2020 m. sausio 23 d.

 

Estijos žvalgyba: Rusijos armija rengiasi kariniam konfliktui su NATO, pirmiausia puls Baltijos šalis

48
Paskelbta: 2019-03-12 19:42 Autorius: ekspertai.eu

Estijos užsienio žvalgybos tarnyba (est. Välisluureamet) paskelbė 72 puslapių ataskaitą (Lietuvos žvalgybos tarnyboms iš estų sugebėjimo atgrasyti Rusiją ir rašyti milžiniškas ataskaitas dar mokytis ir mokytis, - red. past.), kurioje išaiškino, kad šiemet Rusija trukdys rinkimams į EP, toliau kenks Vakarams ir ruošis ginkluotam konfliktui su NATO.

Ataskaitoje teigiama, kad dėl rinkimų į EP ypač Rusija puls Vokietiją, Prancūziją ir Italiją, kur stengsis, kad laimėtų euroskeptikai ir prorusiški politikai.

Pasak estų žvalgų, pagrindines kenkėjiškas operacijas vykdys Rusijos karinė žvalgyba GRU ir saugumo tarnyba FSB. Jos esą sukūrė kiberžvalgybos grupes APT28, Sandworm ir SNAKE APT.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad Rusija pagausino karių kiekį prie vakarinės sienos, vos už pusšimčio nuo jos esą jau dislokuoti septyni karui pasirengę daliniai. Daugelis jų yra prie Ukrainos ir Baltarusijos, o vienas - Pskovo karinių oro pajėgų divizija - prie pat Estijos sienos. Daroma išvada: Rusijos armija ruošiasi galimam didelės apimties karui.

Ekspertai, rašę ataskaitą, taip pat konstatuoja, kad Rusijos armija rengiasi kariniam konfliktui su NATO, pirmiausia puls Baltijos šalis, o vėliau ir Vakarų Europą.

Estams pavojų atrodo keliantys ir Rusijos civiliniai laivai, kurie greičiausiai visai ir ne civiliniai. Jei tik su Rusijos vėliava plaukia laivas - jis karinis, konstatuoja estų žvalgybininkai.

Šaltinis: euronews.com

Susiję:

Iškeltas Didysis klausimas, nes Rusijai agresyvėjant Baltijos šalių laukia reikšmingiausias išbandymas   

Situacija labai pavojinga: Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją   

Įprastinės karinės Rusijos grėsmės tikimybė išlieka labai didelė: baleto pasekmės kol kas neaiškios

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
48. -44. šernius >> 42
(2019-03-20 21:34:00)
(84.46.243.38) Parašė:

Aaa... tai čia apie tokius, kaip tas interneto gyventojas senišaltis :D)))) :D)))) viskas aišku :))))47. K To 46. P.P.S.
(2019-03-20 20:03:54)
(5.20.244.73) Parašė:

Žinote, ekspertai.eu. Man jau darosi neramu. Tai tik mano Nuomonė. Brukdami į pirmus savo portalo titulinius puslapius, užsklandoje, gerb. Stanislovo Tomo reklamą, trukdančią mums Elementariai diskutuoti ir bendrauti, rasti abi pusės patenkinantį SPRENDIMĄ (Demokratija), patys, to nesuprasdami, nesuvokdami, siunčiame šalies valtį į nebūties krioklį. Apsiraminkit,ritamės UA kryptimi... Apsiraminkit ir "Nemakaliuokit" žmonių nuomonės, UŽTENKA!!!46. K To P.S. 5. K
(2019-03-20 19:27:45)
(5.20.244.73) Parašė:

Dažnai žiūriu Laisvės Radijo TV kanalą kaip ir RT "Current Time". Filmas apie Kuršių nerijos tęsinį RU pusėje. Filmo vedantysis iš anksto paruošia žiūrovą, kad RU nepaisomi Aplinkosauginiai, Ekologijos, Istorinių paminklų saugos Reikalavimai. Suklusau... "Baltijos kosa" Istorijos muziejaus vedėja, piktinasi, griūna bangų ardomi fortai, dirbtinai stabdomas turistų skaičius, kad nerijos negalima privatizuoti, statyti naujų statinių, išskyrus renovuoti vokiečių pastatytus. Žodžiu, viskas nyksta.45. K
(2019-03-16 13:33:02)
(5.20.244.73) Parašė:

Jau nuo 2008 stebiu tarptautinę situaciją. Užvedė GRUZIJOS konfliktas, papiktino, kai socialiniuose tinkluose rodė vienus faktus, o visose vakarų mass media rodė atvirkščią Atvaizdą. Melskimes Dievui, kad Rytų kaimynų lyderis dar ne suseno, skaičiuoja, analizuoja, neskuba su veiksmais (kartais vėluoja) ir pas mus, dar TAIKA! Jaučiasi Vakarų politikų, analitikų išvados ir gaidelės, kas būtų, jei vietoj dabartinio, RU vadovautų Stalinas?44. šernius >> 42.
(2019-03-15 17:56:53)
(185.220.101.5) Parašė:

Pramuštdugniais aš čia pavadinau tuos paradų "žygeivius", kurie save laiko Baltijos pasididžiavimu. Skaičiau kažkada, kad berods Paryžiuje buvo sulaikyta kontrabandinė donorų organų siunta iš Ukrainos, ten kaip suprantu, buvo išmėsinėti ukrainiečių kareiviai, o gal ir ne tik jie, žuvę ATO metu. Tai toje siuntoje šalia nosies kremzlių buvo ir didelis kiekis vienos užpakalio detalės. Tai kaip suprantu, ši detalė pagrinde reikalinga tokiems "linksmuoliams" jų "nelaikymo" problemoms spręsti. Pagal masiškumą galima manyti, kad prekė labai paklausi ir problema opi :).43. ////////
(2019-03-14 19:44:17)
(78.61.75.27) Parašė:

nato karo krankliai42. - 41. šernius >> 38.
(2019-03-14 19:34:09)
(86.38.130.173) Parašė:

"... nebent jeigu kokius pramuštdugnius ar alfonsus laikyti vyrais..." Hmmm... ką reiškia "alfonsai", kaipo bendrinis pavadinimas, visuotinai suprantama. Bet "pramuštadugniai"... ?? Kas čia tokie būtų? Yra nuojauta :), bet gal klystu.41. šernius >> 38. Birutei
(2019-03-14 19:12:02)
(185.104.120.3) Parašė:

Tamsta irgi vyro neprimena pagal savo samprotavimus, na nebent jeigu kokius pramuštdugnius ar alfonsus laikyti vyrais... O dėl Kremliaus mokėjimo tvarkytis savo šalyje, tai gal ir galėtų geriau, bet kaip iš benzino kolonėlės per 10 metų pasidarius globalios politikos subjektu, tai čia super rezultatas. O dėl žmonių pertekliaus, tai Rusijoje vykdomos programos, kurios sprendžia demografines problemas, patirtas po demokratizacijos proceso 90-ais metais ir gyventojų skaičius atsistatinėja. Taip kad, gyventojų pertekliaus jie tikrai nejaučia. O per daug žmonių tai čia yra kitiems tokiems veikėjams, jie į vakarus nuo mūsų, iš ten ir visos "vertybės", įtakojančios populiacijos mažėjimą ateina.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras