2019 m. balandžio 22 d. 

Generalinis prokuroras E. Pašilis patvirtino: šią teismo nutartį būtina vykdyti

23
Paskelbta: 2018-08-17 18:15 Autorius: ekspertai.eu
Generalinis prokuraras E. Pašilis. Nuotr. prezidentas.lt
Generalinis prokuraras E. Pašilis. Nuotr. prezidentas.lt

Rugpjūčio 17 d. signataras Zigmas Vaišvila ir buvęs Seimo narys Audrius Nakas susitiko su Generaliniu prokuroru Evaldu Pašiliu.

Aptarta situacija dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Dariaus Jauniškio ir AOTD prie KAM vadovybės išsisukinėjimo dėl jų veiksmų, viešai paskelbiant, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas yra grėsmės nacionaliniam saugumui įrašant juos į 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“, o iš kitos pusės, 2017 m. rugsėjo 29 d. VSD vadovui D. Jauniškiui raštu tvirtinant, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas nėra grėsmės nacionaliniam saugumui.

Generalinis prokuroras E. Pašilis nustebo sužinojęs, kad 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ VSD vadovas D. Jauniškis pasirašė neskaitęs ir kad AOTD prie KAM dabartinis vadovas R. Baltrėnas 2018 m. gegužės 11 d. raštu Generalinei prokuratūrai patvirtino, jog AOTD prie KAM informacijos apie Z. Vaišvilos ir A. Nako įrašymą į 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ neteikė ir net nevertino.

Generaliniam prokurorui E. Pašiliui pateikta informacija ir raštu paprašyta, kad Generalinė prokuratūra priimtų procesinį sprendimą dėl naujo Z. Vaišvilos ir A. Nako apšmeižimo 2018 m. gegužės 18 d. VSD vadovo D. Jauniškio raštu, kuriame prokuratūrai paaiškinta, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas „demokratinėmis priemonėmis siekia destabilizuoti konstitucinę Lietuvos valdžios sąrangą“, kad siekia sujungti rašte neįvardintas Kremliui dirbančias politines organizacijas. Z. Vaišvila ir A. Nakas Generalinės prokuratūros paprašė išreikalauti iš VSD šį sprendimą dėl jų įrašymo į 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ ir viešą informaciją, kurios pagrindu VSD tai padarė.

Generaliniam prokurorui E. Pašiliui buvo pateikta Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjos Reginos Gudienės nutartis, kuria panaikintas Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyr. prokuroro Martyno Jovaišos nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VSD ir AOTD prie KAM vadovų neveikimo netiriant 2016 m. kovo 31 d. šioms žvalgybos tarnyboms Z. Vaišvilos pateiktus įrodymus, kad Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iki šiol tebėra didžiausios, pagal šių žvalgybos tarnybų kasmetinius Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimus, grėsmės – Rusijos Federacijos – valstybinė paslaptis.

Teismas nurodė Generalinei prokuratūrai išreikalauti iš VSD ir AOTD prie KAM informaciją apie šį tyrimą, o iš gautos informacijos paaiškėjus, kad ši grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui netiriama, pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VSD ir AOTD prie KAM vadovų neveikimo (BK 229 str.).

Generalinis prokuroras E. Pašilis patvirtino, kad šią teismo nutartį būtina vykdyti.

Susitikimo metu E. Pašiliui taip pat pateiktos šių metų liepos 16 d. Jungtinių tautų žmogaus teisių komiteto (JTŽTK) išvados Lietuvai anglų kalba (nes vertimo į lietuvių kalbą kol kas nėra, šį dokumentą Vyriausybės kanceliarija žada išversti iki rugpjūčio mėn. pabaigos).

Generalinis prokuroras sutiko su nuomone, kad tokie dokumentai privalo būti pateikti visoms Lietuvos institucijoms, ypač Generalinei prokuratūrai, kuo skubiau. Šiuo metu valstybėje tokios praktikos dar nėra.

Lietuvos prokurorų vadovui buvo išreikštas pageidavimas, kad prokuratūros viešųjų ryšių tarnyba turėtų dirbti kiek geriau.

Pasidomėjus, kodėl apie nutrauktą rezonansinį ikiteisminį tyrimą buvo pranešta tik prabėgus beveik mėnesiui nuo nutraukimo, E. Pašilis teigė, kad gal būt priežastis yra vasara.

Prokuratūros šefas buvo informuotas, kad bus norima susipažinti su ne vieno nutraukto ikiteisminio tyrimo medžiaga.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
23. senis
(2018-08-19 18:01:19)
(84.15.178.134) Parašė:

jeigu Magnolija yra Rusijos valstybes paslaptis, tai kam dirba Magnolijos skiriama ir valdoma Lietuvos teisesauga? Kodel Vaisvila ir Nakas turi mokyti gen.prokurora dirbti? Kodel tyli Lietuvos realusis prezidentas Mockus. Negi jis nesupranta, kad nykstant Lietuvai, nyks ir jo pelnas? Kodel jis neorganizuoja Rusijos valstybes paslapciai apkaltos? Zmones tikrai nusipelne nors tokios sventes.22. Arvydas Brunius
(2018-08-19 17:55:10)
(94.244.74.18) Parašė:

O kaip mano avinai teismo nurarti ir reikia vygdyti teismas ir teisejai aferistai sudini! Mafijozai eikit jus ant 3 raidziu!21. Marija
(2018-08-18 12:45:12)
(81.191.251.130) Parašė:

Gal kas galit paaiskint man, kas yra tas "stasys"?Beretinis konservas, ar bereciu vadas? Siuksle kazkoks. Smeizia protingus zmones, kaip Vaisvila ir Naka. Tau, beretini siuksle, iki ju toli, toli, kaip iki menulio. Tu net ju purvo po padais nesi vertas. Uzsikisk viena karta.20. herb
(2018-08-18 12:23:10)
(89.245.197.23) Parašė:

Smagu skaityti ;)19. stasys
(2018-08-18 08:34:15)
(90.142.178.136) Parašė:

nors kažkas įvertino mano pastangas kaip "labai vertingas", jau buvau nusivylęs ..18. U-2
(2018-08-17 23:45:02)
(89.116.124.39) Parašė:

"Generalinis prokuroras E. Pašilis patvirtino, kad šią teismo nutartį būtina vykdyti.", "Generalinis prokuroras E. Pašilis nustebo sužinojęs, kad..." Aha, o dabar tiesiog priminkite man kiek metu šitas iki Nako ir Vaišvilos vizito apakes ir apkurtes generalprokuroras prokuroravo? Nenoriu psirodyti yžulus bet man regis, kad nušvitima patyres prokuratorius tiesiog pabande išk-rušti savo sveciu ausis. Tikiuosi, kad Nakas su Vaišvila juo nepatikejo.17. segej
(2018-08-17 22:41:13)
(90.140.136.152) Parašė:

kodel konservatoriu atstovas stasys taip pyksta kai juos trolina vis daugiau zmoniu? tokio bukumo tai tik konservatoriu partijoj gali rast, lenkia visus visom prasmem. aciu stasy kad atstovauji visa savo gausia bereciu gvardija, didelis aciu, zmones turi tavo deka matyti visa jusu bukuma vienoje vietoje, tuo tavo etatinis darbas ekspertuose labai vertingas16. zinoma
(2018-08-17 22:39:46)
(78.58.24.230) Parašė:

Kas nutiko Zmonems , kad neginami skriaudziami savi dori Pilieciai ?. Ar visi jau paveikti juodosiomis technologijomis ,pavergti , nesipriesina prievartai ?. Siauteja neteisingumas , susitarimai , svogerystes , kito niekinimas ir niekas i tai nekreipia demesio . Vyksta psichologinis smurtas ir kaip neginamam Zmogui isgyventi ?. Ka neginami Zmones iskencia ?. Jaunimas per prievarta nesustabdytu biznieriu degraduojamas , nuzmoginamas , nuodijamas narkotikais nuodais t.y zudomas . Skiepijamas visur apsvaigintu nuodais istvirkavimas paleistuvyste , siaucia visur seksualine merginoms , vaikinams vergija . Naikinamos dvasines vertybes .Visi kazkodel tyli , ko laukiama ?. Grazaus Jaunimo gaila kurie nori tik gyventi , kurti , myleti bet nebuti pardavinejami .Zmogzudziai per prievarta vaikus pagamins nuo paaugliu narkomanais , nesulauks grazios jaunystes . Siaucia biznieriai , prekyba Zmonemis vergija . Apsvaiginti psichika paralyziuojanciais nuodais jaunimas virsta net ne nusikalteliais , bet recidyvistais , nesuvokia ka daro . Paskui sodinami i kalejimus , ten vel prekyba biznis ?Is ten jau nepasiskusi .Siaucia cazino vergija , atima is jaunuoliu paskutinius namus .Kada tas biznis Zmonemis , svogerizmas bus isgyvendintas ?.Seimoms zudomoms baisu kreiptis pagalbos , nes agresoriai turtingi ateme verslus , pinigus , turta is savo vergu ,viska papirks , niekas negins ,dar ir uzsitrauksi rustybe . Dabar jau mazo isprusimo merginos dirba suteneremis , narkodileremis ,bendrininkemis , vyksta prekyba mirtimi .Beje ir Kaune labai didelis banditizmas . Turi buti Zmones vieni kitiems daug geresni , rupintis , padeti daugiau vieni kitiems , turi skatinti geruma . Kiek daug dar nepadarytu darbu .Grazaus gyvenimo ,darbo , teisingumo visiems .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
Apklausa
Vykdoma nuo: 2019-04-18 Vykdoma iki: 2019-04-25 Kuris kandidatas yra mažiausia blogybė valstybei, jei būtų išrinktas LR Prezidentu?
Vytenis Povilas Andriukaitis
Arvydas Juozaitis
Valentinas Mazuronis
Gitanas Nausėda
Mindaugas Puidokas
Naglis Puteikis
Saulius Skvernelis
Ingrida Šimonytė
Valdemaras Tomaševskis
Kitos apklausos