2020 m. gegužės 26 d.

 

G. Nausėda: susidūrę su negandomis, mes nepamirštame esantys vienos Lietuvos vaikais, pabirusiais po visą pasaulį

7
Paskelbta: 2020-05-15 08:00 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu be veido kaukės ir, spėjama, be pirštiniu bendravo su Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) Valdybos bei Jaunimo sąjungos nariais.

Pokalbio metu aptartos užsienio lietuvių aktualijos, šalims stengiantis suvaldyti pandemijos sukeltos krizės padarinius. Prie pokalbio prisijungė lietuvių diasporos atstovai iš viso pasaulio – Europos, Amerikos, Australijos.Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuoemeni „Pokalbyje su Pasaulio lietuvių bendruomene – dėmesys lituanistiniam švietimui užsienyje“.

Prezidentas padėkojo užsienio lietuviams už jų aktyvumą, prisidedant prie kovos su koronavirusu įvairiose pasaulio valstybėse, paramą Lietuvai bei įsitraukimą, organizuojant Lietuvos piliečių grįžimą į Tėvynę.

„Daugiau nei keturiasdešimtyje šalių visame pasaulyje lietuviai padėjo vieni kitiems grįžti į Tėvynę, prasidėjus koronaviruso krizei, – vieni ėmėsi organizuoti keliones, kiti prisidėjo pagalba vertėjaujant, treti svečiose šalyse strigusiems lietuviams pasiūlė apsistoti savo namuose. Tai – unikalus pasaulio lietuvių vienybės pavyzdys. Susidūrę su negandomis, mes nepamirštame esantys vienos Lietuvos vaikais, pabirusiais po visą pasaulį, tačiau nepalaužiamais savo dvasia ir ryžtu“, - pasakė G. Nausėda.

Prezidentas pabrėžė lituanistinio švietimo užsienyje svarbą ir Lietuvos paramą sklandžiam jo organizavimui sudėtingu laikotarpiu.

Šalies vadovas su PLB atstovais aptarė grįžtančių į Lietuvą piliečių statistiką bei jų integracijos Lietuvoje klausimus. Daug dėmesio skirta sugrįžusių migrantų šeimų vaikų ugdymo klausimui ir suaugusiųjų galimybėms įsidarbinti Lietuvoje krizės metu.

Pokalbyje aptartas siekis užtikrinti sklandų šių metų spalio mėnesį vyksiančių LR Seimo rinkimų organizavimą ir užsienio lietuvių dalyvavimą juose.

Šalies vadovas paragino PLB narius aktyviai dalyvauti Lietuvos visuomeniniame gyvenime, prisidedant prie Lietuvos gerovės kūrimo.

„Išeivijos indėlis yra ypač reikšmingas šiuo metu, siekiant sklandaus šalies atsigavimo po pandemijos sukeltos krizės“, - atskleidė G. Nausėda.

Konferenciniame pokalbyje su Prezidentu dalyvavo Pasaulio lietuvių bendruomenės Valdyba, vadovaujama pirmininkės Dalios Henke, ir Pasaulio lietuvių Jaunimo sąjunga, vadovaujama Vlado Oleinikovo.

Šaltinis: prezidentas.lt

Susiję:

„Prezidentas G. Nausėda visiškai įsidrąsino – nuotoliniu būdu ėmė bendrauti plikomis rankomis“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
7. tautietis
(2020-05-16 08:08:29)
(78.58.26.62) Parašė:

ponas nauseda paaiskink mums,kaip cia gaunasi,jeigu mes visi vienos lietuvos vaikai,tai ir gyvent turetume vienodai,o dabar gauja barbaru,tarp kuriu ir tu,gyvena aptekia viskuo ir engia likusius.ar tu ir namie turedamas dvi dukras,vienai duodi viska o kitai rodai spyga6. romas
(2020-05-15 15:13:29)
(86.20.71.35) Parašė:

O kam reikalingas tas Lietuvos komercinis bankas jeigu turime svediskus ir svediska prezidenta ?Nieko gero nebus ant tos Lietuvos.eks.prezidente,,,didzioji'' ekonomiste su ,,biciule''simonyte ir nenusisekusiu ,,laborantu'' kubiliumi nugyveno Lietuva.Ir niekas uz tai neatsako.O ko musu ,,centras''laukia,kalbu graziu uztenka.Tauta laukia realiu veiksmu.Tad kas nors pasikeis toj Lietuvoj?5. U-2
(2020-05-15 14:40:12)
(51.15.80.14) Parašė:

Neturiu jokio supratimo kokios "Lietuvos" vaikas yra Bankomatas bet tai, kad jis kalba kaip pamestinukas, kury ysunijo, isaugino ir kalbeti ismokino Skandinavijos bankai bei Landzbergis yra faktas. Ne gimines mes su Bankomatu. Visai ne gimines...4. Dalius. Kojinių fetišiztas.
(2020-05-15 13:57:06)
(78.56.37.190) Parašė:

Nausėda tikras bachuras. Nepasiduoda populizmui ir komunizmui.3. Ir vėl
(2020-05-15 13:10:20)
(81.7.64.132) Parašė:

pro šalį.2. pliurpalas
(2020-05-15 12:26:28)
(88.216.162.15) Parašė:

bankomatas tuscias pliurpalas1. Nausėda "nekaltas" avinėli, susirūpink
(2020-05-15 11:28:00)
(192.190.19.16) Parašė:

Neringa Venckienė 2019-10-09 d. savo interviu apie teisėjus pasakė: "Prisiminkite, kiek lindo į viešumą dėl pedofilijos bylos Konstitucinio Teismo pirmininkas E. Kūris, po ko gavo vietą Strasbūro teisme. Prisiminkite tuos reikalus viešai komentuojantį Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto dekaną V. Nekrošių. Nemanau, kad „Snoro“ bankroto byla atsitiktinai pateko dekano pusbroliui Andzej Macijevskiui, kuris po jos nagrinėjimo taip pat tapo Aukščiausiojo Teismo teisėju. O A. Valantinas, netekęs Generalinio prokuroro pareigų dėl aplaidaus pedofilijos bylos tyrimo, prezidentės dekretais tapo teisėju, o po to – ir Apeliacinio teismo pirmininku."Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras