridinį karą Lietuvos žiniasklaidoje kalbama kiekvieną dieną. Aukščiausi mūsų šalies politikai nuolatos teigia, kad teroristinė Rusija prieš Ukrainą kariauja būtent tokį – hibridinį – karą. O tai reiškia, kad Rusija kariauja prieš visą Europą, vadinasi, ir prieš Lietuvą.

„Rusija kariauja su Ukraina, tai yra su šalimi, kuri nori būti Europos dalimi. Rusija praktiškai kariauja su Europa“, - yra aiškiai pasakiusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ekspertai.eu taip pat yra skelbę publikaciją šia tema – „Hibridinis karas kaip valstybinio perversmo priemonė“.

Apie tai, kas yra hibridinis karas, išsamiai yra išnagrinėjęs ir karo žurnalistas Dovydas Pancerovas 15min.lt publikacijoje „Kas iš tikrųjų yra hibridinis karas?“.

Suprantama, kalbėti apie hibridinį karą galima tik tada, kai tiksliai įvardinamos grėsmės, naudojamos technologijos, priemonės ir resursai.

Todėl ekspertai.eu kreipėsi į Vyriausiają Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadę, prezidentę D. Grybauskaitę, užduodami du konkrečius klausimus, susijusius su svarbiausiais hibridinio karo atributais.

• Ar yra Lietuvoje rimtos ir galingos jėgos, jaunimo organizacijos, nevyriausybinės organizacijos, finansuojamos ir valdomos Rusijos, kurios galėtų organizuoti gatvinį minios spaudimą valdžiai?

• Ar yra Lietuvos politinio elito jėgos, galinčios inicijuoti perversmą valdžios viršūnėse?


„Grėsmių Lietuvos konstitucinei santvarkai ir suverenitetui nustatymas ir šalinimas pagrindinis kontržvalgybos uždavinys. Kontržvalgybą Lietuvoje vykdo Valstybės saugumo departamentas ir Krašto apsaugos ministerijos Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas“, - taip atsakė Vyriausioji Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadė.

Ekspertai.eu vykdydami šią rekomendaciją kreipėsi į VSD vadovą Gediminą Griną.

„Valstybės saugumo departamento vykdoma veikla yra neviešo pobūdžio, todėl Departamentas negali teikti komentarų jus dominančiomis temomis“, - paaiškino saugumo vadovas.

Krašto apsaugos ministerija, bent jau kol kas, jokio atsakymo nepateikė.Nors Lietuvos valdžios ne kartą buvo prašoma padėti žmonėms suprasti, kas yra Lietuvos priešai, iki šiol konkrečių atsakymų pateikta nebuvo. Kalbama tik abstrakčiai – Putinas ir rusai. Visi lietuviai raginami ginkluotis ir prisidėti prie būsimos mobilizacijos – į Šaulių sąjungą įstojo daugybė politikų, ekrano žvaigždės mokosi karybos, Seimo nariai teikia siūlymus, kokias organizacijas (pvz. medžiotojų būrelius) dar reikėtų prijungti prie ginkluotųjų pajėgų.

Lietuva yra keliama iš miego ir kitų autoritetų lūpomis – garbės daktaro vardas suteikiamas žurnalistui Edvardui Lukasui (Edward Lucas), kuris rėkte rėkia apie grėsmes iš Rusijos.

Šioje baisioje situacijoje, kai prezidentė visą Rusiją įvardijo teroristine valstybe, o ambasadorius Ž. Pavilionis jau mato ir šalies viduje mūsų valstybę griaunančius barbarus, Lietuvos piliečiams vis dar nevalia žinoti, koks yra tikrasis priešo veidas. Sutikite – žaliuosius žmogeliukus kiekvienas juk gali įsivaizduoti skirtingai.

Kadangi visa mūsų institucijų veikla yra neviešo pobūdžio, tuomet kaip žinoti, tai kas viešinama – yra melas ar tiesa?

Nes juk plačiai buvo paviešinta Lietuvos žiniasklaidos, kad Rusija nusirito iki to, jog siekia teisti visus tūkstančius lietuvių, nepanorusių tarnauti Sovietų armijoje, paskutiniaisiais Sovietų Sąjungos gyvavimo metais.

Tačiau labai greitai paaiškėjo, kad tai tėra tik nykus melas-provokacija, kurios autorė – Lietuva.

Taip pat buvo paviešinta, kad visai šalia Vilniaus rusai ruošiasi invazijai į Lietuvą, tačiau ir vėl paaiškėjo, kad tai melas, kuris tėra Lietuvos ambasadoriaus JAV ir Meksikoje Ž. Pavilionio išradinga fantazija...

Be abejo, stebėtis tokiais atsakymais ir KAM tyla neverta, nes net Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis LRT laidoje net nesugebėjo paaiškinti, kam skirtos Greitojo reagavimo pajėgos ir kas yra „nekonvencinis karas“...

Taigi visos Lietuvos kariuomenės vadė ragina ginkluotis. Jos pavaldiniai negali atsakyti, kas yra karas, ir iš vis nieko negali pasakyti.

Todėl prezidentės retoriškai tik norisi paklausti – ar jums neįkyrėjo visos tos nesąmonės, melas ir karo propaganda, kurią Jūs asmeniškai kasdien skleidžiate? Ar iš tiesų nelabai kas nuo Jūsų tepriklauso ir Jūs tiesiog vykdote, kaip sakoma, šventą partinę užduotį?

Susiję:

Tokios stiprios penktosios kolonos kaip konservatorių partija Lietuva dar niekada neturėjo

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
120. Proletaras
(2019-08-08 17:13:00)
(94.254.116.236) Parašė:

Iš karto buvo aišku, isterija "rusai mane puola" patirs fiasko. Ką dabar mes ir matome.119. vilnietis
(2019-08-07 11:26:23)
(92.243.166.42) Parašė:

Matot, tautiečiai, jei anksčiau vis kilo į paviršių tvartelio mėšlas, tai dabar ir Grybauskaitės mėšlas pradėjo kilti į paviršių, o čia tik pradžia. Seniai laikas sukeisti su Paleckiu vietomis ir duoti skaityti tautos atsiliepimus apie ją.118. to - 116
(2019-08-06 20:57:49)
(78.31.189.78) Parašė:

dauguma jau senai suprato, kad jokio rusijos baubo nėra.117. Laiminga ta Grybauskaite
(2019-07-30 00:17:35)
(107.150.23.205) Parašė:

Atstatydinta Pietu Korejos prezidente Park Geun-hye buvo nuteista kaleti 24 metus už piktnaudžiavima valdžia, kyšininkavima ir turto prievartavima, paskelbe teismas Seule. Tapusi prezidente D.Grybauskaite 2010-2013 metais i 4-4,5 karto brangesnes užsienio banku nei TVF obligacijas investavo arti 2 milijonu nuosavu litu. Kitaip tariant,, prezidente savo mylimai valstybei skolino labai brangius savo pinigus... kad padoriai pasipelnytu! Pasipelnytu iš krizeje skestancios Lietuvos116. Vytas
(2019-07-21 17:15:14)
(46.249.171.56) Parašė:

Nematyt to, kas guli paviršiuje, yra absurdas. O paviršiuje - tik JAV interesai, t.y. ginklų gamyba ir jų pardavimas tokiems kvailiams, kaip lietuviai. Teisingiau - kaip Lietuvos valdžia. Jokios realios rusofobijos, tik biznis, perfrazuojant žinomą amerikonų posakį. O biznio užtikrinimui tinka bet kokios priemonės, tame ir Rusijos baubas, kad tik žmonės jaustų baimę ir netikrumą, ir nesipriešintų ginkluotės pirkimui.115. vladas lukosevicius
(2019-07-21 13:16:16)
(90.131.45.164) Parašė:

Palyginkite prezidento Nausėdos namą ir valiutinės KGB prostitutės ..... Prostitutė pasistatė sau kalėjimą už pavogtus iš pensininkų ir mokytojų pinigus .... Nei vieno normalaus lango , vien tik ventiliacinė fortkė ,,, reiškia bijo kad atskris . GYVENS prostitutė ir bijos dėl savo kailio iki savo niekšiško gyvenimo pabaigos , pasislėptų ji geriau Panevėžio moterų kolonijoje .....114. deja
(2019-07-21 10:10:22)
(188.69.199.216) Parašė:

pavėlavot- šiandien Grybas jau nebesakys į tokius klausimus113. Bandomas kinkų drebinimas visiems
(2019-07-21 07:56:14)
(78.58.225.231) Parašė:

Nevykusiu kinkų drebintojai reikia pranešti ,kad rusenu elitas jų dauguma turi kitu valstybių pilietybes,o valdo Rusija .Rusenu elito seimu vaikai studijuoja Londone,Paryžiuje ,Vašingtone ir kitur.Ju zmonos įkurdintos minėtuose miestuose gyvena privačiuose šeimos dvaruose.Ju milijonai,milijardai €; $ ; £ investuoti į vakaru šalių ekonomikas.Rusinu centrinis bankas pavaldus US bankams.Surade laisvo laiko rusenu aligarchai skrenda savo privačiais orlaiviais į savo seimas pailsėti. Koks “berazumis “,tuomet gali patikėti kad rusai puola.?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras