2024 m. gegužės 14 d.

 

Eiliniams amerikiečiams reikia stipriai neapkęsti sisteminės politikos, kurią atstovauja H. Klinton, kad pasiryžtų balsuoti už D. Trampą

4
Paskelbta: 2016-10-07 07:07 Autorius: Juozas Ivanauskas | laisvaslaikrastis.lt

Rugsėjo 26 d. vakarą JAV įvyko vienas labiausiai intriguojančių momentų Amerikos politikoje – pirmieji tiesioginiai prezidentiniai debatai tarp demokratų kandidatės Hilari Klinton ir respublikonų remiamo kandidato Donaldo Trampo. Paprastai manoma, jog pirmoji atvira pretendentų į JAV prezidentus dvikova turi didžiausią įtaką neapsisprendusiems rinkėjams, tačiau šiuo konkrečiu, išskirtiniu atveju bet kuriuo momentu galimi siurprizai, nulemsiantys būsimą laimėtoją, kuris ir įsikurs Baltuosiuose rūmuose Vašingtone.

Apie 100 milijonų amerikiečių – išties rekordinio dydžio auditorija, milijonai žmonių visame pasaulyje pusantros valandos stebėjo karštas diskusijas, emocingas replikas, kuriomis tarpusavy svaidėsi kontrastingai išsiskiriantys konkurentai.

Pateikiamos prieštaringos nuomonės apie tai, kas šiuo metu iš tikrųjų pirmauja, priklausomai nuo informacijos šaltinio. Tarkim, H. Klinton akivaizdžiai lojalios televizijos CNN užsakymu atlikta apklausa rodo, kad 62 proc. debatus stebėjusių piliečių mano, kad debatus laimėjo H. Klinton. Tuo tarpu 27 proc. galvoja, kad geriau pasirodė D. Trampas. H. Klinton turi didelį pranašumą prieš D. Trampą, skelbia CNN remdamasi naujausios apklausos rezultatais.

Tuo tarpu JAV gyvenantis disidentas Valdas Anelauskas, stebėjęs tiesioginę D. Trampo ir H. Klinton debatų transliaciją, teigia: „Ką tik radau neformalaus internetinio balsavimo „Time“ žurnalo portale paskelbtus rezultatus: jau prabalsavo beveik du milijonai žmonių. 55% balsavusiųjų sako, kad per debatus geriau pasirodė D. Trampas. Kad debatus laimėjo H. Klinton – taip mano tik 45% amerikiečių“.

Nors pati H. Klinton ir jos šalininkai džiūgauja, esą „nesunkiai sutriuškinę savo varžovą“, pats D. Trampas sako, kad yra patenkintas pasirodymu: „Debatai praėjo geriau, nei aš tikėjausi“. 

Tiesioginiai debatai, likus 43 dienoms iki JAV prezidento rinkimų, išties unikalus šansas kandidatams užkariauti rinkėjų simpatijas bei įrodyti, kas iš tikrųjų yra vertas prezidento posto.Ne tik JAV, bet ir visam pasauliui aktualią temą aptariame išskirtiniame „Laisvo laikraščio“ interviu su Valdu ANELAUSKU.

- Regis, po pirmųjų tiesioginių Hilari Klinton ir Donaldo Trampo debatų Amerikoje, kuriuos stebėjo šimtai milijonų žmonių visame pasaulyje, priešrinkiminė situacija įgauna pagreitį, darosi vis įdomesnė?

- Tik ką pažiūrėjęs pirmuosius kandidatų į JAV prezidento postą debatus, pabandysiu trumpai, bent keliais sakiniais išdėstyti savo nuomonę. Nekomentuosiu apie ką D. Trampas ir H. Klinton kalbėjo (visa tai pakankamai, nors ir šališkai bus nušviesta ir Lietuvos žiniasklaidoje), tik pasakysiu, koks man apskritai susidarė įspūdis po pirmųjų prezidentinių debatų.

Deja, turiu pasakyt, Donaldas Trampas šįkart pasirodė silpnokai ir tai mane kiek nuvylė. Kai jis kalba per susitikimus su rinkėjais, atrodo labai charizmatiškas, gabus oratorius. Tuo ir pats galėjau įsitikinti, kai jis pas mus Oregone pavasarį lankėsi. Apskritai debatuose vienas stipriausių D. Trampo ginklų – jo spontaniškumas, gebėjimas improvizuoti, apstulbinti savo priešininkus. Tačiau šįkart debatuose su H. Klinton Trampas kažkodėl to neparodė ir beveik niekuo neišsiskyrė.

D. Trampo varžovė Hilari Klinton kalbėjo panašiai, tarsi būtų užprogramuotas robotas ar kompiuteris, netgi jos balsas man priminė kompiuterio programas, galinčias žmogaus balsu skaityti tekstą. Tai besielio roboto balsas (beje, kompiuteriniai balsai dabar jau tobulėja, netgi sunku atskirti nuo tikro žmogaus balso). H. Klinton išvaizda irgi lyg manekeno, nieko žmogiško.

Tuo tarpu D. Trampas atrodė netgi labai žmogiškas (panašu, jog serga sloga, nes vis nosimi šniurkščiojo), kaip sakoma, „savas vaikinas“. Ir nors jo kalbėjimo maniera labai skyrėsi nuo H. Klinton kalbėjimo, bet tąkart skirtumas buvo tikrai ne D. Trampo naudai. Kalbėjo padrikai, vietomis trūko rišlumo, atrodė nepasiruošęs, dažnai painiojosi, kartojo vis tą patį, neatsakydamas konkrečiai beveik nė į vieną klausimą. Tai buvo normali, natūrali žmogaus kalba, kokia paprastai būna debatuose, tačiau prieš H. Klinton „roboto“ kalbą D. Trampas, deja, pralaimėjo!..

Man šitie debatai priminė kaip kažkada, 1997 metais, geriausias pasaulio šachmatininkas Garis Kasparovas (šiandien iš šachmatų didmeistrio, deja, tapęs politiniu menkysta) stojo varžytis su kompiuteriu „Deep Blue“. Tada pirmą kartą per dešimtmetį jis patyrė pralaimėjimą. Tai buvo bene pati žymiausia žmogaus proto ir dirbtinio proto - kompiuterio dvikova. Kasparovas, turbūt, manė, kad žmogus savo nestandartine logika lengvai įvarys į kampą mašiną, kuri yra užprogramuota ir paprasčiausiai viską apskaičiuoja. Tačiau tame keistame žmogaus ir kompiuterio mače „Deep Blue“ vis tiktai išmušė Kasparovą iš vėžių!.. Ekspertai sako, jog Kasparovas tiesiog neįvertino savo priešininko, pernelyg pasitikėjo savimi, ir tame mače neparodė geriausio savo žaidimo. Pralošęs šachmatų mačą kompiuteriui, pasaulio čempionas pasibaisėjęs susiėmė už galvos. Tai buvo skausmingas bedvasės mašinos akibrokštas žmogaus mąstymo galiai!..

Tad nežinau, tikrai nežinau, bijau, kad ir Donaldui Trampui pirmieji debatai neatneštų panašaus rezultato. Jo pirmavimas prieš H. Klinton vėl truputį sumažėjęs, o pergalę prezidento rinkimuose gali nulemti būtent tai, kaip jiedu pasirodys tiesioginiuose debatuose, kurių įvyks dar du. Šiandieninėje dvikovoje, mano nuomone, triumfavo H. Klinton, privertusi D. Trampą vien tiktai gintis. Nors jis ne kartą pertraukė ją savo replikomis ir bandė atakuoti, bet nelabai sėkmingai. Tokia mano subjektyvi nuomonė, kuri, be abejo, nė trupučiuko nepakeitė mano požiūrio į abu kandidatus.

Beje, ką tik radau neformalaus internetinio balsavimo „Time“ žurnalo portale paskelbtus rezultatus: jau prabalsavo beveik du milijonai žmonių. 55% balsavusiųjų sako, kad per debatus geriau pasirodė D. Trampas. Kad debatus laimėjo H. Klinton – taip mano tik 45% amerikiečių.

Beje, kadangi visai neseniai sugrįžau po tris savaites trukusių rudens atostogų, tai nuo JAV prezidento rinkimų peripetijų buvau atitrūkęs. Bet dabar jau užsiregistravau savanoriu dalyvauti Donaldo Trampo rinkiminėje kampanijoje pas mus Oregone, tad nuo šiol būsiu pačiame įvykių sūkuryje. Tikiuosi, jog finišo tiesiojoje Donaldas Trampas padarys įspūdingą kompromituojančių faktų šou prieš savo varžovę Hilari Klinton!..

- Tam turėtų pasitarnauti ne tik įtempta geopolitinės situacija Artimuosiuose Rytuose, karas Sirijoje, pabėgėlių krizė Europoje, bet ir pastarojo meto teroristiniai išpuoliai JAV?

- Kaip žinote, neseniai Niujorke buvo susprogdinta bomba, yra nemažai sužeistų. Kita bomba beveik tuo pat metu susprogdinta Atlanto vandenyno pakrantės kurorte Seaside Park, apie 100 km į pietus nuo Niujorko. Kiek suprantu, už abu šiuos sprogimus atsakingas kažkoks afganas Ahmadas Khanas Rahmanis. Tą pačią dieną kažkoks kitas musulmonas, somalietis Dahiras Adanas, per išpuolį prekybos centre Minesotos valstijoje peiliu subadė devynis žmones. Manau, tokių įvykių bus ir daugiau, nes islamistinis terorizmas JAV dar tik įsibėgėja. Triukšmas jau ir dabar kilo didžiulis, amerikiečiams tai eilinį kartą primena apie terorizmo grėsmę, su kuria Donaldas Trampas žada realiai bei ryžtingai kovoti.

Teroristiniai išpuoliai rinkimų metu pasitarnauja D. Trampui. Kiekvienas teroro aktas silpnina H. Klinton, tvirtinančios, jog „islamas – taikos religija“, pozicijas. Taip kalbantys, jog islamas yra taikos religija, man atrodo, šlykštūs, ciniški melagiai. Kaip žinia, islamo tradicijoje visas pasaulis skirstomas į dvi dalis: Dar al-Islam (Islamo namus) ir Dar al-Harb (Karo namus). Tai reiškia, jog tose šalyse, kuriose neviešpatauja islamas, turi viešpatauti karas. Islamistams Vakarų pasaulis yra teritorija, kurią reikia, žūtbūt, atversti į islamą arba sunaikinti. Pastaruoju metu siaučiantis radikalių islamistų terorizmas – akivaizdus įrodymas, jog Trampas, kalbėdamas apie musulmonus, 100 procentų yra teisus. Manau, pastarojo meto teroristiniai išpuoliais jis atitinkamai pasinaudos prezidentinėje kovoje su savo varžove H. Klinton. Kol kas, mano žiniomis, D. Trampas, nežymiai pirmauja.

- Ko gero blaiviai mąstantiems, norintiems taikos, o ne karo, tai džiugi naujiena, kad Trampas ne tik panaikino atsilikimą nuo Hilari Klinton, bet ir išsiveržė į priekį?

- Hilari Klinton dar niekada nebuvo taip nemėgstama amerikiečių, kaip dabar!.. Tai parodė vasaros pabaigoje paskelbti dienraščio „The Washington Post“ ir televizijos „ABC News“ atliktos apklausos rezultatai. Beveik du trečdaliai amerikiečių tada tvirtino, kad jiems H. Klinton nekelia pasitikėjimo!..

Naujausias sociologinis tyrimas atskleidė, kad tik 41 procentas amerikiečių palankiai vertina H. Klinton. Kai tuo tarpu nepalankiai ją įvertino 56 procentai apklaustųjų, nežiūrint į tai, jog Amerikoje dažniausiai nutylimi, užglaistomi beveik visi skandalai, susiję su Hilari Klinton. Ši „demokratė“ jau seniai yra paskendusi įvairiuose skandaluose ir korupcijoje. Bet kuris kitas politikas jos vietoje tikrai sėdėtų kalėjime, tačiau H. Klinton ir ją palaikantis oficiozas, matyt, jaučiasi esantys aukščiau teisės ir įstatymų.

Sisteminės politikės H. Klinton nepopuliarumas JAV visuomenėje stulbinantis. Tai rodo, jog čia vyksta giluminiai tektoniniai lūžiai. Eiliniams amerikiečiams reikia taip stipriai neapkęsti sisteminės politikos, kurią atstovauja „demokratė“ Hilari Klinton, kad pasiryžtų balsuoti už Donaldą Trampą!.. Būtent toks apsisprendimas dabar vyksta mūsų visuomenėje. Juk Trampas turėjo tapti „blogiečiu“, kuris, atseit, išgąsdins visuomenę, o tada dauguma prabalsuos už sisteminę politikę H. Klinton. Bet sisteminiai strategai apsiskaičiavo. Neapykanta sisteminei politikai viršija baimę prieš nežinomybę, prieš permainas, kurias žada D. Trampas, jeigu bus išrinktas JAV prezidentu.

- Kaip ten bebūtų, vis tiktai nemaža dalis amerikiečių tebepalaiko sarkastiškai kvatojančią pabaisą Hilari Klinton?!..

- Kas labiausiai dabar palaiko H. Klinton – tai trys ketvirtadaliai ne baltųjų rasės rinkėjų. Taipogi ją vieningai palaiko „vaivorykštiniai“ iškrypėliai bei kitokia milijardieriaus Sorošo globojama margaspalvė publika. Kaip atskleidė neseniai nutekinti „WikiLeaks“ dokumentai, globalistas Džordžas Sorošas yra vienas pagrindinių Hilari Klinton kampanijos rėmėjų, išleidžiantis šimtus milijonų dolerių kenksmingų iniciatyvų paramai bei kišimuisi į kitų valstybių vidaus politiką visame pasaulyje.

Neseniai atskleista daugiamilijoninė Sorošo parama pragaištingai „pabėgėlių“ politikai, siekiant Europą užgriuvusią „pabėgėlių“ krizę paversti „naująja norma“ ir „pastovia būsena“. Šimtus tūkstančių dolerių Sorošas skyrė Amerikos negrų ekstremistų judėjimui „Black Lives Matter“, kuris yra atsakingas už JAV nuolat keliamas rasines riaušes, išpuolius prieš policininkus bei apskritai agresyvų juodukų elgesį prieš baltaodžius. Štai ir dabar tokios riaušės vyksta, šįkart Šiaurės Karolinos valstijoje esančiame Šarlotės mieste, kur jau buvo sužeista 12 policijos pareigūnų.

Džordžas Sorošas taip pat remia įvairių etninių mažumų, ypatingai meksikiečių, visokias ekstremistines organizacijas JAV. Kaip teigiama viename iš nutekintų dokumentų, tai daroma – „siekiant pakeisti demografinį ir etninį valstijų veidą“.

Sorošas sumokėjo daugiau nei pusę milijono (650 tūkst.) dolerių, siekdamas paveikti netgi popiežiaus vizitą JAV praeitų metų rugsėjį, tokiu būdu „pakeičiant nacionalines paradigmas ir prioritetus artėjant 2016 metų prezidentinei kampanijai“.

Tarp nutekintų Sorošo slaptų dokumentų yra 2016 metų ataskaita apie tai, kaip sekėsi išnaudoti popiežiaus vizito suteiktas galimybes. Joje džiaugiamasi kampanijos pasiektais rezultatais, tarp jų įvardinami įvairių katalikų vyskupų pasisakymai prieš kandidatą į prezidentus, kuris, atseit, „dirbtinai išpučia visuomenines problemas“, be abejo, turint omenyje Donaldą Trampą.

Yra žinoma, jog Džordžas Sorošas dosniai atseikėjo Hilari Klinton rinkiminei kampanijai apie dešimt milijonų dolerių, daugiau negu bet kas kitas iš jos finansinių rėmėjų. Š. m. rugpjūtį Hilari Klinton jau ir šiaip pasiekė mėnesio rekordą, rinkdama aukas savo rinkimų kampanijai, bendra suma siekia net 143 milijonus dolerių. H. Klinton pati asmeniškai dalyvavo 37 privačiuose aukų rinkimo renginiuose. Paprastai tai būna išskirtiniai priėmimai, pietūs ar vakarienės, kurių dalyviai perveda didžiules pinigų sumas į rinkimų fondą. Jos kartais siekia iki 250 tūkstančių dolerių vienam asmeniui. Pavyzdžiui, už išskirtinę vakarienę su kandidate pas vieną įžymiojo žydų Rotšildų klano atstovę Lin Forester de Rotšild svečiai turėjo atseikėti po 200 tūkstančius dolerių! Žodžiu, pinigėlių ponia H. Klinton savo rinkiminei kampanijai yra surinkusi tikrai nemažai!..

- Turbūt belieka tikėtis, jog net ir Amerikoje milžiniškos pinigų sumos ne visuomet padeda?

- Neseniai atrodė, kad H. Klinton ryškiai pirmauja, tačiau rugsėjo mėnesį jos reitingai smarkiai nukrito. Rugpjūčio 25 dieną ji pirmavo aštuoniais procentiniais punktais, o dabar netgi CNN televizijos apklausoje D. Trampas aplenkė H. Klinton (CNN Amerikoje yra vadinamas „Clinton News Network“, kadangi nuolat pateikinėja labai vienpusiškas ir politiškai angažuotas naujienas).

H. Klinton palaikymas dabar nėra toks stabilus, koks buvo prieš mėnesį, kai net dalis Respublikonų partijos narių skelbė palaikysiantys Demokratų partijos kandidatę. Trampo pozicijų stiprėjimas, manau, yra susijęs su tuo, kad jis vis tvirčiau remiamas Respublikonų partijoje.

Kaip teigia naujienų agentūros „Bloomberg“ paviešinta apklausa, D. Trampas net ir svarbiausioje Ohajo valstijoje lenkia Klinton penkiais procentais. „Bloomberg“ atlikta apklausa jau ne pirmoji rodanti, kad D. Trampas pirmauja Ohajo valstijoje, nors H. Klinton visą vasarą gyrėsi pirmaujanti šioje valstijoje (kažkodėl manoma, kad Ohajo valstija yra pati svarbiausia JAV prezidento rinkimuose).

Trampas net 19 (!) procentinių punktų lenkia savo varžovę pagal populiarumą tarp kariškių ir karo veteranų rinkėjų, rodo naujausia „NBC News“ apklausa. Trampo populiarumo tarp kariškių ir karo veteranų nenusmukdė net ir kilusi pasipiktinimo banga dėl jo žodinio konflikto su Irake žuvusio kažkokio JAV kariuomenės kapitono musulmono tėvais.

Respublikonų kandidatas buvo supykdęs kariškius ir savo nepagarbiais pasisakymais apie senatorių Džoną Makeiną, buvusį karo belaisvį, iš kurio D. Trampas pasišaipė, kodėl šis leidosi sučiumpamas Vietname („didvyriai yra tie, kurie nepateko į priešo rankas“).

Nors politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius rugpjūčio 3 d. propagandiniame portale „Delfi“ tvirtino, kad Trampo kandidatūra „mirtinai pažeista“, man atrodo, kol kas niekas negalėtų tiksliai pasakyti, kuris kandidatas bus išrinktas JAV prezidentu. O ir visos tos apklausos iš tiesų mažai ką reiškia. Dabar čia kalbama, galimai, dalis apklaustųjų amerikiečių nesiryžta prisipažinti, jog iš tikrųjų ketina balsuoti už D. Trampą. Ko gero, „slapti“ Trampo gerbėjai gali atnešti jam pergalę. Tokiems balsavimas už D. Trampą – tai balsavimas prieš sistemą, prieš dabartinę santvarką!..

- Įdomu, kokios priešrinkiminės nuotaikos konkrečiai jūsų valstijoje Oregone, Judžino mieste?

- Neseniai pasivaikščiojęs po Judžino miesto centrą niekur nemačiau NĖ VIENO plakato, remiančio Hilari Klinton, tarsi jos nė neegzistuotų. Suprantama, nesimato čia ir plakatų, raginančių balsuoti už D.Trampą. Tokiame kairiųjų totaliai užvaldytame mieste kaip Judžinas, būtų labai keista, jeigu kabėtų plakatai, agituojantys už Respublikonų partijos kandidatą. Čia tebėra demokrato Bernio Sanderso teritorija, o Donaldo Trampo teritorija yra ten, kur aš pastarąsias kelias savaites praleidau – tai „laukiniai Vakarai“ su kaubojais, kur tolumos ir platumos, būtent tai ir yra sveikoji Amerika!..

Šįkart buvau tokiose vietose, kur mažai kas ryžtasi keliauti, nes tenka visiškai užmiršti apie egzistuojančią „civilizaciją“. Barškuolių gyvačių ten gali sutikti daugiau negu žmonių. Tokios vietos man labiausiai patinka, kur savaitę gali vaikščioti ir nė vieno žmogaus nesutikti. Visa tai, beje, yra toje pačioje Oregono valstijoje, kur aš gyvenu, maždaug aštuonios valandos kelio automobiliu nuo Judžino miesto!..

Išties labai įdomios, unikalios vietos. Pavyzdžiui, yra toks kalnų masyvas, kur, jeigu tikėtume gandais, amerikonai ir buvo kadaise „nusileidę ant Mėnulio“... nusifotografavo, nusifilmavo ten, o visas pasaulis tuo patikėjo!?.. Šitie kalnai iš tikrųjų labai primena Mėnulio paviršių.

Ten bene įspūdingiausia – neaprėpiamos erdvės jausmas, kurį aprašo poetas Justinas Marcinkevičius savo eilėraštyje: „Tolumos, tolumos! Platumos, platumos! Amžinos amžinu laiko srovenimu. Jūs – neaprėpiamos. Jūs – neužmatomos. Sako, kad jus ir vadina gyvenimu“...

Todėl aš ir sakau, nors nepatinka man Amerika, bet labai myliu čionykštę gamtą. Didesnės gamtos įvairovės negu Amerikoje, kažin ar apskrita pasaulyje kur besurastum. Mėgstu kasmet išeiti į tokią laukinių Vakarų gamtą bent kelioms savaitėms, kuprinę užsidėjęs, ištirpti joje, susilieti. Tada nors kuriam laikui užsimiršti ir tau neegzistuoja jokie karo pamišėliai klintonistai ar juos Lietuvoje remiantys LANDSGRYBIAI. Tada nieko daugiau nesinori, tik kuo ilgiau pabūti laukinėje gamtoje ir negrįžti į „civilizuotą“ realybę!..

- Vis tiktai, sugrįžtant į chaotišką žmonių civilizacijos realybę, ko gero, visai pagrįstai kandidatų Klinton ir Trampo sveikatos būklė tapo viena pagrindinių JAV prezidento rinkimų kovos temų?

- Nors per tiesiogines televizijos transliacijas Hilari Klinton daugybę kartų keistokai kosėjo, bet ji viską nurašo juokais, esą ją ištinka „alergijos priepuolis kas kartą pagalvojus apie savo oponentą D. Trampą“. Pats Donaldas Trampas ne kartą tvirtino, kad H. Klinton neturi „protinių ir fizinių gebėjimų užimti prezidento postą“. Į tai ji atsikerta, neva priešininkai tyčia skleidžia „pamišusią sąmokslo teoriją“ apie jos sveikatą. Klinton atsainiai numodavo ranka, kai kas nors pasiteiraudavo apie sveikatą, tik atšaudavo: „Aš sveikutėlė. O visos kalbos apie mano prastą sveikatą – varžovo Donaldo Trampo sąmokslo teorija“.

Visi matėme, kaip ji viešumoje pasijuto labai blogai per rugsėjo 11-osios teroro atakų 15-ųjų metinių paminėjimą Niujorke ir buvo priversta dėl negalavimo pirma laiko išvykti iš ceremonijos. Žiūrėjau filmuotą medžiagą, kur aiškiai matosi, kaip Klinton suklumpa, yra vedama, prilaikoma kelių padėjėjų. Vaizdo įraše gerai matyti, kaip jai tiesiog pakirto kojas ir ji krenta!.. Eidama į autobusiuką pametė batą. O stovint prie autobusiuko, kuriuo turėjo išvažiuoti, Hilarei pradėjo suktis galva, ji ėmė alpti. Keli slaptosios tarnybos darbuotojai turėjo prilaikyti ją, kad nenukristų. Tada buvo įsodinta į automobilį ir skubiai išvežta... Visa tai matėme, buvo išsamiai nušviesta net ir Lietuvos sisteminėje žiniasklaidoje, nors ta informacija labai jau vienpusiška. Žmonės Lietuvoje ne informuojami, o propagandiškai veikiami.

- Todėl mūsų interviu cikle „Laisvam laikraščiui“ mes ir bandome nušviesti įvykius, žvelgiant bei vertinant geopolitinę situaciją kiek kitokiu kampu!..

- Pati Klinton vėliau aiškino, atseit, ji nebuvo apalpusi, o tik „apsvaigo ir neteko pusiausvyros“. Vėliau paskelbta, neva jai diagnozuotas plaučių uždegimas, tai oficiali Klinton atstovų versija. Keletui dienų ji atšaukė viešus pasirodymus, o paskui staiga vėl „atgijo“, lyg nieko nebuvo. Ir toliau kalba, esą puikiai jaučiasi!.. Na, argi ne stebuklinga ta ponia Klinton?.. Tegul man kas nors paaiškina, kaip galima sirgti plaučių uždegimu tik dvi dienas?! Sirgusieji plaučių uždegimu gerai žino – mažiausia dešimt dienų penicilinas, kas keturios valandos, ir lovos režimas... o čia štai tau stebuklingas „išgijimas“ vos per dvi dienas!..

Todėl nenuostabu, kad amerikiečiai socialiniuose tinkluose nerodo didelio pasitikėjimo oficialiąja „plaučių uždegimo“ versija ir kalba apie H. Klinton pabaigos pradžią, itin prastą jos sveikatą, net apie tai, neva ji turinti savo antrininkę, kuri viešumoje pakeičia negaluojančią kandidatę į JAV prezidento postą...

Suprantama, iškart atsirado idiotiškiausių sąmokslo teorijų. Pavyzdžiui, kažkoks iš Afrikos kilęs gydytojas Benetas Omalu pareiškė, jog H. Klinton... „galėjo būti apnuodyta“. Vėliau tas pats B. Omalu savo paskyroje „Twitter“ tinkle dar pridūrė: „Aš nepasitikiu Vladimiru Putinu ir Donaldu Trampu. Iš šitų dviejų visko galima laukti“...

- Panašiai kliedi ir dienraščio „Lietuvos rytas“ apžvalgininkas Edvardas Čiuldė, parašęs straipsnį provokuojančiu pavadinimu „Ar Vladimiras Putinas siekia nunuodyti Hillary Clinton?“, kuriame dalinasi savo „įžvalgomis“ – esą „toks klausimas vis dėlto nėra visiškai laužtas iš piršto ir, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, lengvai nurašomas, jeigu vis dėlto kalbame būtent apie tą patį V. Putiną, kuris carų pravardžių nomenklatūroje daugiau ar mažiau teisėtai gali būti vadinamas Vladimiru Nuodytoju“?!..

- Skaičiau ir aš tuos E. Čiuldės kliedesius. Čia iš tos pačios serijos, jeigu nebūtų Vladimiro Putino, reikėtų jį sugalvoti. Štai koks galingas tas Putinas, tikras supermenas!.. Visur suspėja. Vien tik perskaičius, ką apie Putiną dabar rašo, siejant su šiais JAV prezidento rinkimais, galima pagalvoti, kad Putinas už kiekvieno kampo stovi. Po tokių insinuacijų, kas galėtų paneigti, jog Putinas – galingiausias pasaulio žmogus?..

Beje, Hilari Klinton po rugsėjo 11-tos incidento susilaukė didžiausios kritikos už tai, kad sąžiningai neinformuoja visuomenės apie savo ligas. Dėl šio incidento jos varžovas D. Trampas vėl iškėlė klausimą: ar H. Klinton dėl savo sveikatos būklės apskritai yra tinkama užimti aukščiausio valstybės vadovo postą?..

Toks akivaizdus visuomenei nežinomos ligos priepuolis labai silpnina šios „demokratės“ pozicijas. Juk dar liepos mėnesį paskelbtame laiške H. Klinton asmeninė gydytoja pareiškė, esą ji neturinti jokių sveikatos problemų ar sutrikimų ir jos sveikata „puiki“, todėl H. Klinton 100 procentų tinkama užimti prezidento postą. Tačiau dabar, po įvykio rugsėjo 11-ąją, kai aiškiai buvo užfiksuota, kaip ji krenta, visuomenei pagrįstai kyla klausimai – kažkas tikriausiai yra slepiama, galbūt H. Klinton ne iki galo sąžininga ir atvira savo rinkėjams? Švelniai pasakius. Tai, suprantama, dar labiau silpnina H. Klinton įvaizdį, kalbant ne tik apie jos sveikatą, bet ir apie kitus ją kompromituojančius dalykus. Visa tai tik sustiprina negatyvų įspūdį apie šią asmenybę. Kaip sakiau, sprendžiant iš apklausų rezultatų, amerikiečiai laiko H. Klinton pačia negarbingiausia ir labiausiai meluojančia politike. Dėl savo patologinio polinkio meluoti H. Klinton atstumia didelę dalį potencialių rinkėjų.

- Gandai apie prastą H. Klinton sveikatą ir ligas sklando jau seniai. O kai ji apalpo rugsėjo 11-tą Niujorke, internetas dūzgė lyg bičių avilys nuo diskusijų. Pasirodo, ankstesni gandai – tiesa?

- Hilari Klinton sveikatą amerikiečiai aptarinėja seniai, mažiausiai keturis metus. Daug kas mano, kad jos sveikata labai prasta, bet ji stengiasi tai nuslėpti. Internete apstu tvirtinimų, kad H. Klinton gali turėti smegenų auglį, sirgti Parkinsono liga arba demencija. Minima visa puokštė rimtų ligų, kalbama, jog ji vartojanti narkotines medžiagas ar šiaip labai stiprų poveikį turinčius vaistus.

Sakoma, kad H. Klinton patyrė ilgalaikį, negrįžtamą sveikatos sutrikdymą, kai 2012-aisiais apalpo, turėjo stiprų smegenų sukrėtimą ir buvo kraujas į smegenis išsiliejęs. Priminsiu, 2012 metų gruodžio 20 dieną ji turėjo duoti parodymus apie ataką prieš JAV ambasadą Bengazyje, bet staiga, nė iš šio nė iš to, pargriuvo ir apalpo (tuo metu daug kas tvirtino, kad ji tiesiog apsimetinėjo ir tyčia apalpo, nes nenorėjo duoti parodymų). Paskui šešis mėnesius galėjo dirbti tik po 2-3 valandas, ir netgi, pamenu, pati pareiškė, kad dažnai neatsimena, kas vyko ką tik buvusio susirinkimo metu. Jos smegenyse buvo susidaręs krešulys. Beje, tai oficiali informacija. Tas krešulys, tikriausiai, kaip buvo taip ir išliko, jo negalima sutirpdyti, nebent operuoti, tačiau apie jokią operaciją niekad nebuvo skelbta.

Be to tvirtinama, jog retkarčiais H. Klinton ištinka katatonijos priepuoliai. Ir man teko matyti tokių video, kur H. Klinton staiga visiškai sustingsta, nereaguoja į aplinką. Per vieną Demokratų partijos rinkiminį šou, sulėtėjus motorikai, ji atrodė kaip iškamša.

Video įrašuose aiškiai matosi, kaip H. Klinton galva mėšlungiškai kratosi į visas puses, jos veidas būna iškreiptas grimasų. Ji taip akis varto į visas puses, kaip net klounas nesugebėtų!.. Todėl viešų pasirodymų metu šalia H. Klinton visada budi gydytojas su paruoštu švirkštu rankoje. Pribėga, suleidžia jai kažkokių vaistų ir grąžina į šį pasaulį...

„Katatonija – psichikos ir judėjimo sutrikimas, kai ligonis būna susijaudinęs arba nejudrus, kartais visiškai sustingęs. Dažniausiai tai pasitaiko sergantiems šizofrenija, rečiau – kitomis psichinėmis ligomis, sunkiai apsinuodijus, po galvos smegenų traumos.

Apimtas katatoninio susijaudinimo ligonis daro beprasmiškus judesius, kraiposi, kartais mėgdžioja kitų judesius. Jo veidas būna sustingęs, kartais apimtas įniršio, nuostabos; veido išraiška gali būti neadekvati, visiškai neatitikti realios situacijos. Ligonis kalba padrikai, kartais kliedi, kartoja kitų žodžius, garsiai šaukia, dažnai visai nekalba. Toks ligonis gali būti agresyvus, pavojingas aplinkiniams...“ – čia aš pacitavau iš interneto Vikipedijos. O kiek tai tinka Hilari Klinton atveju, man sunku pasakyti, bet jos išvaizda, pripažinkime, kartais kaip tikros katatonikės!..

Buvęs Niujorko miesto meras, D. Trampo šalininkas, Rudis Džiulijanis dar vasaros pradžioje apkaltino žiniasklaidą, kad ši slepia informaciją apie H. Klinton sveikatą. Džiulijanis tada paragino amerikiečius „internete ieškoti informacijos apie Klinton ligą“. Dabar amerikiečiai reikalauja, kad H. Klinton ir D. Trampas paviešintų savo tikrąją sveikatos būklę, tada visi žinotų, ar su jais viskas tvarkoje. Nežinau, gal R. Džiulijanis, buvęs prokuroras, turi kažkokios slaptos informacijos, gal paskelbs ją, tik laukia tinkamo momento. Tikiuosi, kad bus dar kažkoks siurprizas – „october surprise“. Gal tai bus „WikiLeaks“ anonsuota informacinė bomba, kuri palies ir H. Klinton sveikatos būklę. Matyt, bus dar visko šioje JAV prezidento rinkiminėje kampanijoje.

- Ir vis tiktai, kodėl galimai sunkiai serganti H. Klinton stumiama į JAV prezidentus?

- Tiesą sakant, aš asmeniškai kol kas gan skeptiškai vertinu teiginius, kad H. Klinton turi kažkokių labai rimtų sveikatos problemų. Pagaliau, kaip teigia viena H. Klinton varžovė, Žaliųjų partijos kandidatė gydytoja Džil Stein: „Kai rinkimuose ant kortos pastatyta viskas, o žiniasklaida gali būti negailestinga, kartais lengva pamiršti, kad kandidatai į prezidento postą taip pat yra žmonės“.

Na, o kalbant apie H. Klinton negalavimus, tai 69 metų amžiaus moteriškė, suprantama, jų gali turėti daugiau nei pakankamai. Kita vertus, išties juokingai skamba teiginys, esą „D. Trampas pergalės rinkimuose atveju taptų pačiu sveikiausiu prezidento pareigas užėmusiu žmogumi JAV istorijoje“. Amžius kiekvieną žmogų paveikia, nepriklausomai nuo jo užimamų pozicijų visuomenėje.

Mano nuomone, kol nėra paskelbta realių, nepaneigiamų faktų apie kažkokią, galbūt išties ypatingą Hilari Klinton ligą, viskas tėra tik gandų ir „sąmokslo teorijų“ lygyje.

Amerikos žiniasklaida, aišku, viską neigia, bet gi kitaip ir negali būti, nes beveik visa JAV (o ir ne tik JAV) žiniasklaida agituoja už H. Klinton. Bet jeigu atsirastų KONKRETI INFORMACIJA, faktai, dokumentai, tai šiais visuotinio interneto laikais ji tiesiog žaibiškai ir plačiai pasklistų. Juk yra tūkstančiai alternatyvių žiniasklaidos priemonių. Visada būtina atskirt grūdus nuo pelų, informaciją, kuri yra paremta faktais ir tiktai faktais, nuo „viena bobutė turguje sakė“ tipo sklindančių gandų socialiniuose tinkluose. Negalima, kaip rusai sako, принимать желаемое за действительное...

Anądien teko pabendrauti su viena labai religinga amerikiečių šeima. Šitie krikščionys evangelikai man prisipažino, jog jie kasdien meldžiasi, kad Hilari Klinton kuo greičiau „gautų galą“ („nudvėstų“ – angl. croak). Būtent taip jie ir pasakė! Dievobaimingi krikščionys!.. Ko gero, panašiai apie H. Klinton pasakytų ir milijonai amerikiečių, nes vietiniai jos labai nekenčia. Kita vertus, tarkim, Vokietijoje – milijonai vokiečių, manau, lygiai tą patį pasakytų ir apie Angelą Merkel dėl jos „atvirų durų“ politikos, didžia dalimi išprovokavusios migrantų krizę... Vis tiktai realybę reikia atskirti nuo norų ir svajonių.

- Kaip ten bebūtų, turbūt sutiksite, jog kandidatės į JAV prezidentus Hilari Klinton sveikatos perspektyvos negali būti labai optimistinės?

- Aš manau, jog „Killary“ (arba „Hellary“, kaip ją čia dar vadina) serga „pasiutlige“. Be to, kažkas stovi už H. Klinton nugaros ir tampo ją už virvelių, kaip skudurinę lėlę. Jau vien todėl ši monstrozinė furija ypač pavojinga pasauliui, nepriklausomai nuo kažkokių jos ligų!..

Beje, man imponuoja kolegos publicisto Algimanto Lebionkos portale „Šauksmas“ neseniai išsakyta nuomonė, jog Hilari Klinton galimai yra „narkotikais pripumpuota močiutė“. Biomedicinos mokslų daktaras A. Lebionka, matyt, kur kas geriau už mane išmano tokius dalykus. Štai ką jis rašo: „Vakar buvo pranešama, kad Klinton priepuolis 9/11 minėjimo metu buvo dėl „vandens praradimo“. Taigi, apsilankykite diskotekose, klubuose, muzikos festivaliuose, kur nusikaltėliai paprastai prekiauja psichotropiniais narkotikais, ir pastebėsite, kad narkomanai yra egzaltuoti, blizgančiomis akelėmis, nenormaliai pakilios nuotaikos ir... nuolatos geria. Geria jie todėl, kad organizmas netenka daug vandens narkotikų poveikyje. Lygiai tokia pati narkomaniška išvaizda ir pas amerikiečių septyniasdešimtmetę Hilari Klinton: blizgančios akys, egzaltuotas elgesys, nenormalus jos metams aktyvumas, ji nuolatos kažką geria, padėjėjai ją nuolatos girdo vaistais. Pas kiekvieną septynių dešimčių metų žmogų paprastai būna kelios chroniškos senatvės ligos: širdies-kraujagyslių, senatvinė silpnaprotystė (demensija) ir t. t. Tai natūralu ir suprantama, bet aš niekada nemačiau tokio nenormalaus aktyvumo, tokio egzaltuoto elgesio, tokio galvos kratymo, tokios nenormalaus žmogaus mimikos, taip blizgančių akių, tokio nuolatinio vandens gėrimo, kaip pas pretendentę į JAV prezidento postą Hilari Klinton“.

Man ir pačiam gyvenime teko su narkomanais susidurti, bendrauti, todėl tokie simptomai gerai pažįstami. Tikrai nenustebčiau, jeigu paaiškėtų, kad Hilari Klinton pastoviai vartojo kokius amfetaminus ar kokainą, galbūt net ir vadinamąjį „ekstazį“. Jeigu jos sutuoktinis Bilas buvo narkomanas (kelis kartus gydytas nuo kokaino priklausomybės), tai ir Hilari Klinton, manau, tokie dalykai nėra svetimi. Prie viso to, aišku, prisideda senatvė ir galimai rimtos ligos. Juk matėme dešimtyse nufilmuotų epizodų iš viešų H. Klinton pasirodymų. Deja, būtent šitokia „sveikuolė“ Hilari dabar labiausiai tinkama ir yra naudinga toms jėgoms, kurios už jos stovi!..

- Ar toks „sveikas“ žmogus, valdantis „branduolinį lagaminėlį“, vieną dieną nepaspaus karo mygtuko, staiga pasivaidenus?!.. O gal H. Klinton siekia kartu su savimi ir visą pasaulį į pragarą nusinešti?!..

- Šita moteris, tapusi JAV prezidente, pasauliui būtų baisiau už viską!.. Hilari Klinton asmenyje aš matau visos žmonijos priešą, todėl negaliu ramiai žiūrėti į jos grimasas video įrašuose bei nuotraukose. Nesvarbu, serganti ar sveika, ji yra labai ir labai pavojinga!.. Neduok Dieve, taptų JAV prezidente, pasaulis tada pamatytų tai, ko dar nematė!..

Prieš kelias savaites interviu CNN televizijai labai teisingai kalbėjo Prancūzijos patriotų lyderė Marin Le Pen: „Laimėjusi JAV prezidento rinkimus Hilari Klinton iš tikrųjų destabilizuotų pasaulį. Jos pergalė lapkritį reikštų mums geostrateginius pasirinkimus, sukelsiančius pasaulinius konfliktus, kurie gresia būti labai sunkūs“.

Hilari Klinton – tai karas, Hilari Klinton – tai nelaimė!.. Jau ir taip užtenka tokių furijų pasaulyje. Viena furija Angela Merkel Vokietiją baigia pražudyti, kita furija, labai panaši į H. Klinton ir A. Merkel, – Lietuvą!..

- Tikėkimės, jog JAV prezidento rinkimuose nugalės sveikas protas, o ne visą pasaulį pražūtin stumiančios furijos. Dėkoju už pokalbį.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. Jonis
(2016-10-15 21:06:47)
(88.216.20.86) Parašė:

Rusai sako: greičiau išrinkit vieną ar kitą savo JAV prezidentą, gal pagaliau baigsis tas Priešrinkiminis žvanginimas ginklais, gręsiantis Pasaulio saugumui.



3. trumpai
(2016-10-07 21:22:45)
(78.61.53.31) Parašė:

O už ka nori ir tegul balsuoja man visviena.



2. Toto
(2016-10-07 21:11:57)
(78.60.225.60) Parašė:

Mano žiniomis, JAV armijos karininkai už Clintonienę nebalsuos, o už Trampą jiems sažinė neleidžia



1. Darijus
(2016-10-07 15:54:10)
(85.10.97.39) Parašė:

Kaip gali nugalėti sveikas protas, jei visas kūnas supuvęs?



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 



Naujausi
Koks buvo kandidatų į Prezidentus politinis užnugaris? Vienas buvo be
14 Nausėdos-Šimonytės tandemas švenčia užtikrintą pergalę
Lietuvos ambasadoje Briuselyje – klaida ar suplanuotas sukčiavimas?
8 Reikalaujama pašalinti balsavimo urnų antspaudavimo pažeidimus