2019 m. balandžio 20 d. 

Estijoje nebus viešo pedofilų registro, bet jie galės pasirinkti kastraciją

5
Paskelbta: 2013-04-18 14:30 Autorius: ekspertai.eu
Švirkštas
Švirkštas

Estijos teisingumo ministras Hanno Pevkuras nepalaiko viešojo registro asmenims, nuteistiems už seksualinius nusikaltimus, sukūrimo idėjos, bet būtų linkęs išplėsti policijos pareigūnų teises gauti daugiau galimybių naudotis archyvo duomenimis ir nusikaltėlių fotografijomis.

Duodamas interviu "Vikerraadio" laidai „Uudis +" H. Pevkuras pažymėjo, kad pagal statistinius duomenis iš 55 seksualinių nusikaltėlių 8 asmenys, arba 14 proc., grįžta į kalėjimą už recidyvą. Jis pridūrė, kad tarptautinėje praktikoje pakartotinių pažeidėjų, kurie vėl patenka į kalėjimą dėl seksualinių nusikaltimų, skaičius svyruoja nuo 12% iki 24%.

Kalbėdamas apie padėtį Estijoje, H. Pevkuras teigė, kad pastaraisiais metais įstatymuose matyti daug pakeitimų, pavyzdžiui, nuo 2009 m. buvusiam kaliniui gali būti taikoma nuolatinė elgesio kontrolės prievolė.

Čia vertėtų prisiminti rezonansinę istoriją Estijoje, kai buvęs žurnalistas ir reklamos verslo veikėjas Toomas H. Liivi turėjo lytinių santykių su 9-12 metų vaikais, darė jų erotines nuotraukas. Jis buvo sulaikytas savo namuose Vymsyje 2006 m., o teismas jam paskelbė 3 metų ir 4 mėnesių kalėjimo bausmę.

Jo bausmės laikas prasidėjo 2006 m. gegužės 30 d. ir turėjo baigtis 2009 m. rugsėjo 30 d., bet 2008 m. gruodžio 2 d. jis buvo paleistas pirma laiko iš Tartu kalėjimo. Kalėdamas Toomas H. Liiv tapo Toomu Meola ir buvo išleistas į laisvę su nauja pavarde.

Prieš kelias dienas prokuratūra į teismą perdavė bylą, kurioje pagrindinis kaltinamas asmuo vėl yra Meola. Prokurorai apkaltino 43-ejų T. Meolą už vaikų pornografijos saugojimą ir platinimą 2009 ir 2012 metais, taip pat už seksualinių poreikių tenkinimą su jaunesniu nei 14 metų amžiaus berniuku ne lytinio akto metu.

„Anksčiau tokių įstatymų (elgesio kontrolės prievolės – red. past.) nebuvo, ir būtent tam asmeniui netaikyta, nes ankstesnė nusikalstama veika buvo padaryta prieš įsigaliojant pakeitimams. Dabar, tikiuosi, teismas taip pat pasinaudos galimybe kontroliuoti nusikaltėlį po bausmės“, - sakė Estijos teisingumo ministras, turėdamas omenyje pedofilą T. Meolą.

H. Pevkuras atkreipė dėmesį, kad nuteistiems už panašius nusikaltimus prieš 2009 m. pedofilams nereikia atlikti patikrinimų, ir šiuo metu jie jau laisvėje arba bus išleisti netrukus, nes didžiausia bausmė už tokius nusikaltimus Estijoje - 5 metai, o maksimali bausmė taikoma ne visais atvejais.

Kalbėdamas apie ateitį, H. Pevkuras sakė, kad nuo šių metų birželio 1 d. Estijoje įsigalioja įstatymo pakeitimas, numatantis cheminę kastraciją nuteistiems už lytinius nusikaltimus, tačiau tam reikės paties nusikaltėlio sutikimo.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
5. sas
(2013-04-18 22:45:21)
(78.157.74.1) Parašė:

Kokia čia kastracija? Lietuvoje juk "pedofilijos nėra"! O ta kurią praktikuoja aukšti ar įtakingi ir daug kompromatų žinantys asmenys ir pareigūnai turi priemonę valdyti visas valstybės institucijas. Kas galėtų paneigti, kad priklausant aukštas pareigas einančių pareigūnų ar labai įtakingų asmenų kastai turi būti atliekami savotiški "įžadai"(pedofilinis ritualas) ir gal net egzistuoja pedofilinis "krikštas"?4. Lietuvoje
(2013-04-18 22:43:44)
(78.62.81.149) Parašė:

jau kaip ir įteisinome pedofiliją kaip malonumą elitui.3. Senjora
(2013-04-18 18:36:06)
(188.69.224.57) Parašė:

Mes to nesulauksime. Per daug tų kuriems tas įstatymas neparankus, o be to juk pas mus jokios pedofilijos nėra ir nebus .Vaikai liudininkų niekada neturės, jei tėvams pasipasakos tėvai bus apkaltinti šmeižtu, kad vaikus tvirkino patys ir tuo pagrindu vaikai bus patalpinti į saugią aplinką, kurioje jiems skaudės ir galvytės ir pilvukai. Vsio zkono !2. UK
(2013-04-18 18:24:05)
(149.126.104.9) Parašė:

Rusijoje,Chemine kastracija,reiketu ir Lietuvoje priimti sita istatyma,bet kas balsuos uz ji?,teisejas Andrikis,Sakalas,Sadeckas........ir dar 10 pavardziu!1. Benas
(2013-04-18 18:06:23)
(78.62.185.144) Parašė:

Pas mus pusiau iteisinimas, Estijoje kastracija!!!!!!!!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras