2020 m. balandžio 5 d.

 

Generalinis prokuroras E. Pašilis asmeniškai informuotas apie Genocido centro įvykdytą ir tęsiamą šmeižto akciją

24
Paskelbta: 2019-11-26 12:09 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė (kairėje) ir Žmonių partijos atstovas, anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas Arvydas Anušauskas (dešinėje).


Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis lapkričio 26 d. Generalinėje prokuratūroje susitiko su Raimundu Banioniu, Silvija Sondeckiene, Zigmu Vaišvila ir Audriumi Naku.

Susitikimo tema – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (Genocido centro) paskelbtų anušauskinių KGB sąrašų problematika.

Kaip žinoma pačioje 2018 m. pradžioje nepriklausoma valstybinė žiniasklaida plačiai paviešino Genocido centro informaciją, esą jau anapilin išėję aktorius Donatas Banionis, dirigentas Saulius Sondeckis bei kardinolas Vincentas Sladkevičius buvo KGB agentai.

Labai greitai paaiškėjo, tą patvirtino Liustracijos komisijos išvada, kad paskelbta informacija yra šmeižtas, o Genocido centro vadovė Teresė Birutė Burauskaitė prisipažino, jog vykdė neįvardintų politikų įsakymą.

Esmė tame, kad tąkart buvo apdergti ne tik askiri asmenys ir jų šeimos, tačiau vienu ypu paniekinta visa Lietuvos garbė.

Susitikimo metu E. Pašilis buvo detaliau supažindintas su esama situacija, informuotas apie Genocido centro vadovės Teresės Birutės Burauskaitės atsisakymą nebeskelbti svetainėje kgbveikla.lt iki šios dienos skelbiamų šmeižikiškų Genocido centro sukurtų dokumentų. Prokurorų vadovas įsiklausė, įsigilino į pateiktus dokumentus ir suprato dėstomus argumentus.

Generalinis prokuroras patarė dėl minėto šmeižto būtinai kreiptis į teismą, kuriame būtų reikalaujama viešo atsiprašymo, melagingų teiginių paneigimo ir žalos atlyginimo.

Šiuo patarimu tikrai bus pasinaudota.

Taip pat E. Pašilis pažadėjo, kad šį kartą prokurorai į viską pasižiūrės atsakingiau ir atidžiau.

Prokuratūra turėtų netrukus turėtų apsipręsti, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl minėto šmeižto siekiant išsiaiškinti ir nubausti šios šlykščios provokacijos ne tik vykdytojus, bet svarbiausia – užsakovus.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
24. Vagysčių įteisinimas
(2019-11-30 09:21:33)
(78.62.209.180) Parašė:

Visus seka ir klauso.bet kodėl niekas nesekė švedų bankų, kurie išplovė, faktiškai leido pavogti ir išsiųsti iš Rusijos milijardus , juk tai apgautų žmonių pinigai.Ar čia joks Interpolas , jokia prokuratūra neveikia? O baisiausia, kad Nausėda, buvęs vyriausiuoju ekonomistu SEB banke visus tuos metus,kuriame išplauta, t.y pavogta šimtai milijardų , pakeltas iki prezidentų. T-sakant atsidėkojimas.23. PAŠILI, KODĖL NETIRI? JUK "SKALIKAI" ATITRAUKTI?..
(2019-11-27 19:36:38)
(173.205.93.181) Parašė:

O AŠ NIEKAIP NEGALIU PATIKĖTI! DANSKE BANKAS PLOVĖ PINIGUS, NORDEA BANKAS, SWEDBANKAS - TAIP PAT PLOVĖ, O DABAR "ŠVARUOLIS" SEB BANKAS PAPUOLĖ! O LIETUVOS BANKO VYRIAUSIAS PRIEVAIZDAS TAS PRAKAITUOTAS KUILYS SU LIEMENE TEBESĖDI SAVO KĖDĖJE?! KAIP ČIA YRA, SKANDINAVŲ VAGYS LYGESNI UŽ KITUS VAGIS? ŽMONIŲ PARTIJA, KODĖL TYLI???22. Jeigu prisikeltų
(2019-11-27 10:51:11)
(23.129.64.167) Parašė:

Jeigu prisikeltų religinės mokyklos ir kunigų seminarijos auklėtinis draugas J. Džiugašvilis-Koba-Stalinas ir ateitų į “laisvą bei nepriklausomą” Lietuvą, jis labai apsidžiaugtų daugybe “valstybinių”, komercinių ir dar galai žino kokių paslapčių, totalios kontrolės galimybėmis ir sveiku protu nesuvokiamais teismų sprendimais. Beveik kiekvienas pilietis turi nuosavą telefoną, ir beveik kiekvieno piliečio pokalbių gali ramiai klausytis. O priimtos Operatyvinės veiklos įstatymo pataisos tokias galimybes dar išplečia. ES atlikto tyrimo duomenimis, pagal gyventojų skaičių mūsų valstybėje veikiančios specialiosios tarnybos rinko slaptus duomenis apie savo piliečių privatų gyvenimą maždaug 150 kartų daugiau nei Vokietijoje, 40 kartų daugiau nei Suomijoje, 15 kartų daugiau nei Ispanijoje, apie 400 kartų daugiau nei Graikijoje, 15 kartų daugiau nei Estijoje, maždaug 5 kartus daugiau nei Latvijoje, apie 50 kartų daugiau nei Austrijoje... Tos pačios ES nurodymu, dangstantis demagogija apie terorizmo pavojų, nuo 2009-03-15 d.įgyvendintas TOTALUS VISŲ LIETUVOS GYVENTOJŲ SEKIMAS: mažiausiai, metams fiksuojami VISI TELEFONŲ skambučiai, net ir neatsakyti, VISOS SMS, VISI I/NETE APLANKYTI TINKLAPIAI, VISI IŠSIŲSTI IR GAUTI elektroniniasi laiškai. Apie TOKĮ sekimą KGB galėjo nebent pasvajoti... Gražiausia, kad už šitą įstatymą mūru stojo tie, kurie baisiausiai piktinosi KGB vykdytu kelių tūkstančių nusikaltėlių, įtartinų piliečių ar disidentų sekimu. Dabar jis primintų darželinukų žaidimą. Statistika siaubinga – ji rodo, kad Lietuvoje organizuotas totalus gyventojų sekimas, kuris gali prilygti tik diktatorinio režimo valstybėms. Teismai vieną po kito NULINČIUOJA neatsargų žodį parašiusį komentatorių – tokio “teisingumo” nėra net Baltarusijoje. Valdžia kontroliuoja ir seka piliečius, o piliečiai valdžios kontroliuoti negali... Na, o ko vertas įstatymas dėl bausmių iki 2 m. kalėjimo už „sovietinės okupacijos“ neigimą, labai jau primenantis J. Džiugašvilio-Stalino laikų garsųjį 58 str... Už „negerus“ komentarus internete jau nuteista virš 900 žmonių... – Teisingu keliu einate! – pagirtų mus draugas Stalinas, pabudęs iš amžino miego.21. taigi
(2019-11-27 07:40:05)
(90.135.171.192) Parašė:

visi laukia kol kovotojas aAlgirdas pasidomes. kada pasidomesi?20. Valdas
(2019-11-26 22:47:41)
(78.57.254.178) Parašė:

Pritariu ceslovui, o kai užsinorėsite vėl aplankyti E. Pašilį ir pasiteirauti dėl prokuratūros neveikimo, gausite atsakymą, jog tuo klausimu jau buvote priimti... :D19. replika
(2019-11-26 22:13:28)
(195.12.182.160) Parašė:

Burauskaitė ir Anšauskas šandien dalyvavo LRT radijo laidoje ir alandą laiko Ūbavo, kaip ir kodėl Genocido centro darbuotojams reikia kelti algas.18. Anfisa
(2019-11-26 21:55:34)
(88.118.163.49) Parašė:

17-m. Va, tamsta, esminis klausimas. Visos Lietuvos teisybes ieskotojas ir kovotojas nemato ir negirdi . Bet sneketi gali. Tik del savo naudos. Zigmai, kodel niekada nebandei eiti i prezientus? Todel kad snukis tavo pukuotas. Rusiskai supranti - tai ir turi suprasti...17. aAlgirdas
(2019-11-26 20:58:54)
(78.56.79.247) Parašė:

keista kodėl gi kovotojas už teisybę Vaišvila nepasidomėjo KODĖL uždarytas laikomas A.Paleckis.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras