2017 m. gruodžio 15 d.


Faktai patvirtina, kad Rusija aktyviai ruošiasi pulti NATO ir Europos Sąjungą

42
Paskelbta: 2017-04-10 09:54 Autorius: ekspertai.euNevaržomai komercine veikla besiverčiantis valstybinis transliuotojas LRT balandžio 9 d. laidoje „Savaitė“ pateikė įrodymus, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) teiginiai nėra rusofobiška isterija.

Apie tai pranešama straipsnyje „Įrodymai, kad VSD teiginiai nėra rusofobiška isterija“ bei to paties turinio vaizdo reportaže.

Kad Rusija aktyviai ruošiasi pulti NATO ir Europos Sąjungą (ES) patvirtina faktai.

„Štai 2015 metais Rusija surengė 4000 karinių pratybų, tuo metu NATO – 280. Negana to, 20 kartų Rusija surengė iš anksto neplanuotas pratybas, NATO neplanuotų karinių pratybų nerengė iš viso. Karinėse pratybose per 2015 metus dalyvavo 120 tūkst. rusų kariškių ir 35 tūkst. NATO arba maždaug tris su puse karto mažiau“, - skelbia LRT.

Kad Rusija tikrai puls NATO ir ES įrodo ir faktas, jog „Rusijos kariškiai yra repetavę staigų Baltijos šalių okupacijos planą, kaip išlaikyti okupuotą teritoriją ir likviduoti pasipriešinimą“.

„Beje, per pastarąjį šimtmetį Rusija yra sukėlusi daugybę konfliktų su artimesnėmis ar tolesnėmis kaimynėmis. Su Lietuva – net 4 kartus – 1918, 1940, 1944 ir 1991 metais, taip pat po keturis – su Ukraina ir Azerbaidžanu, su latviais ir estais po 3, su Gruzija – net 5 konfliktus. Tai akivaizdžiai įrodo, kad Rusija – grėsminga kaimynė, kaip teigia VSD, ir šiuose teiginiuose nėra jokios rusofobiškos isterijos“, - praneša LRT.

Valstybinis transliuotojas taip pat paviešino žemėlapį, kuriame beveik tiksliai nurodyta, kur pasaulyje Kremlius inicijavo karus per pastaruosius 100 metų. Žemėlapyje tik įsivėlė klaida, ir nenurodyta Vokietija, kurios didelę teritorijos dalį kaip ir sostinės Berlyno, Tarybų Sąjunga buvo atplėšusi ir okupavusi po Antrojo pasaulinio karo.Lietuvos valstybinis transliuotojas taip pat priminė, kad „2005-aisiais, vos pradėjęs eiti prezidento pareigas, klausinėjamas ar Rusija ketina atsiprašyti Baltijos šalių gyventojų už sovietų okupacijos metus, V. Putinas priminė ginčytinų teritorijų klausimą“, o „tame sąraše – dabar jau aneksuotas Krymas ir Klaipėda“.

Ekspertai.eu tik atkreipia dėmesį, kad viena estų žurnalistė spaudos konferencijoje kartą 2014 m. sausį paklausė Rusijos prezidento Vladimiro Putino, kodėl jis neatsiprašo dėl Baltijos šalių okupacijos. Jis atsakė: „1989 m. liaudies deputatų suvažiavimas pasmerkė Molotovo paktą ir paskelbė jį juridiškai negaliojančiu, nes tai neatspindėjo tarybinių žmonių nuomonės, o buvo asmeninis Stalino ir Hitlerio reikalas. Tiksliau pasakyti neįmanoma. Ar jūs norite, kad mes kasmet tai primintume? Prie to daugiau negrįšime: pasakėme vieną kartą, ir viskas. 1918 m. Bresto taikos metu Vokietija ir Rusija susitarė dėl žemių padalinimo, Estija buvo atiduota Vokietijai. 1939 m. įvyko kitas šių šalių susitarimas, Estija grąžinta Rusijai, tiksliau, TSRS. Tai buvo sąmokslas, deja, tai realija, kaip realija yra ir kolonistai Europoje ir JAV.“Plačiau apie tai ekspertai.eu publikacijoje „V. Putino priminimas: dar 1989 m. TSRS liaudies deputatai pasmerkė Molotovo-Ribentropo paktą“.

Vsą minėtą balandžio 9 d. LRT analitinį reportažą žiūrėkite čia:Anksčiau ne kartą jau buvo skelbta, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Nepriklausomas portalas delfi.lt yra paviešinęs žemėlapį, iš kur ir kokiomis kryptimis Rusija vykdys intervenciją į NATO ir ES.

Delfi.lt analitikų pateiktame žemėlapyje aiškiai matosi, iš kurių pusių NATO ir ES šalį Lietuvą puls Rusija.


Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino, tačiau dabar, per pratybas „Zapad“ turėtų pasitvirtinti.

Kiek anksčiau politikos specialistai mūsų šalies žmonėms buvo pranešę, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas š. m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, šiuo metu viešinti Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

Pasak šalies vadovės „Rusijos keliama konvencinė ir nekonvencinė grėsmė verčia ne tik stiprinti NATO gynybą ir atgrasymą, bet ir pačią Europą prisiimti didesnę atsakomybę už savo saugumą“.

Todėl norėdama pasipriešinti karinei Rusijos intervencijai Lietuvai „būtina nuosekliai didinti gynybos finansavimą, tiek modernizuoti karines pajėgas, tiek stiprinti atsaką į hibridines grėsmes“, prezidentę cituoja Prezidentūros portalas prezidentas.lt.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
42. Vadakste
(2017-04-11 11:18:57)
(78.58.56.171) Parašė:

O kas bus ,jei bus atvirksciai jei Amerika su visa savo Nato puls Rusija , tai tada ka pasakysit , tai gerai , ar blogai. Zinot gyvenime visokiu varijantu gali buti.Stop ginklavimuisi ir karams. Zmonijai reikalinga taika. Karai zmonijai yra blogis.41. To 38. Faktai patvirtina
(2017-04-10 23:15:37)
(78.58.56.171) Parašė:

Baisus dalykai dedasi pasaulyje , o gal zmones rimtai zmogiskumo jausma prarade.Taip Laisvame laikrastyje yra straipnsis ir video . Negalejau ziuret , tai baisu. Kaip kencia per suaugusius vaikai , tai ne tas zodis. Kodel 21 amziuje vyksta tokie baisumai , ar cia pinigai , turtai , visiems visko per maza ir negana . Atsitokekit zmones, galvokit ka darot blogai , nors vaiku pagailekit , jei saves kariaudami negailite.Karai zmonijai yra blogis , todel stop ginklavimuisi ir karams. Zmonijai reikalinga taika. Lietuvos valdzia turi siekt taikos , o ne ginkluotis. Karai ir ginklavimasis niekam gerio neatnese ir neatnes. Karai ,tai zmoniu bereikalingos mirtys. Stop karams , kur jie bevyktu.40. blyn
(2017-04-10 22:59:41)
(77.90.124.209) Parašė:

kad tik grybauckaite spetu grizti is komandiruotes,nes karo atveju neatsilaikysim...39. Jonis To 37.P.S.
(2017-04-10 20:01:08)
(5.20.244.73) Parašė:

eadaily.com/ru/news/2017/01/08/ssha-perebrasyvayut-soldat-i-tanki-v-polshu-i-pribaltiku . Derinama logistika, tiekimo linijos, atnaujinami apleisti tūpimo takai, ruošiami sandeliai, bazės, priešraketinės sistemos, vykdomos pratybos pritaikytos Šiaurės Rytų Europos klimatui. Gegužės- birželio mėn. bus aišku.38. Faktai patvirtina
(2017-04-10 20:00:05)
(86.28.143.2) Parašė:

kad NATO ruosiasi karui su Sirija,Rusija,Kinija... Svedu daktarai apie White Helmets nuzuditais vaikais (yra video 18+) off-guardian.org/2017/04/10/disturbing-images-white-helmets-busted-killing-babies-in-pr-stunt-to-start-war-in-syria/37. Jonis
(2017-04-10 19:43:01)
(5.20.244.73) Parašė:

Pasaulis skęsta melo vandenyne. Kai RU TV diskusijų laidoje atsargos generolas paklaustas, ar RU gali paleisti Kalibrus į JAV laivus Viduržemio jūroje, reaguojant į ataką Sirijoje. Atsakė paprastai: mes ne tiek ekonomiškai ir karine prasme galingi, kad galėtume tai padaryti, nes gausime tūkstantį Tomohaukų atsako. Klausimų daugiau nebuvo. Kad Rusiją ruošiasi pulti Vakarai, kol ji silpna - faktas.36. to33
(2017-04-10 19:33:42)
(78.62.175.113) Parašė:

to33, kas spauzdina dolerius ir skolina už palūkanas tas ir valdo, kieknori tiek ir prisispauzdina dolerių ir reikalauja kitas valsybes pirkti tuos dolerius už palūkanas... Biblijiniam projekte JAHVĖ liepė žydams skolinti kitoms tautoms pinigus už palūkanas ir sakė tautos kurios netranaus žydams bus sunaikintos. Irakas, Libija, Sirija35. Kodėl nespausdinate
(2017-04-10 19:11:55)
(5.20.115.102) Parašė:

mano komentaro,Laisvame laikraštyje pateiktos nuorodos iš kokių šaltinių paimti tie duomenys.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
Kitąmet Lietuva turės didžiausią nuo įstojimo į NATO gynybos finansavimą, bet projektams vis tiek trūks 30 mln. eurų
4 2018 m. gegužę Lietuvoje planuojamos didžiausios karinės pratybos kariuomenės istorijoje.

Naujausi komentarai
velesas>8. yel“l“ow
IP 86.38.3.187 | 01:03:12 Tai va, to "jei" ,kaip sykis, ir nėr :D))))...