2019 m. gruodžio 15 d.

 

Elektroninio bilieto įdiegimas - dar vienas amžiaus projektas

Paskelbta: 2010-03-23 20:18 Autorius: ekspertai.eu

El. bilietasElektroninio bilieto ir keleivių informavimo sistemos įrengimas turėjo startuoti prieš beveik pusantrų metų. Tačiau Vilniaus miesto savivaldybėje šis projektas vis stringa. Troleibusuose ir autobusuose jau yra įmontuoti elektroniniai komposteriai, tačiau jie rodo tik stotelių pavadinimus. Kai kuriose stotelėse esančios švieslentės su viešojo transporto atvykimo laiku neveikia taip kaip turėtų veikti, o kai kur jos apskritai išmontuotos.

Vilniaus savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Rimvydas Jančiauskas sako, kad per beveik penkerius metus, kuomet bandoma paleisti šį projektą, yra įgyvendintas tik pirmasis projekto etapas – įdiegta transporto priemonių techninė bilietų kortelė, elektroninė keleivių informavimo sistema ir transporto judėjimo bei kontrolės sistemos. Jis teigia: „Dabar yra ruošiamasi antrojo diegimo etapui – elektroninių bilietų transakcijų aptarnavimui ir platinimui“. Rimvydas Jančiauskas tikina, kad sistemos paleidimas visuomenei numatomas tik tada, kai bus įdiegta Vilniaus miesto centrinė elektroninių bilietų pirkimo-duomenų perdavimo aptarnavimo sistema ir pašalintos techninės problemos bei garantuotas stabilus sistemos veikimas. Bendra trijų miestų sistema taip pat stringa Kaune ir Klaipėdoje. „Susisiekimo paslaugų“ buvę Informacinių technologijų skyriaus vadovai Vaidotas Antanavičius ir Rimvydas Jančiauskas prieš beveik pusę metų Vilniaus miesto savivaldybėje vykusiame posėdyje dėl elektroninio bilieto projekto žadėjo: „Miestiečiai šiuo bilietu viešajame transporte galės pradėti naudotis jau gruodį“. Keista, bet V. Antanavičius ir R. Jančiauskas įmonėje nebedirba. Telefonu atsiliepusi „Susisiekimo paslaugų“ sekretorė Vaida Bagdonavičienė žurnalistui sakė: „Jie išėjo savo noru“. Kodėl taip ilgai stringa šis projektas neatsakė nei Rimvydas Jančiauskas, nei savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“, kuri taip pat vykdo šį projektą, direktorius Gintas Bliuvas. Iš viso projektas kainavo apie 20 mln. litų. 70% sumos finansavo Europos Sąjungos struktūrinis fondas. Tačiau šios sumos nepakako. Elektroninio bilieto projektui įgyvendinti Vilniaus savivaldybė skyrė dar 1 mln. litų, už kuriuos įdiegtas papildomas trūkstamas įrangos kiekis.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras