2020 m. gegužės 28 d.

 

E. Jurkevičiaus skrydis virš partijos lizdo

53
Paskelbta: 2012-07-16 15:57 Autorius: Saulius Stoma

Ir vis dėlto Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) yra geriausias pasirinkimas iš senųjų sisteminių partijų. Paprasti jos nariai turi teisingas moralines nuostatas. Problema tik pats lyderis ir dalis partijos viršūnėje įsitvirtinusios nomenklatūros. Per ilgą laiką jie per daug susisaistė su šešėlinės įtakos grupuotėmis ir nebegali elgtis laisvai, taip, kaip lieptų sąžinė ir netgi protas.

Sveiką partijos daugumos nuovoką geriausiai atskleidė demokratiškas rinkimų sąrašo reitingavimas. Ir ypač - labai juokingo personažo Evaldo Jurkevičiaus atvejis.

Šis buvęs liberalcentristas Seime pasižymėjo tik tokiais keistais siūlymais, kaip reikalavimas, kad  tvirtindami sandorius pas notarus pensininkai pateiktų medicinos pažymą dėl psichinės sveikatos. O labiausiai išgarsėjo gaudydamas tualetų maniaką Smiltynės paplūdimyje. Tiesa, pagavo ir policijai atidavė nekaltą žmogų.

Tačiau tikroji E. Jurkevičiaus „žvaigždės valanda“ išmušė per praėjusią Seimo sesiją, kai jis netikėtai buvo paskirtas komisijos, sprendusios, ar reikia atimti teisinę neliečiamybę iš teisėjos Neringos Venckienės, pirmininku. Žmogui tarsi sparnai būtų išdygę. Jis ne tik entuziastingai puolė vykdyti užduoties, bet netgi nusprendė pasidaryti iš to sau reklamą.

Šio skrydžio į išsvajotas aukštumas rezultatas – 152 vieta partijos narių reitingavimo lentelėje. Taigi partijos kolegos nemato jam vietos Seime, net jei ten sėdėtų vieni konservatoriai. Ir tai – visiškai suprantama.

Daug sunkiau suprasti partijos vadų elgesį. Juk jie gerai žino, kad Klonio gatvėje budėjo ir N. Venckienę palaikė ne kieno nors kito, o daugiausia TS-LKD rinkėjai ir netgi nariai. Garliava visada buvo dešiniųjų bastionas. Mat ji išaugo kaip grįžusių tremtinių, kuriems neleista kurtis didžiuosiuose miestuose, gyvenvietė. Tačiau partijos nomenklatūra nusispjovė į savo ištikimiausią elektoratą. Kodėl?

Paklauskite to Andriaus Kubiliaus.

Toliau dar gražiau. E. Jurkevičius, atlikęs partiją kontroliuojančių jėgų užduotį pačiu primityviausiu būdu ir net nepabandęs apsimesti, kad jo vadovaujama komisija vis dėlto bando ieškoti tiesos, partijos pirmininko nurodymu buvo pakeltas rinkimų sąraše net per 102 vietas! Puikus įvertinimas, argi ne?

Šitas jo skrydis per kitų galvas aukštyn, kuriam sukandusi dantis turėjo pritarti ir TS-LKD taryba, dar kartą įrodo, kad partijos pirmininką kažkas verčia nepaisyti ne tik moralės, bet ir politinės nuovokos. Dar daugiau – verčia peržengti ir asmeninę antipatiją, nes E. Jurkevičius tikrai nebuvo nei A. Kubiliaus gerbėjas, nei favoritas.

Taigi, dar kartą tenka pripažinti, kad didžiausia valdančioji partija pati yra valdoma neaiškių jėgų, o jos vadai tapo nepajėgūs priimti situacijai adekvačius sprendimus.

Išsivaduoti iš korupcinių įtakų, apsivalyti ir vėl atsitiesti partijai dabar galėtų padėti tik triuškinamas pralaimėjimas per rinkimus. Gal ir gerai, kad partijos vadovybė pati daro viską, kad tą pralaimėjimą sustiprintų. Tik būtų gaila, jeigu jie persistengtų, ir daug gerų žmonių turinti politinė jėga net nepatektų į Seimą.

Beje, E. Jurkevičiaus pomėgis ieškoti bepročių savotiškai primena korupcijos apraizgytų sisteminių partijų vadovų požiūrį į demokratiją. Jų manymu, demokratija turi būti valdoma ir kontroliuojama. Jie kaip velnias kryžiaus bijo referendumo ir visų kitų tautos balso pasireiškimų. Minia jiems visada - keiksmažodis.

Tuo jie primena garsiojo Milošo Formano filmo ir Keno Kesey romano „Skrydis virš gegutės lizdo“ Didžiąją Seserį, kuri manipuliuodama žmonėmis užtikrina tvarką beprotnamyje. Tai – gerai kontroliuojamos visuomenės metafora.  

Nepaisydama partijos daugumos nuomonės ir pakeldama E. Jurkevičių per šimtą vietų aukštyn, TS-LKD vadovybė tarsi pasakė eiliniams nariams: „Jūs esate kvaili ir nesuprantate, kad toks žmogus turi būti pagerbtas. Mes žinome geriau. Mes taip tvirtai tai žinome, kad net nenorime jums pateikti kokių nors argumentų. Jūs vis tiek jų nesuprasite. Mums tiesiog taip reikia!“

Tad pasipūtęs gegužiukas šaltu veidu išstumia iš partijos lizdo kitus ir laimingas įsitaiso šiltoje vietelėje. Ir netgi bando išsikviesti į dvikovą savo apygardoje pačią N. Venckienę. Nors ir kvailiams aišku, kad dabar jį lengvai įveiks bet kas, atsistojęs su tiesos ir teisingumo vėliava.

E. Jurkevičius jau pasirašė sau politinės mirties nuosprendį, tačiau neturėtų liūdėti – alkanas neliks. Šeimininkai tokių neapleidžia.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
53. Pilietis
(2012-07-17 21:54:10)
(78.60.158.36) Parašė:

stipriai prikakotas tas kregždučių lizdas... Neišsivalys dešimtmečiais52. Jaroslav Vabalis
(2012-07-17 20:59:34)
(78.56.153.71) Parašė:

Mūsų valdžiažmogiai jau seniai su mumis žaidžia analogiškus žaidimus. Jie su mumis gražiai ir mandagiai kalbasi, bet tik tol, kol pripažįstame jų taisykles. O taisyklė nr.1 – teisingumą vykdo valdžia, tik ji vienintelė žino ir supranta kaip viskas turi būti. Visi, kurie maištauja, yra iškart slopinami. Todėl gyventojai pritvinkę baimės prieš apie demokratiją postringaujančius politikus ar prokurorus, nes mūsų valdžia turi apsauginius, kurie nemąsto, tik vykdo įsakymus ir pliekia lazdomis. Kai maištas plečiasi, bausmės griežtėja. Svarb. beprotnamio reikalavimas – kad visi būtų bepročiais. Įėję į šią visuomenę savo sveiką protą, teisingumo jausmą, sąžinę turite palikti ir beatodairiškai tikėti: Tikėk ir būsi išganytas (tikėk teismo sprendimu ir gera VSD valia)! Jei neklusniųjų nepavyks nuasmeninti gražiuoju, (kaip atsitiko Garliavos atveju), jūs būsite paskelbtas apsėstuoju. Tada jau, žinoma, kalbėsis nepalygimai griežčiau. Beprotnamyje jūs esate jau tik pacientas, už kurį sprendžia vadovybė. Bet pacientams sudaroma iliuzija, kad jie gerbiami asmenys, kuriais rūpinasi personalas. Iš tiesų tai kalėjimas, kur vadovybei svarb. išlaikyti visišką įnamių kontrolę. Ši kontrolė totali - jie privalo būti tobulais bepročiais, kurie kaip pg užsakymą gyja nurodytu būdu. Visgi žmogus taip sukurtas, kad pasiekti jo totalią kontrolę galima tik su jo paties sutikimu. Jus gali fiziškai priversti elgtis kaip to nori prievartautojas, bet negali be jūsų leidimo jus priversti manyti, kad tai, ką ji daro, yra teisinga. Užgesninti šviesesnio gyvenimo viltį, tikėjimą, ne jo valioje. http://www.aguoga.lt/lt/content/svarbiausias-beprotnamio-reikalavimas51. Jaroslav Vabalis
(2012-07-17 20:52:01)
(78.56.153.71) Parašė:

Pagr. filmo herojus – McMurphy, yra vienintelis sveikas ligonių tarpe ir veikiausiai visoje ligoninėje - (analogija N.Venckienei). Todėl jis stengiasi priešintis nužmoginančioms taisyklėms ir taip saugo savo žmogiškąjį orumą. Psichiatrai sunerimę, bet pasiryžę jam “padėti“. Beje, jie pripažįsta, kad McMurphy yra sveikos psichikos, bet priduria, kad jis „lb pavojingas“ (kaip ir N.Venckienė). Jis gavęs progą daro bepročių gyvenimą kuo normalesnį. Šie, kai išlaisvinami jų sveiki asmenybės polinkiai, iš karto rodo atsigavimo ženklus. Bet įsikiša personalas ir viską grąžina į senas vėžes... Ta tvarka užtikrina, kad bepročių beprotnamyje nestigtų. O mūsų valdžiažmogiai jau seniai su mumis žaidžia analogiškus žaidimus. Jie su mumis gražiai ir mandagiai kalbasi, bet tik tol, kol pripažįstame jų taisykles. O taisyklė nr.1 – teisingumą vykdo valdžia, tik ji vienintelė žino ir supranta kaip viskas turi būti. Visi, kurie maištauja, yra iškart slopinami. Todėl gyventojai pritvinkę baimės prieš apie demokratiją postringaujančius politikus ar prokurorus, nes mūsų valdžia turi apsauginius, kurie nemąstydami vykdo įsakymus ir pliekia lazdomis. Kai maištas plečiasi, bausmės griežtėja. Svarb. beprotnamio reikalavimas – kad visi būtų bepročiais. Įėję į šią visuomenę savo sveiką protą, teisingumo jausmą, sąžinę turite palikti už vartų ir beatodairiškai tikėti: Tikėk ir būsi išganytas! (saugumiečiai mums mielu balseliu aiškina, kad mes turime tiesiog jais patikėti, kad jie viską daro gerai ir patikėti, kad visokie "kėdofilai" yra blogi, be jokių faktų). Jei neklusniųjų nepavyks nuasmeninti gražiuoju, (kaip atsitiko Garliavos atveju), jūs būsite paskelbtas apsėstuoju ir jus vaduos nuo pragaro (kaip nuo Neringos). Įžengus į beprotnamį privalu savo asmenybę palikti už vartų. Čia jūs esate tik pacientas, už kurį sprendžia vadovybė. Bet pacientams sudaroma iliuzija, kad jie gerbiami asmenys, kuriais rūpinasi personalas. Iš tiesų tai kalėjimas, kur vadovybei svarb. išlaikyti visišką įnamių kontrolę. Ši kontrolė totali - jie privalo būti tobulais bepročiais, kurie kaip pg užsakymą gyja nurodytu būdu. Visgi žmogus taip sukurtas, kad pasiekti jo totalią kontrolę galima tik su jo paties sutikimu. Mes visada turime laisvę spręsti kas teisinga. Jus gali fiziškai priversti elgtis kaip to nori prievartautojas, bet negali be jūsų leidimo jus priversti manyti, kad tai, ką ji daro, yra teisinga. Užgesninti šviesesnio gyvenimo viltį, tikėjimą, ne jo valioje. http://www.aguoga.lt/lt/content/svarbiausias-beprotnamio-reikalavimas50. kažkodėl
(2012-07-17 15:15:34)
(78.56.208.129) Parašė:

man atrodo, kad jis skrisdamas prikakojo į partijos lizdą, nes kažkodėl man partija, už kurią visą laiką balsuodavau, dabar gerokai prasmiro.49. baigiasi konservatoriu dienos
(2012-07-17 15:10:30)
(78.63.35.114) Parašė:

ne porai rinkimu, o visam laikui baigiasi. Politiniu lavonu partija, gaila, kad daug metu uz juos arba liberalus balsavau. Atsiskleide visame grazume. Ne geresnes ir kitos lovio partijos. Manau, kad balsuosiu uz dk, nes nera ka prarasti jau. Kubilius gales grizti prie savo fizikos ir pasidometi branduoline fizika, nes nelabai ismano, tad tauta galetu imurkdyti i amzinas skolas48. Algis
(2012-07-17 12:58:48)
(86.100.220.236) Parašė:

Manau, kad moraliai degradavusiai pedokūbiloidinei partijai neatsiras seime vietos po spalio 14 rinkimų. Jų vietą užims DK už kurią balsuosiu, nes pavargau nuo vagių, korupcionierių ir pedofilų teroro.47. E. Jurkevičiaus atsakymas
(2012-07-17 11:36:46)
(193.219.60.1) Parašė:

Evaldas Jurkevičius: „Atsakymas į S. Stomos pastebėjimus apie gegužiukus“ Reiškiu savo nuomonę, kad su buvusiu kaliniu, kuris moka giedoti, į diskusijas nesivelsiu, bet prie progos vyriškai išsiaiškinsiu.46. Benas
(2012-07-17 09:58:58)
(78.62.185.144) Parašė:

kokia partija, tokie ie narei. Sitoje sukurtoje konservatoriu partijoje nera ne trupuciuko konservatizmo. Tai liberalai, marksistu, globalistu, anarchisui kurinys. Tai jie sunaikino konservatorie partija ir ideologija.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras