2020 m. vasario 26 d.

 

E. Snowdenas nominuotas Europos Parlamento Sacharovo premijai

1
Paskelbta: 2013-09-12 13:21 Autorius: Naujienų redaktorius
Edvardas Snowdenas
Edvardas Snowdenas

Europos Parlamento (EP) žaliųjų ir kairiųjų politinių grupių nariai trečiadienį nominavo JAV žvalgybos informaciją paviešinusi Edvardą Snowdeną (Edward Snowden) prestižinei Sacharovo premijai, praneša „EU Business“.

E. Snowdenas, kuris gavo prieglobstį Rusijoje, „nusipelno būti pagerbtas už tai, kad atskleidė pilietinių teisių pažeidimus, kuriuos sistemingai vykdo JAV ir Europos slaptosios tarnybos“, teigia Europos žaliųjų politinės grupės lyderiai. Jie pridūrė, kad E. Snoudenas rizikavo savo laisve, kad apgintų kitų laisvę.

EP politinė grupė Europos jungtinė kairė - Šiaurės žalioji kairė taip pat nominavo E. Snowdeną 2013 metų Sacharovo premijai ir sakė, kad "su informatoriais negalima elgtis kaip su nusikaltėliais, mes turime juos apsaugoti". Grupė sakė, kad amerikietis patvirtino tai, kas buvo jau seniai įtariama dėl masinio sekimo internete, ir pridūrė, kad tai didžiulis šių laikų skandalas.

Sacharovo premijos laimėtojas bus paskelbtas spalio mėnesį. Pernai šis 50 tūkst. eurų apdovanojimas atiteko sulaikytiems iraniečiams teisininkui Nasrinui Sotoudehui (Nasrin Sotoudeh) ir režisieriui Džafarui Panahiui (Jafar Panahi) siekiant pagerbti tuos, kurie „drąsiai stoja už geresnį Iraną“. Anksčiau Sacharovo premija buvo įteikta Pietų Afrikos rasinės segregacijos priešininkui Nelsonui Mandelai (Nelson Mandela) ir buvusiam Jungtinių Tautų (TJ) generaliniam sekretoriui Kofiui Ananui (Kofi Annan). 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Šaunus
(2013-09-12 14:53:40)
(81.7.96.104) Parašė:

vaikinas.Pagarba.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras