2020 m. liepos 8 d.

 

Europarlamentarai reikalauja daugiau tikrumo „Erasmus+“ studentams pandemijos metu

2
Paskelbta: 2020-04-17 14:52 Autorius: ekspertai.eu

Dabartiniai „Erasmus+“ mainų studentai ir savanoriai turi būti tikri dėl jų statuso išsaugojimo ir jiems priklausančių išmokų, pažymi europarlamentarai.

Trečiadienį paskelbtame laiške, adresuotame ES komisarei Marijai Gabriel, Europos Parlamento (EP) Kultūros ir švietimo komiteto nariai ragina Europos Komisiją ir atitinkamas valstybių įstaigas suteikti daugiau tikrumo dėl „Erasmus+“ studentų ir Solidarumo korpuso savanorių patirtų išlaidų kompensavimo ir jų statuso išlaikymo.
 
Europarlamentarai prašo užtikrinti, kad mainų studentai neprarastų šių mokslo metų ir galėtų gauti reikiamų akademinių kreditų mokydamiesi virtualiai. Jie taip pat prašo išsaugoti Solidarumo korpuso savanorio statusą programos dalyviams visą planuotą praktikos laiką, net jei ji turėjo būti sustabdyta, kad jie neprarastų pajamų. Kartu EP nariai rekomenduoja pagal galimybes nestabdyti savanorystės, o įtraukti ją į kovos su COVID-19 pandemija projektus.

Galiausiai EP nariai reikalauja „aiškios politikos, apie kurią būtų aiškiai komunikuojama ir kuri būtų nuosekliai įgyvendinama visose ES valstybėse“. Jie pažymi, jog „paveikti žmonės ir organizacijos yra labai susirūpinusios, todėl joms reikia palaikymo bei patikinimo, kad Europos Komisija yra jų pusėje“.

Europarlamentarai ragina Komisiją aktyviau bendradarbiauti su valstybių agentūromis, universitetais, kolegijomis, mokyklomis, jaunimo ir savanorių organizacijomis, kad ES mainų programų dalyviai jaustųsi saugūs, o prireikus jiems būtų padėta grįžti namo. „Jiems turi būti kompensuotos papildomos išlaidos, projektų taisyklės turi būti taikomos lanksčiai, o jų dalyviai turi išlaikyti Solidarumo korpuso savanorių ar „Erasmus+“ studentų statusą“, – pažymi EP Kultūros ir švietimo komiteto pirmininkė Sabine Verheyen (Europos liaudies partija, Vokietija).

Šiuo metu „Erasmus+“ mainuose dalyvauja 165 tūkst. žmonių visoje Europoje, o dar 5 tūkst. asmenų dalyvauja Solidarumo korpuso savanoriškos veiklos projektuose. Švietimo mainų paramos fondo duomenimis, pavasario semestre pagal „Erasmus+“ programą užsienyje studijavo 1907 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Kovo 20 d. duomenimis, užsienyje studijas tęsė 769 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai ir 57 profesinių mokyklų mokiniai. Apie pusantro tūkstančio užsieniečių tuo metu tęsė „Erasmus+“ mainų studijas Lietuvoje.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. :'((
(2020-04-23 23:14:11)
(90.138.111.98) Parašė:

ERASE - mus. Ištrink mus kaip tautas, kaip tapatybes. Suvesk Miela EuSąjunga į vieną tautų kratinį... toliau susigraudinau, netęsiu.1. Darijus
(2020-04-17 20:08:40)
(185.6.235.182) Parašė:

O kuom skiriasi erazmas nuo orgazmo? Atsakau: pirmas visiems, antras - vienam.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras