2024 m. gegužės 17 d.

 

E. Kerza: „Praktinės pratybos su Lietuvos strateginiais partneriais yra ypač naudingos“

1
Paskelbta: 2017-07-07 16:59 Autorius: ekspertai.eu
Nuotrauka pratybų organizatorių.
Nuotrauka pratybų organizatorių.

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės (angl. USEUCOM) organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte (Vokietija) prie kurių organizavimo prisidėjo NATO kibernetinės gynybos kompetencijos centras (angl. NATO CCD COE).

„Pasitikėjimas yra raktas į keitimąsi informacija. Šios pratybos sutvirtino dalyvių tarpusavio pasitikėjimą ir pasiryžimą stiprinti kibernetinę gynybą Baltijos regione“, – sakė USEUCOM jungtinio kibernetinio centro direktorius brigados generolas Tomas A. Pu (Thomas A. Pugh).

Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza apžvelgdamas pratybas „Baltic Ghost“ pabrėžė, kad „praktinės pratybos su Lietuvos strateginiais partneriais yra ypač naudingos, jų metu išmokstama daug vertingų pamokų“.  

„Baltic Ghost 2017“ pratybas sudarė visa eilė seminarų skirtų kurti, palaikyti ir stiprinti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje tarp EUCOM, Baltijos šalių ir atskirų Jungtinių Amerikos Valstijų (Merilendo, Mičigano ir Pensilvanijos), su kuriomis Baltijos šalys yra sudariusios partnerystės susitarimus, nacionalinių gvardijų. Šios pratybos vykdomos pagal JAV Baltųjų Rūmų ir Gynybos departamento tarptautinio bendradarbiavimo kibernetinėje erdvėje gaires.

Pagrindinis „Baltic Ghost 2017“ pratybų tikslas – stiprinti bendradarbiavimą tarp trijų Baltijos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų pavojingų kibernetinių incidentų atvejais, kuriems suvaldyti būtini bendri tarptautiniai veiksmai. Pratybos vyko birželio 27-29 d.

„Baltic Ghost“ temos apima kritinės infrastruktūros gynybą regione, civilinių ir karinių kibernetikos srities organizacijų, kurios kibernetinės krizės atveju remtų viena kitą, identifikavimą, taip pat efektyviausius keitimosi informacija būdus ir priemones.

JAV pajėgų Europoje vadavietė yra viena iš dviejų priešakinių Jungtinių Amerikos Valstijų geografinių kovinių vadaviečių, kurių kompetencijoje yra beveik penktadalis planetos teritorijos: visa Europa, didelės teritorijos Azijoje, dalys Artimųjų Rytų, Arkties ir Atlanto Vandenynuose. Ši vadavietė atsakinga už karinius ryšius su NATO ir dar 51 šalimi, kurių bendras gyventojų skaičius sudaro beveik milijardą.
 
Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. A.Andrius
(2017-07-08 15:20:22)
(88.222.106.102) Parašė:

Paranojikai nemato, kad JAV Europoje tvarkosi kaip savo namuose.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras