2020 m. birželio 3 d.

 

Filosofas A. Juozaitis skaudžiai įgėlė Vilniaus merui R. Šimašiui ir pacitavo Baudžiamąjį kodeksą

52
Paskelbta: 2019-07-28 15:09 Autorius: ekspertai.eu
R. Šimašius ir A. Juozaitis.


Kai nesėkmingai bandęs kandidatuoti į Europos Parlamentą teisininkas Stanislovas Tomas Vilniaus centre viešai šių metų balandžio mėnesį pirmą kartą išmontavo atminimo lentą Lietuvos didvyriui-nacių kolaboranui Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai, sostinės meras Remigijus Šimašius negailėjo aštrių žodžių šio veiksmo autoriui:R. Šimašius pasirūpino, kad ši lenta būtų restauruota ir kuo skubiau pakabinta ten, kuri ilgą laiką, net nuo 1997 metų nelegaliai kabėjo.

Tačiau prabėgo keli mėnesiai ir Vilniaus meras nusprendė kad pakaks jai kabėti ir nakties metu suorganizavo slaptą šios lentos išmontavimą, nupjaudamas net varžtus, prie kurių buvo tvirtinama lenta.

Išmontuota lenta buvo nuvežta sandėliuoti šalia tarybinių balvonų nuo Žaliojo tilto.

Tačiau šį kartą pats R. Šimašius susilaukė aštrios kritikos.

Nesėkmingai bandęs siekti prezidento posto, filosofas Arvydas Juozaitis išleido aštrių žodžių salvę Vilniaus merui, primindamas kai kurias Baudžiamojo kodekso nuostatas.

„VILNIAUS MERAS – buvęs teisingumo ministras? PAJACAS?

Viešoje erdvėje plinta toks mero REMIGIJAUS ŠIMAŠIAUS veiksmų vertinimas - verta pasidalinti:

Kur žiūri prokuratūra? Merai neturi teisinės neliečiamybės.

Jau ne pirmą kartą Vilniaus meras galimai paniekino mirusiųjų atmintį. Pirmą kartą, kai neseniai, liepos 24 d., galimai melagingai ar apgaulingai Vilniaus miesto tarybos posėdžio pradžioje pateikė žodžius apie žydų išvarymą, kaip Kazio Škirpos žodžius. Antrą kartą šiandien, (tai 26 liepos) liepdamas nuimti Jono Noreikos atminimo lentą nuo Mokslų akademijos bibliotekos pastato. Kokiu pagrindu? „Savo apsisprendimu“. Be LR Kultūros paveldo prie Kultūros ministerijos leidimo nuimti lentą ? Teismas yra pripažinęs: Jonas Noreika vokiečių okupacijos metais tiesiogiai ar netiesiogiai nedalyvavo žydų genocide.

313 BK straipsnis. Mirusiojo atminimo paniekinimas
2. Tas, kas viešai paskleidė apie mirusįjį melagingus prasimanymus, galinčius nulemti žmonių panieką ar pakirsti pagarbą jo atminimui, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Ir yra dar vienas Baudžiamojo kodekso straipsnis, kuris galimai gali būti pritaikytas Vilniaus merui:

170 straipsnis. Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę

1. Tas, kas turėdamas tikslą platinti gamino, įsigijo, siuntė, gabeno, laikė dalykus, kuriuose tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta ar kurstoma diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba kurstoma smurtauti, fiziškai susidoroti su tokia žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu, arba juos platino, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

2. Tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

3. Tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią veiklą, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

4. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo“, - visuomeniniuose tinkluose kelis Baudžiamojo kodekso straipsnius R. Šimašiui pacitavo A. Juozaitis.

Keli susiję:

Anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas apie įvykį su lenta Lietuvos didvyriui: negali būti viengubų standartų  

Skandalas: per trumpą laiką antrą kartą iš eilės ir vėl išmontuota Lietuvos didvyrio atminimo lenta Vilniuje

A. Juozaitis: Lietuvos didvyrio Jono Noreikos (Generolo Vėtros) atminimą turime saugoti ir dieną ir naktį

V. Radžvilas: tyčiojimasis iš partizanų iš pradžių paverstas norma knygose, o dabar persikelia į sostinės gatves

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
52. jeronimas
(2019-07-30 15:34:35)
(109.77.62.78) Parašė:

Seni draugai,senai pazistami,daug bendru reikalu issprende,manau ir sioje situacijoje susitars,ir palankiai isspres ta nesusipratima.51. Algirdui
(2019-07-30 13:52:13)
(78.62.17.181) Parašė:

Ko verta valstybė,jei jos valdose kabinami nacių padėjėjams skirtos atminimo lentos.Jei Noreikos anūkė piktinasi šio žmogaus garbinimu, tai ką galima kalbėti apie kitus..50. Algirdas
(2019-07-30 00:50:38)
(92.243.166.42) Parašė:

Ko verta valstybė, jei jos sostinei vadovauja padugnė?49. Šimašius
(2019-07-30 00:33:29)
(82.102.22.35) Parašė:

Žydašaudžiu prilygino Cvirkai.... Bet tai naglumas....48. Šimašius
(2019-07-29 18:24:54)
(88.118.148.78) Parašė:

Tik klano irankis, irode savo "liudijimais" apie girta Usa. Jis tiesiog pardave siela velniui uz valdzia47. kiekvienas proto turintis supras
(2019-07-29 15:54:56)
(46.249.162.171) Parašė:

kad ta lenta nuimt buvo gauta komanda is seimininko uz juru mariu Ir ta komanda gavo ne Simasius o dar aukstesnius postus uzimantys asobos Ir kas tam seimininkui uz juru mariu skundesi Taipogi turetu but aisku46. to 43. U-2
(2019-07-29 15:25:54)
(84.46.243.149) Parašė:

O tu ka, irgi zydelis, kad taip uzsistoji?45. retro
(2019-07-29 14:59:05)
(86.100.201.147) Parašė:

Jei Dovydas Katz'as bando politiskai pridengti tarptautini sukciu Stanislova Toma, apgaules budu rinkusi pinigus is pensininku savo rinkimnei kompanijai i EP, tai gal ir joJ "profesura" panasaus lygio kaip ir Stanislovo Tomo? "Tačiau yra naivuolių, kurie tiki, kad šitas absoliučiai degradavęs padugnė stanislovas tomas gali padaryti kažką naudingo žmonėms, pensininkams, vaikams, tėvams, Deimantei. Jis nieko negali padaryti gero ir niekam nieko gero daryti net nesiruošia. Jis tik išnaudoja skaudžiausias visuomenės problemas savo privatiems tikslams - tapti europarlamentaru ir riebiai gyventi nieko nedarant. Jo kalbos yra emocinė žodinė diarėja ir nieko daugiau. Jo kalbos net nėra socialinių problemų kritika, analizė - jis tik žaidžia žmonių nusivylimu, manipuliuoja žmonių skausmu, tyčiojasi iš visų pačiu įžūliausiu būdu, atvirai ir ciniškai. Beribis stanislovo melas pribloškia ir emocinis jo žodinės diarėjos fonas žmonėms atima gebėjimą pamatyti šito perėjūno megaprofesoriaus multiadvokato paradaktaro poligloto tikrąją šlykščią esmę - jis yra tik padugnė. Tik nesirašykite už šitą ostapą benderį visišką stanislovą tomą. Jis yra aferistas , melagis, apsišaukėlis, niekšas genetiniame lygyje. Tik tokie išsigimėliai kaip tomas gali savo nešvarioje rinkimų aferoje išnaudoti labiausiai nuo tokių pat išgamų nukentėjusius žmones - pensininkus ir Deimantę Kedytę. Tik absoliučiai degradavęs padugnė stanislovas tomas gali taip įžūliai meluoti žmonėms ir piktnaudžiauti žmonių pasitikėjimu, jų teisinių neišprusimu. Tik toks išgama kaip stanislovas tomas gali čirškėti visai Lietuvai "Aš laimėjau bylą dėl Deimantės Kedytės", kai jis nieko absoliučiai nėra padaręs. Koks teismas nagrinėjo bylą?Kada ir kur vyko teismo posėdis? Kas įgaliojo padugnę stanislovą atstovauti Deimantei, kai ją teisme gali atstovauti tik įstatyminis atstovas ar jo įgaliotas advokatas? Stankūnaitė šiuo metu yra Deimantės įstatyminis atstovas ir ji tikrai visiško stanislovo nesamdė, kadangi yra su ja? Kokie buvo skundo argumentai, pagrindai, kam buvo adresuotas skundas, kas buvo oponuojanti pusė? KOkie buvo kitos šalies argumentai? Teismas privalo bylą išspręsti iš esmės ir priimti privalomą vykdyti sprendimą ginče? Koks tai sprendimas? JTO Žmogaus teisių pakomitetis Ženevoje dėl dingusių asmenų teisių nėra teisminė instancija ir sprendimų nepriima. Jis tik pateikia rekomendacijas, kurios nėra privalomos vykdyti. Ir taip toliau ir panašiai, ko yra visiškai pakankama vyti šitą melagį stanislovą kaip priklydusį šunį iš Lietuvos. Jeigu juo vis dar nesidomi prokuratūra, nėra jokių abejonių, kad jis yra landsberginis popas gaponas ir jo užduotis dar labiau suskaldyti protestinį judėjimą. Iš tokios šito profesoriaus veiklos naudą gaus tik chuntos partijos konservai ir liberastai. Žmonės, atmerkite pagaliau akis - tomas, nakas, juraitis, lekštutis yra aferistai ir niekas daugiau."Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras