2020 m. birželio 1 d.

 

Europos Parlamentas ratifikavo Paryžiaus klimato kaitos susitarimą

1
Paskelbta: 2016-10-04 16:40 Autorius: ekspertai.eu

Antradienį Europos Parlamentas didele balsų dauguma pritarė istoriniam Paryžiaus kovos su klimato kaita susitarimui (610 balsų už, 38 prieš, 31 susilaikė). Taip jis sudarė sąlygas ankstesniam nei tikėtasi šio susitarimo įsigaliojimui – jau šių metų lapkričio pradžioje.

Po Europos Parlamento pritarimo ES Taryba galės patvirtinti Sąjungos sprendimą ratifikuoti Klimato kaitos susitarimą ir kartu su septyniomis jį jau ratifikavusiomis ES valstybėmis (Austrija, Malta, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Vengrija ir Vokietija) spalio 7 d. jį deponuoti Jungtinių Tautų (JT) būstinėje Niujorke.

Ratifikavusi šį susitarimą, ES kartu su JAV, Kinija, Indija ir kitomis šalimis lapkričio 7-18 d. dalyvaus šio susitarimo šalių konferencijoje Marakeše (Marokas), kurioje bus sprendžiama dėl tolesnių kovos su klimato kaita priemonių.

Naujajam klimato kaitos susitarimui įsigalioti būtina, kad jį ratifikuotų bent 55 (iš 197) JT Klimato kaitos konferencijos šalys, išmetančios į orą ne mažiau kaip 55 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų pasaulyje. Šiuo metu sutartį yra ratifikavusi 62 valstybės, o jų bendras emisijų lygis siekia 51,89 proc. ES yra atsakinga už 12 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą pasaulyje, taigi Sąjungai ratifikavus susitarimą bus įvykdytos sąlygos jam įsigalioti nuo šio lapkričio.

„EP sprendimas atveria kelią susitarimui įsigalioti. [...] Paryžiaus susitarimo įsigaliojimas praėjus mažiau nei metams po jos pasirašymo yra didžiulis pasiekimas, turint omenyje, kad Kioto protokolui įsigalioti prireikė aštuonerių metų. Šiandienos balsavimas taip pat reiškia, kad ES ir toliau išlieka kovos su klimato kaita lyderė“, – pažymėjo EP pirmininkas Martinas Šulcas (Martin Schulz). Jis pasirašė Parlamento sprendimą kartu dalyvaujant Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui Ban Ki-munas (Ban Ki-moon), Prancūzijos aplinkos apsaugos ministrei Segolen Rojal (Ségolène Royal) ir Europos Komisijos pirmininkui Žanui Klodui Junkeriui (Jean-Claude Juncker).

„Europos Sąjunga turi didelę kovos su klimato kaita patirtį“, – prieš balsavimą Strasbūre teigė Jungtinių Tautų generalinis sekretorius B. Ki-munas. Jis padėkojo EP nariams ir pabrėžė šio susitarimo ratifikavimo svarbą. Kalbėtojo teigimu, kova su klimato kaita yra ne tik vienas iš svarbiausių mūsų laikų iššūkių, bet ir galimybė sukurti tvaresnę bei konkurencingesnę ekonomiką ir užtikrinti valstybių stabilumą.

Daugumos EP frakcijų atstovai pabrėžė, kad bendradarbiavimas ir bandymas kartu spręsti problemas yra vienintelė galimybė įveikti pasaulinius iššūkius. Jie taip pat ragino skubiai įgyvendinti susitarimą ir vykdyti tolesnes derybas pasauliniu lygiu dėl klimato kaitos pažabojimo.

Ceremonijos ir kalbų vaizdo įrašai.

Šaltinis: EP spaudos tarnyba

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. trumpai
(2016-10-04 18:12:19)
(78.61.53.31) Parašė:

Jo jo amerika dar sekmingai ir ilgai tai tems kaip lig šiolei.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras