2020 m. gegužės 31 d.

 

Generalinė prokuratūra: tyrimas dėl VEKS buhalterinės apskaitos tvarkymo nutrauktas

Paskelbta: 2013-04-16 09:46 Autorius: ekspertai.eu

Generalinė prokuratūra (GP) praneša, kad GP Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento (ONKTD) prokurorai, įvertinę Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) pareigūnų surinktus duomenis ir specialistų išvadas, esą nenustatė faktinių duomenų apie viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) apgaulingą ir aplaidų apskaitos tvarkymą, todėl nutraukė ikiteisminį tyrimą.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktas Nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektų įgyvendinimui ir vykdymui pagal 2006, 2007 ir 2008 metų finansavimo sutartis skirtų piniginių lėšų panaudojimo teisėtumo ir pagrįstumo tyrimas, teigiama GP pranešime.

Anot GP, esą buvo nustatyta, kad nuo 2006 iki 2008 metų Nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektų vykdymui ir įgyvendinimui bei VEKS veiklai dotuoti Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė pervedė į VEKS sąskaitas 27,4 milijono litų.

Ikiteisminio tyrimo metu VEKS finansinę ūkinę veiklą tyrę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos specialistai surašė 10 specialisto išvadų. Vertinimus pateikė Valstybės kontrolė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės auditoriai.

GP teigimu, faktiniai duomenys esą patvirtina, kad VEKS buhalterinę apskaitą tvarkė skirtingi subjektai, tačiau iš esmės ji buvo tvarkoma tinkamai.

Asmenų, 2006, 2007 ir 2008 metais tvarkiusių VEKS buhalterinę apskaitą, veikloje pareigūnai nenustatė tyčinių neteisėtų veiksmų. Ikiteisminio tyrimo metu nenustačius svarbių aplinkybių, galinčių patvirtinti baudžiamąjį teisinį padarytų pažeidimų pobūdį, nebuvo teisinio pagrindo specialistų nurodytus Buhalterinės apskaitos įstatymo pažeidimus vertinti kaip teisės pažeidimus, šiurkščiai pažeidžiančius žmonių teises ir laisves, kitas Konstitucijos saugomas ir ginamas vertybes, teigiama GP pranešime.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2008 metų vasarą dėl galimo didelės vertės turto – VEKS lėšų iššvaistymo kuriant interneto svetaines. Ikiteisminio tyrimo metu nustačius, kad vykdant programą „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ galėjo būti padarytos ir kitos nusikalstamos veikos, šioje byloje buvo pradėti tyrimai dėl galimo didelės vertės turto pasisavinimo, didelės vertės turto iššvaistymo, aplaidaus apskaitos tvarkymo. Dėl atskirų VEKS vykdytų projektų jau anksčiau buvo priimti nutarimai nutraukti ikiteisminį tyrimą, konstatavus, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Generalinės prokuratūros prokurorai, jį atliko LKPB pareigūnai.

prokuraturos.lt | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras