2020 m. birželio 1 d.

 

EP ir vėl pagyrė Baltarusiją bei patvirtino vizų ir readmisijos susitarimus su su šia šalimi

1
Paskelbta: 2020-05-17 12:17 Autorius: ekspertai.eu
Baltarusija sulaukia vis dažnesnių ES pagyrimų.
Baltarusija sulaukia vis dažnesnių ES pagyrimų.

Europos Parlamentas (EP) patvirtino ES ir Baltarusijos susitarimus dėl nelegaliai atvykusių ar gyvenančių asmenų grąžinimo, taip pat dėl paprastesnio vizų išdavimo.

Readmisijos susitarimu Baltarusija įsipareigoja priimti atgal savo piliečius, kurie nelegaliai atvyko į ES šalis ar jose gyvena, taip pat kitų šalių piliečius, nelegaliai atvykusius iš Baltarusijos ar nebeturinčius teisės būti ES.

Susitarimas dėl vizų leis sumažinti jų kainą į Baltarusiją keliaujantiems ES piliečiams ir į ES vykstantiems baltarusiams. Viza trumpesniam nei 90 dienų laikotarpiui kainuos 35 eurus, o kai kuriems keliautojams – vaikams iki 12 metų, neįgaliesiems, artimiems giminaičiams – visai nekainuos. Konsulatai ir vizų išdavimo centrai turės pateikti atsakymą dėl vizos per 10 dienų, o išimtiniais atvejais – per mėnesį. Baltarusijos žurnalistai, studentai ar oficialių delegacijų nariai turės galimybę gauti daugkartines vizas. Jos galios ilgesnį laiką, taip pat reikės mažiau dokumentų vizito tikslui įrodyti.

ES piliečiai jau gali mėnesiui atvykti į Baltarusiją be vizos per Minsko tarptautinį oro uostą. Be vizos su išankstiniu 15 dienų leidimu turistai taip pat gali atvykti į dalį Gardino ir Bresto sričių.

Europarlamentarai pabrėžia, kad Baltarusija pastaruoju metu ėmė labiau gerbti teisinės valstybės principus ir žmogaus teises, įskaitant žodžio, saviraiškos ir žiniasklaidos laisvę bei darbuotojų teises. Jų įsitikinimu, tai turėtų išlikti pagrindiniu ES santykių su Baltarusija kriterijumi, todėl pažeidus žmogaus teisių ir demokratijos principus susitarimo galiojimas galėtų būti sustabdytas.

Susitarimui dėl readmisijos pritarė 560 EP narių, nepritarė 117, o susilaikė 13. Susitarimui dėl vizų pritarė 634 EP nariai, nepritarė 48, o susilaikė 4.

Dėl abiejų susitarimų buvo deramasi daugiau nei penkerius metus. Jie negalios Danijai ir Airijai. Jų ratifikavimą dar turės užbaigti ES Taryba ir Baltarusija. Susitarimai įsigalios praėjus mėnesiui po jų ratifikavimo.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. V. Ladas
(2020-05-18 21:06:21)
(188.69.223.194) Parašė:

Su Baltarusija vakarų pasaulis žaidžia žaidimą "pabėk nuo Putino". O Backa iš vienų reikalauja babkių, iš kitų ekonominių nuolaidų, bet lieka kolūkyje...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras