2018 m. gruodžio 16 d.

 

Griežta reakcija į žaliojo valstiečio sovietinę leksiką ir Laisvės kovotojų niekinimą

35
Paskelbta: 2017-11-14 19:53 Autorius: ekspertai.eu
D. Kepenis.
D. Kepenis.

Konservatoriai Audronius Ažubalis, Arvydas Anušauskas, Rasa Juknevičienė, Vytautas Juozapaitis, Paulius Saudargas ir Rimantas Jonas Dagys kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją dėl žaliųjų valstiečių frakcijos atstovo Dainiaus Kepenio pasisakymo viešojoje erdvėje.

Socialiniame tinkle facebook lapkričio 11 d. pasirodė LVŽS nario D. Kepenio parengtas video reportažas, „kuriame Seimo narys akivaizdžiai, naudodamas sovietinę leksiką bei interpretacijas niekina bei žemina Lietuvos laisvės kovotojų atminimą“, sakoma konservatorių pranešime.

„Vienu metu jie partizanai, paskui tampa miškiniai, paskui tampa stribai, paskui banditai. Tie patys lietuviai – įvairiausiam pavidale“, - cituojamas D. Kepenis.

Konservatoriai „po tokio valdančiosios partijos atstovo akibrokšto“ kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją prašydami išnagrinėti, „ar Seimo narys D. Kepenis nepažeidė Seimo nario etikos kodekso, kadangi video įraše panaudota okupantų bei jų talkininkų Lietuvoje vartota leksika“.

Taip pat prašoma įvertinti, ar nėra įstatymo, numatančio atsakomybę už viešą pritarimą genocido nusikaltimams, nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams, jų neigimo ir šiurkštaus menkinimo, pažeidimo požymių.

„Viliuosi, kad p. D. Kepenio pasisakymas pažeminęs Lietuvos laisvės kovotojus, jų kovas bei atminimą ir atkartojęs sovietinių okupantų šmeižtą, bus deramai įvertintas kolegų iš Seimo procedūrų ir etikos komisijos“, - pasakė A. Ažubalis.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
35. Nežinojau,
(2017-11-16 04:34:53)
(172.97.194.36) Parašė:

kad Kepenis yra žydas, užtat jam labai nepatinka lietuvos kovotojai-partizanai...34. UZTENKA BANDITUS VADINTI "PARTIZANAIS"
(2017-11-16 03:00:58)
(213.164.127.45) Parašė:

O SAJUDINES GAUJOS PROPAcenzūraMS MULKINTI LIETUVOS ZMONES. JOKIU PARTIZANU NE-BU-VO, TAI BUVO BAN-DI-TAI!Tai kiek vadinami "partizanai" stribu bustiniu issprogdino,kiek traukiniu sustabde susprogdine gelezinkeli, kiek zmoniu nuo tremties isgelbejo, tarp kuriu buvo ir tu"partizanu" gimines? KOdel sitie banditai kai gryzo is Sibiro vel nejo i miska "partizanaut"?Pasakysiu tiesiai jie savo skuras gelbejo pokario laiku pasisliepe mishke nuo paciu lietuviu kersto. Butent todel bijojo gryzti i savo namus o pasisliepe Lietuvos didmiesciose. Stalinas blogai dare, kad veze i Sibira zmogzudzius-banditus "perauklejimui" - juos visus reikejo saudyti vietoj uz tos nusikaltimus, kurios sitie banditai ivykde vokieciu okupacijos laiku. Mano senelio broli Stasi nusove banditai,Mano zmonos Jurates seneli ir du dedes taip pat nusove banditai vien uz tai, kad jie atsisake zudyti zydu tautybes zmones. Stai tokie buvo tie "partizanai. Jurijus Subotinas 8 609 48037.33. SS
(2017-11-15 22:11:36)
(78.63.162.242) Parašė:

Na nematau priežasties konservams prieš Kepenį putotis. Viskas ką Kepenis pasakojo yra tiesa ir panašių istorijų yra buvę daug. Kas dėl atleisti. Ogi nėra kam ir ką atleisti. Buvo kovų laikmetis, kiekvienas pasirinko savo pusę. Kažkas žuvo, kažkas tą kovą laimėjo ir įgijo teisę nubausti priešingoje pusėje buvusius - kažką nužudė, kažką pasodino ar ištrėmė. Praėjo daug metų, dabar žmonės susitinka, bendrauja. Dažniausiai tai būna tų laikų dalyvių vaikai ar anūkai. Bendraujant geriau neprisiminti tų laikų. Pamiršti jokiu būdu negalima, bet kalbėti apie tai priešingų pusių palikuonims tikrai nereikia. SUSIPYKS, atsivers kraujuojančios žaizdos. Bet atleisti ir pamiršti nesigauna, nes atleisti gali tik tie, kurie nukentėjo. O jie palaidoti, jų nepakalbinsi. Tad gerb. Kepeni, nesiimkite to, ko jūs neturite teisės. O šiaip viskas teisinga.32. Kepeni!
(2017-11-15 19:26:51)
(109.40.1.238) Parašė:

Koks dar "vienintelis kelias atleisti"!? Vienintelis kelias, tai nuteisti tuos, kurie nusikalto Lietuvai! Deja, dabar vienos pusės nusikaltėlius užslaptina ilgiems dešimtmečiams, kitos paskelbia visokių vanagų metais!31. T0mas J.
(2017-11-15 19:06:07)
(84.55.4.40) Parašė:

Šlovė už Tėvynės laisvę kovojusiems, panieka okupantams tarnavusiems.30. yel“l“ow submarine to 22. Jonas Mažintas
(2017-11-15 14:20:11)
(78.63.212.238) Parašė:

bet kokia idėja kažką pervadinti, tai yra bandymas ištrinti praeitį/atmintį ir paversti žmones mankurtais, o bet koks susitaikymas amnezijos pagrindu, yra tiesus kelias link tų pačių grėblių ! - nesinaudokime, o bjaurėkimės bolševikų,konservatų ir liberastų metodais ! :)29. --> Jonui Mažintui(22)
(2017-11-15 13:49:55)
(79.132.163.32) Parašė:

Gal atsisakytumėt provokatyvinio posakio "kai kam naudinga", kuris kasdien vis labiau artina Lietuvą prie stalinizmo? "Kai kam naudinga" šiandieninėje Lietuvoje būtinai baigiasi apkaltinimu esant "Maskvos agentu"... Gal užtenka su šita nesąmone, kol ji nevirto teroristiniu ginklu prieš kiekvieną Lietuvos gyventoją?28. V. Ladas
(2017-11-15 12:40:31)
(188.69.207.148) Parašė:

Mano gimtinėje, kelių žuvusių partizanų giminės vienose kapinėse sutarė pastatydinti jiems paminklą. Tai kilo didelis triukšmas, iki muštynių priėjo su kelių kaimų žmonėmis. Nes laidojami tose pačiose kapinėse buvo ir partizanai, ir jų aukos. Tie, kuriuos pirmus privertė stoti į kolchozą, ar kitaip "nusikaltę". Žinoma, valdžiai palaikius, paminklas stovi, bet aistros nerimsta.Ir tik aname sviete ponas Dievas sutaikys tas dvi puses. Išrašys pagal nuopelnus...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras