2020 m. balandžio 6 d.

 

Egidijus Kūris: nelabai įsivaizduoju, koks mechanizmas būtų priversti

35
Paskelbta: 2020-02-20 08:46 Autorius: ekspertai.eu

Vasario 19 d. VU Teisės fakultete įvyko diskusija labai aktualia Lietuvai tema – bylos prieš Lietuvą.

Tiek studentai, tiek ir teisininkai buvo kviečiami į diskusiją „Bylos prieš Lietuvą Europos Žmogaus Teisių Teisme“.

Pranešimus skaitė ir diskutavo Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjas prof. Egidijus Kūris, advokatas prof. Vytautas Mizaras bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovė EŽTT dr. Karolina Bubnytė-Širmenė.

Jūsų dėmesiui E. Kūrio ir K. Bubnytės-Širmenės pasisakymai (tik audio su nuotrauka medžiaga, nes filmuoti renginį organizatoriai neleido).

DĖMESIO, 2020 02 23 PRANEŠIMAS:

Egidijaus Kūrio 2020-02-19 pasisakymas buvo pašalintas, kadangi pasisakymo metu Egidijus Kūris paskelbė šmeižtą apie profesorių Stanislovą Tomą, teigdamas, kad „jis ne profesorius".

Le discours d'Egidijus Kūris du 19 février 2020 a été éliminé, car Egidijus Kūris a diffamé le professeur Stanislovas Tomas en affirmant qu' „Il n'est pas un professeur“.


Įdomu pastebėti, kad į diskusiją susirinkę studentai buvo mažai žingeidūs ir klausimų kalbėtojams praktiškai jokių neuždavė – iš šalies stebint, tokia studentų laikysena padarė stiprų įspūdį.

E. Kūris taip pat atsakė į nestudentų klausimą, ar Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių Komiteto (JTŽTK) sprendimai yra privalomi, ar juos reikia vykdyti, ar yra koks nors mechanizmas, kuris privestų valstybės tokius sprendimus vykdyti.

Teisininko nuomone, JTŽTK yra teisminė institucija, tačiau ne teismas. E. Kūris taip pat atskleidė, kad nežino mechanizmo, kuris priverstų valstybes vykdyti JTŽTK sprendimus.

Tad po E. Kūrio išaiškinimo, tapo ne visai aišku, kad iš viso reikalingas toks pakankamai kvailai atrodantis komitetas, kurio sprendimai verti nulio (šį pasisakymą kažkam iš dalyvavusių renginyje nufilmuoti pavyko telefonu).Ekspertai.eu primena, kad dar 2018 m. balandį kreipėsi į Teisingumo ministeriją, norėdami sužinoti, kokios pasekmės gali laukti Lietuvos, už JTŽTK sprendimų nevykdymą.

Teisingumo ministerijos Atstovavimo Europos Žmogaus Teisių Teisme skyriaus vedėjas Donatas Murauskas tąkart išaiškino, kad „tarptautinė teisė yra gerbiama ir šalis turi vykdyti tokius sprendimus“.

Atsakydamas į klausimą, kaip už sprendimo nevykdymą valstybė gali būti nubausta, D. Murauskas paaiškino, kad „sankcijos galimos daugiau politinės“.

Tačiau tuo pat metu nurodė, kad tos pasekmės gali būti labai rimtos, ypač kenkiančios valstybės reputacijai ir jos ekonominei padėčiai.

„Iš esmės tai yra daugiau tarptautinės politinės sankcijos, reputacija tarptautinėje arenoje ir t. t.“, - apie JTŽTK srendimų nevykdymo minusus kalbėjo D. Murauskas.

Tarnautojas paaiškino, kad valstybės nenoras vykdyti JTŽTK sprendimų atsispindi valstybės įvairiose ataskaitose, į valstybę gali sumažėti investicijų, kai kurios šalys gali norėti mažiau bendrauti su su tokia valstybe, kuri nevykdo JTŽTK sprendimų ir t.t.

Plačiau apie tai ekspertai.eu publikacijoje „Lietuva gali sulaukti labai rimtų pasekmių nevykdydama JTŽTK sprendimo dėl R. Pakso“.Platesnis ekspertai.eu komentaras  – „EŽTT teisėjas E. Kūris prisipažino, kad yra šališkas Lietuvos piliečių bylose prieš valstybę“.  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
35. Radau štai tokį komentarą
(2020-02-22 01:19:03)
(188.123.231.66) Parašė:

Korumpuotas E.RIMSELIS (2014-09-15 02:00:16) (109.154.34.55) Parašė: Pasitrauke is LR Prezidentes patareju komandos, dabar sugrius jo sulipdyta teisėtvarka ir teisingumas. Uzuojauta jo globotiniams - moksladraugiams ir artimiesiems, patapusiems jo deka labai nepriekaištingos reputacijos ir teisėsaugos vadovais Gal dabar ta nepriekaištinga draugeliu reputacija pasirodys ne tokia jau ir skaisti,,, Dar karta reiškiu uzuojautą ir dideli susirupinimą pasirodo kartais "stogai" ima ir prakiŪra ar viesulas juos nuplešia. Tik kodel tas E.RIMŠELIS ne i diplomatine darnyba, ne i aukštus teisėjus ar kitas aukštas valstybes pareigas, juk jis mokslu daktaras ir šiaip dabartinės teisės pagrindinis arhitektas??? Nuėjo vargšelis į advokatus "Tark Grunte Sutkiene" kompanijon??? Bet nuojauta kuzda kad nebereikalo ten pasuko, - sako korumpuotus sprendimus zada dengti...34. Audrius Romui
(2020-02-21 16:40:50)
(77.111.247.234) Parašė:

"Platesnis ekspertai.eu komentaras bus artimiausiu metu." Š puidokas velesas, sio aktoriu persirengimo kambarelio vadas, komentaru moderas, dabar nurimes, bet kaip driokstels komentara tai driokstels. Degink Šarai.33. Romas > 17. aAlgirdas
(2020-02-21 15:22:25)
(77.111.245.117) Parašė:

Jums gal bus keista, bet NERA TOKIO MECHANIZMO ir buti negali. Todel E.Kuris pasake tiesa, kaip yra istikruju. Gan keista kaltinti zmogu tuo, kad jis nezino to ko nera is esmes. As visiskai nesiruosiu ginti Kuri, bet mane stebina tas "troskimas kraujo" tik uz tai kad zmogus nepatinka. Kiekvienas kaltinimas turi buti pagristas, kitaip nieklada nebus nieko gero.32. Romas > 11. V. Ladas
(2020-02-21 14:41:36)
(77.111.245.117) Parašė:

Visi jus painiojate EZTT ir JTZTK, tai visiskai skirtingos institucijos. 130 tukst. priteise EZTT. EZTT sprendimai, tam tikrais atvejais yra privalomi, nors ir juos galima "uzmuilinti". Kitas klausimas - Ar to reikia? Negalvokite kad EZTT yra pats "teisingiausias teismas" Pasaulyje, o saliu Teisingumo ministerijose sedi vien nieksai ir idiotai. Patikekite -bet kokiu atveju viskas adekvaciai ivertinama, kokios gali buti pasekmes. Tarp kitko - Kuris nesvarsto bylu pries Lietuva, tai EZTT praktika. Todel neverta Kuri kaltinti "lietuvisku" ieskiniu nesekme. Pas Kuri ir be to pakanka savo nuodemiu, svetimos nereikalingos.31. Romas > 4. Nu jo...
(2020-02-21 14:29:48)
(77.111.245.117) Parašė:

Is jusu komentaru susidariau ivaizdi, kad jus zmogus sugebantis mastyti. As nebandysiu su jumis gincytis ir irodineti tai, kad Kuris teisus. Noriu tik uzduoti klausima - Kodel jus nebandote issiaiskinti "Tiesa" pats, paskaites visus esamus dokumentus? Jie yra viesi ir lengvai prieinami. Gal tada atpuls noras ginti ir zavetis S.Toma?30. Romas
(2020-02-21 14:19:13)
(77.111.245.117) Parašė:

Egidijus Kuris gali buti 100 kartu nieksu, kaip zmogus, bet Teises atzvilgiu apie JTZTK viska isdeste teisingai, kaip profesionalas. Man patiko jo replika - "kalbesime apie S.Toma ar visgi apie Teise". Neverta painioti Teises savokas su S.Toma nusisnekejimais.29. Stanislovo R. mokytojas
(2020-02-21 10:42:02)
(78.58.225.231) Parašė:

Buvo viešai pačio čiguniuko mokytojas iš olbitas ,todėl studentai jam ir ne uždavė klausimų.28. K To 10.K.
(2020-02-20 20:41:41)
(5.20.244.73) Parašė:

Jokių ypatingų pastangų nereikia. Viskas yra . Tereikia tik laikytis LR BK ir LR Konstitucijos. Viskas tiriama ir registruojama skaitmenoj. Graudulį kelia pastangos,? reikalingos "apeinant" LR BK ir Konstituciją. Jei neturi kito intereso, vadovaukis Lietuvos Respublikos ĮSTATYMU. Rašau, bet jam nepavydžiu ir galvoju, kaip jis išsisuks. Reikia Tik laikykis VALSTYBĖS Įstatymo, bet... Juk jam tai "Misija neįmanoma". Nebūna, kad vilkas sotus ir avys sveikos! Taip nebūna. Viskas teka į logikos upelį. Tuomet pasirodo Valdžios, Teismo ir Seimo interesų Konfliktas. Jei nors viena šaka! pasakys - mes prieš, Sprendimo nebus. Tokia politikos logika. Kas jas reguliuoja, mes nežinome. Išdėsčiau tik pradmenis, kurias turėtų žinoti ir išmokti kiekvienas jaunas, išsilavinęs Pilietis, kaip Tėvę Mūsų. Absoliučiai Balto ir Juodo nėra. Yra tik atspalviai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras