2020 m. birželio 3 d.

 

Grynieji pinigai turi būti kuo greičiau uždrausti, nes jie labai pavojingi sveikatai

34
Paskelbta: 2019-01-10 10:30 Autorius: ekspertai.eu
Ant grynųjų pinigų rastos bakterijos. Nuotr. seb.lt
Ant grynųjų pinigų rastos bakterijos. Nuotr. seb.lt

Kandidato į Prezidentus Gitano Nausėdos buvusi drabovietė SEB bankas yra perspėjęs, kad grynieji pinigai – banknotai ir monetos – labai žalingi ir pavojingi sveikatai.

Todėl geriausia – atsisakyti grynųjų ir naudotis tik bankinėmis kortelėmis.

Jei dar nesate, geriausia tapti SEB ar kitų Švedijos bankų klientais.SEB informuja, kas gyvena ant grynųjų pinigų?

Į mūsų rankas patenkantys banknotai ir monetos prieš tai jau buvo čiupinėti gausybės pirštų. Taigi su pinigais į mūsų kišenes, taupykles ar pinigines neišvengiamai atkeliauja ir dalis prieš tai juos turėjusių žmonių istorijos. Remiantis SEB banko inicijuoto Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atlikto tyrimo duomenimis, ant Lietuvoje cirkuliuojančių grynųjų pinigų galima rasti bakterijų ir grybų, kurie gali sukelti ligas.

„Šios ant banknotų esančios bakterijos gali sukelti įvairius susirgimus. Pvz., čiupinėjant banknotus gali būti perduodamos salmonelės, escherichijos, kurios gali sukelti viduriavimą, stafilokokai, sukeliantys pūlines infekcijas. Taip pat ant pinigų gali būti grybelių, kurie sukelia, pavyzdžiui, odos ir nagų grybelį. Turint omenyje, kad Lietuvoje cirkuliuojanti valiuta dar gana nauja, mūsų čiupinėjami pinigai ateityje pasidengs dar didesniu bakterijų ir grybelių sporų sluoksniu“, – sako Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Bakteriologinių tyrimų skyriaus vedėja Česlova Butrimaitė – Ambrozevičienė.

Remiantis tyrimo duomenimis,  ant banknotų esančių įvairių bakterijų skaičius siekia iki 2300 (priklauso nuo banknotų susidėvėjimo). Tyrimo metu ant smulkiausio nominalo – 5 eurų – kupiūrų taip pat rasta vidutiniškai apie 40 enterobakterijų, galinčių sukelti viduriavimą.

Tyrimo metu taip pat imti mėginiai ir nuo mokėjimo kortelių paviršių – jų paviršiai palyginti buvo kur kas švaresni. Ant vienos mokėjimo kortelės vidutiniškai rasta apie 40 įvairių bakterijų.

„Tokį rezultatą galima paaiškinti tuo, kad grynuosius pinigus paprastai čiupinėja daug žmonių, jie keliauja iš rankų į rankas, o mokėjimo kortelę naudoja tik vienas žmogus“, - sako Č. Butrimaitė – Ambrozevičienė.

Ant grynųjų pinigų rastos bakterijos

„Nors anksčiau grynuosius pinigus kiekvienas mūsų čiupinėdavo kasdien, tačiau dabar pastebime, kad atsiskaitymo įpročiai sparčiai keičiasi. SEB banko duomenimis, kas trečias euras (33 proc.), kuriuo atsiskaitoma už prekes, yra išleidžiamas atsiskaitant mokėjimo kortele – prieš metus šis santykis buvo 30 procentų“, - yra sakęs SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

Lietuvoje pastaraisiais metais vyksta sparti mokėjimo kortelių infrastruktūros plėtra: šiandien kortele galima mokėti net kai kuriose turgavietėse, taksi automobiliuose, įvairias valstybės institucijų rinkliavas, užsukus pas notarą. Šiuo metu SEB banko išduotų mokėjimo skaitytuvų skaičius, palyginti su laikotarpiu prieš metus, yra išaugęs 11 proc. ir siekia beveik 18 tūkstančių.

<...>

Ant vienos 5 eurų nominalo kupiūros vidutiniškai yra apie 150 įvairių bakterijų.
Jų skaičius siekia iki 300 (priklauso nuo banknotų susidėvėjimo).

Ant kiekvienos 5 eurų nominalo kupiūros rasta vidutiniškai apie 40 enterobakterijų, sukeliančių viduriavimą.

Ant 10 eurų nominalo banknotų vidutiniškai yra daugiau negu 40 įvairių bakterijų. Bakterijų skaičius ant banknoto gali siekti  iki 170.

Ant 20 eurų banknotų vidutiniškai rasta apie 600 bakterijų.  Jų skaičius siekia iki 2 300 (priklauso nuo kupiūros susidėvėjimo).

Ant 1, 2, 5, 10, 20 ir 50 euro centų monetų vidutinis bakterijų skaičius siekia iki 40.

Ant mokėjimo kortelių paviršiaus rastų bakterijų skaičius vidutiniškai siekia apie 40.

Šaltinis: seb.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
34. Moze
(2019-01-15 21:24:07)
(88.90.189.22) Parašė:

Parazitai gudrei zmones durnina nesamonem , parazitu tikslas grinuosius panaikinti tada bus totali kontrole !33. Jo,
(2019-01-11 07:48:56)
(78.62.10.43) Parašė:

Pensijos gaunu netoli 300eu.,tai ir čiupinėti tenka ne per daugiausia. Svajoju- va, kad pinigėlius gaučiau Viski dėžutėse - jau pavojus gauti ligą kiltų...Bet, tikriausiai. sutikčiau rizikuoti gauti ligą, kad ir nusividuriuoti...32. nieko baisaus
(2019-01-11 01:23:40)
(78.60.84.45) Parašė:

Tereikia pinigus plauti, kaip ir rankas ir viskas bus gerai.31. arthur
(2019-01-10 22:00:40)
(88.222.107.223) Parašė:

Reikėtu dar uždrausti visas durų rankenas (rusai jas terlioja "novičioku") ir visuomeninį transportą,nes jame piliečiai čiupinėjas už laikymuisi skirtu konstrukcijų,čiaudi ir kosėja!30. to sterva
(2019-01-10 21:14:56)
(185.220.102.6) Parašė:

Žydams priklausantis SEB baknas jau išmetė savo žydaitę darbuotoją, nes atėjo skurdas ir jos šnekos apie šeimos finansų galimybes jau nieko nebesuvilioja. youtu.be/fg469jy3jsc Buvusi ilgametė SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė kitą savaitę pradės eiti naujas pareigas „Sodroje“. 2017-ųjų metų žinia. Chaną. Prisiprognozavo gojams.29. kalusimeliui
(2019-01-10 19:34:14)
(85.206.222.75) Parašė:

nemokejo nieko-nes sitie akiplesos ir plesikai viename zodyje nemoka jokiu mokesciu musu valstybeje-tad apetitas kyla-na lygiai taip pat kaip ir ekskomuniagoms kurie nepakeiciami-tik keisdami kaili jau minimum 25 metus stekena musu Sali ir jos Zmones....28. stėrva
(2019-01-10 19:34:12)
(199.249.230.77) Parašė:

Nu ir kame čia problema? Judai išpūtė problemą lygioj vietoj, o buduliai ėmė ir patikėjo... Kiek žmonių mirė nuo grynų pinigų, turiu omeny ne banditų? ... Ir aplamai, ptas laikas grąžinti sidabrą į apyvartą...27. K
(2019-01-10 19:26:29)
(5.20.244.73) Parašė:

Smulkieji verslininkai skundžiasi - mes vos sugebame parduotuvėlėse su logistikos kąštais perparduoti maisto prekę su 5 proc. antkainiu, darbar mus verčia atsiskaitymuose naudoti elektroninius banko kortelių Terminalus už 2-3 proc nuomą nuo apyvartos! MUS Plėšia viduryj dienos ir legaliai. Paskaičiuokit, kiek Mums lieka pragyvenimui(egzistencijai)? BANKROTAS. P.S. Jeigu netyčia (nenoriu prisišaukti) 2-5 paroms dings elektra, ką gyventojai nusipirks už banko kortelę? Gal "bargan" visą miestelį užstatys? Juk esame, anot Garanto, beveik karo stovyje su Rytų kaimynu? Kieno malūną jie suka pasipenymo vardan?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras