2020 m. liepos 6 d.

 

Estijos rusakalbiai paruošė peticiją prieš separatizmą

3
Paskelbta: 2014-04-10 13:45 Autorius: Naujienų redaktorius

Grupė rusakalbių Estijoje gyvenančių asmenų parengė peticiją „Memorandumas 14“, kurioje reiškiama parama Estijos nepriklausomybei ir teritoriniam vientisumui, rašo Estijos nacionalinio transliuotojo portalas „news.err.ee“.

Interneto portale „petitsioon.ee“ paskelbtame pranešime rašoma, kad didžioji dalis Estijos rusakalbių esamas problemas nori spręsti konstitucinėmis priemonėmis Estijos Respublikoje, taip pat smerkia separatistinius pareiškimus, padarytus rusakalbių bendruomenės vardu.

Peticiją kol kas pasirašė 380 žmonių, įskaitant parlamentarę Olgą Setnik ir buvusį Žaliųjų partijos narį mokslininką Aleksejų Lotmaną.

Dokumentą parengę asmenys teigia atidžiai stebintys Rusijos spaudoje pasirodžiusius pranešimus, neva rusakalbiai aktyvistai Taline balandį rengs du mitingus „solidarizavimuisi“ su Krymo Autonomine Respublika ir separatistinio referendumo idėjai Estijoje palaikyti.

„Memorandume 14“ rašoma, kad Estijos piliečiai ir asmenys, turintys ilgalaikį leidimą gyventi šalyje, nori gyventi laisvoje Estijoje be užsienio jėgų „apsaugos“.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. Pikasas
(2014-04-10 16:53:36)
(78.62.86.131) Parašė:

Įvairių imperijų kolonistai yra gerokai skirtingi. Šalyse, tapusiose laisvomis, jie dažnai dar ilgai vaidina pozityvų vaidmenį tų valstybių visuomenėse. Kartais santykiai išlieka įtempti, tačiau iki didelių konfliktų neišauga (PAR). Kartais kolonistai būna dirbinai išstumiami ir skurdžios šalys tampa dar skurdesnės (Zimbabvė) Kada kolonijinė pretorija būna labai aikštinga ir net karinga, išsivadavusių šalių visuomenės, gyvendamos kartu su atėjūnais patiria ir stresų ir baimių. Kartais tai netgi labai trukdo demokratijos vystymuisi. Prisiminkime Estijoje buvusį konfliktą dėl paminklo sovietiniam kariui. Panorėta jį perkelti į ramesnę, ne tokią nuo eismo triukšmingą vietą, tai net Maksva pradėjo grūmoti. Jei žvelgti į visą teisybę, tai karys išvadavęs Estiją "pamiršo" išeiti. To taip pat niekas nepaneigs... Dar daugiau kolonistų turėjo Latvija. Paskutiniais sovietinio režimo metais Rygoje rusai turėjo mieste ryškią daugumą. Latviai, neapsikentę rusakalbystės, iš Rygos palaipsniui kėlėsi į miesto pakraščius ar kitas gyvenvietes. Jei Estija ir Latvija būtų suteikusi visiems, be išimčių kolonistams piliečių teises, ten jau seniai būtų galutinai įsitvirtinusi ir atėjūnų valdžia. Reikia pastebėti, kad ir estai ir dar labiau latviai pakankamai draugiškai sugyveno ir sugyvena su rusais. Konfliktai per įvairius paradus dar nėra tas rodiklis, kuris viską parodo. Latviai netgi sudarė sąlygas pajūryje pirkti Rusijos piliečiams brangius namus. Tokiems klientams būdavo sudaroma teisė keliauti po Šengeno šalis be vizos ir tai nemažai turtingų rusų paviliojo. Nemanau, kad tokie atvykėliai pasiilgę V.Putino armijos. Manau, kad taip tikrai nėra. Tačiau, jau žinome, kaip apmokami "tituškos" Ukrainoje. Tad kodėl negali atsirasti panašių aktyvistų ir Baltijos šalyse. Terpė tam netgi labai dėkinga. Numatyti "solidarizavimosi" mitingai tą taip pat įrodo.2. Ǒ
(2014-04-10 15:12:04)
(78.63.224.64) Parašė:

Manau, kad ir Lietuvoje gyvenantys rusai, lenkai, ukrainiečiai ir kt. patys parašytų tokį memorandumą, bet juk Landspirgis susinervins ir išvadins išverstaskūriais. Dar noriu atkreipti komentuotojo Raigerdo dėmesį, kaip atrodo šalies gyventojų pasitikėjimas vieni kitais, nors Estijoje įvairovės ne ką mažiau, negu Lietuvoje.1. Džiugu,
(2014-04-10 14:44:36)
(184.147.235.71) Parašė:

kad yra ir protingų rusu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras