2020 m. sausio 18 d.

 

EP siekis: kokybiškas ir prieinamas vanduo iš čiaupo

2
Paskelbta: 2019-03-28 13:39 Autorius: ekspertai.eu

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) balsavo už griežtesnes geriamojo vandens kokybės normas ir geresnę prieigą prie vandens iš čiaupo.

Šiuo metu galiojanti ES direktyva įpareigoja valstybes reguliariai tirti geriamojo vandens kokybę pagal 48 mikrobiologinius ir cheminius parametrus. Ji taip pat numato leistinas tam tikrų medžiagų ribas, o kenksmingiausios iš jų geriamajame vandenyje apskritai draudžiamos. Atsižvelgiant į naujausius tyrimus, siūloma numatyti 18 naujų arba pakoreguotų matuotinų parametrų. Ketinama gerokai sumažinti leistiną švino ir chromo kiekį geriamajame vandenyje, taip pat numatyti legionelių bakterijų, chloratų ir kitų sveikatą veikiančių medžiagų ribas.

Geriamasis vanduo iš čiaupo yra gerokai pigesnis negu iš butelio, be to, plastikiniai buteliai itin teršia aplinką, pažymi europarlamentarai. Todėl jie siūlo įpareigoti valstybes ne tik užtikrinti geriamojo vandens kokybę, bet ir pasiekti, kad visi žmonės, ypač pažeidžiamiausios jų grupės, turėtų prieigą prie geriamojo vandens. Siūloma įrengti daugiau nemokamų geriamojo vandens čiaupų viešosiose erdvėse, taip pat administraciniuose ir viešuosiuose pastatuose. Savo ruožtu jie ragina restoranus ir valgyklas tiekti klientams geriamąjį vandenį nemokamai arba už mažą kainą.

Patvirtinęs pirmojo svarstymo poziciją, Europos Parlamentas po rinkimų toliau derėsis dėl šio teisės akto su ES Taryba.

Šis direktyvos projektas parengtas atsakant į 2013 m. Europoje kilusią piliečių iniciatyvą „Right2Water“, kurią palaikė per 1,8 mln. europiečių, pasisakiusių už teisę į prieinamą, saugų ir švarų geriamąjį vandenį. Europos Parlamentas yra pripažinęs, kad vanduo yra viešoji gėrybė, o ne prekė.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. ceslovas
(2019-03-30 20:48:08)
(78.61.182.241) Parašė:

Pirmiausia, neziurint kiek zmoniu naudojasi is artezinio grezinio vandeni reiktu apribot vienoda griezto rezimo sanitarini atstuma, o ne kaip dabar jeigu nedaug naudotoju tai sanitarine zona keli metrai. Is kur gali buti geras vanduo jeigu beveik iki grezinio vygdoma zemes ukio veikla.1. duonos ir sumuštinių
(2019-03-29 13:26:00)
(90.131.39.111) Parašė:

...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras