2020 m. sausio 20 d.

 

Drąsos kelio "Teisingumo programa Lietuvai"

29
Paskelbta: 2012-09-13 14:00 Autorius: ekspertai.eu
Vienas pagrindinių "Drąsos kelio" rinkiminės programos kūrėjų prof. Povilas Gylys. Nuotr. Juozo Valiušaičio
Vienas pagrindinių "Drąsos kelio" rinkiminės programos kūrėjų prof. Povilas Gylys. Nuotr. Juozo Valiušaičio

Politinė partija "Drąsos kelias" Vyriausiajai rinkimui komisijai pristatė savo trumpąją rinkimę programą pavadinimu "Teisingumo programa Lietuvai". Ją ir skelbiame.

TEISINGUMO PROGRAMA LIETUVAI

POLITINĖ PARTIJA „DRĄSOS KELIAS“

Lietuva nesugeba įvertinti to, ką pasiekė. Dvasinis nuopuolis, žmogaus nuvertinimas skatina dorovinę krizę, kurią įveikti sunkiau, negu ūkio nuosmukį. Svarbiausias siekis – atkurti pasitikėjimą valstybe ir teisingumu. Demokratija klestės, kai bus atkurta pusiausvyra tarp įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teisinės valdžios, Seimas veiksmingai ir principingai imsis parlamentinės kontrolės, politinis gyvenimas bus viešas ir skaidrus, kiekvienas jaus atsakomybę už padarytus ir nepadarytus darbus:

 1. Atskirti korupciją ir tarnybinę etiką: viešų ir privačių interesų derinimas negali slėpti politikų ir tarnautojų nusikaltimų. Turto bei pajamų deklaravimas – visuotinis, neteisėtai įgytas turtas perimamas į valstybės nuosavybę.

 2. Teismų sistemos reforma numato visuomenės atstovų dalyvavimą; pertvarkoma teisėjų ir prokurorų atranka, vertinimas, kurį vykdo nepriklausoma institucija.

 3. Teisingumo principo įgyvendinimas ekonomikoje didina ūkio efektyvumą. Darbo užmokesčio dalis civilizuotose šalyse siekia 50 proc. BVP, Lietuvoje – 40-41 proc. Esant normaliai proporcijai, dirbantieji kasmet gautų apie 10 mlrd. litų daugiau pajamų.

 4. Progresiniai mokesčiai didina socialinį teisingumą, pajamų mokestis minimalų atlyginimą gaunantiems nepateisinamas. Minimalus darbo užmokestis reguliariai peržiūrimas, dabar jis siektų 1000 litų. PVM nustatomi keli tarifai.

 5. Socialinio draudimo sistema – valstybinė. Žmonės turi teisę individualiai dalyvauti privačiuose pensijų fonduose, tačiau Sodros lėšos negali būti privatizuojamos.

 6. Alkoholio, kaip ir tabako reklama draudžiama, protingai ribojamos prekybos alkoholiu vietos ir laikas.

 7. Rinkimų sistemos pertvarka: Seimo nariai renkami vienmandatėse apygardose, o jų skaičius sumažės iki 101. Iki 100 000 sumažėja referendumo rengimui reikalaujamų parašų skaičius.

 8. Numatyti ir kiti neatidėliotini darbai, išsamus sąrašas – plačiajame programos variante.

  ****************************************************

  O taip atrodo ši programa, kuri skirta žiniakslaidai:

  OFICIALI SVETAINĖ www.dkpartija.lt
  INFORMACIJA ŽINIASKLAIDAI dk.pranesimas@gmail.com

  TEISINGUMO PROGRAMA LIETUVAI
  POLITINĖS PARTIJOS „DRĄSOS KELIAS“ PROGRAMOS
  TIKSLAI, DARBAI IR NUOSTATOS

  TIKSLAI

  Svarbiausias „Drąsos kelio“ siekis – atkurti pasitikėjimą savo valstybe ir teisingumu. Teisingumas nepripažįsta dvigubų standartų ir negali degraduoti iki galingųjų aptarnavimo.
  Demokratija klestės tik tada, kai Lietuvoje bus atkurta pusiausvyra tarp įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teisinės valdžios, kai Seimas veiksmingai ir principingai imsis parlamentinės kontrolės, o politinės bendruomenės gyvenimas bus viešas ir skaidrus, o kiekvienas mūsų jaus atsakomybę už savo padarytus ir nepadarytus darbus.

  NEATIDĖLIOTINI DARBAI

  1. Atskirti korupciją ir tarnybinę etiką: viešųjų ir privačių interesų derinimas negali būti širma, už kurios slepiasi bausmės siekiantys išvengti politikai ir valstybės tarnautojai. Turto bei pajamų deklaravimas turi būti visuotinis, numatyta reali atsakomybė už melagingų duomenų pateikimą. Neteisėtai įgytas turtas perimamas į valstybės nuosavybę, piniginė bauda yra dukart didesnė už neteisėtai įgyto turto vertę.
  2. Teismų sistemos reforma numato visuomenės atstovų (tarėjų, prisiekusiųjų, kt.) dalyvavimą; pertvarkoma teisėjų ir prokurorų atrankos ir vertinimo sistema, kurią vykdo nauja institucija, nepriklausoma nuo politinės ir teisinės valdžios ir sudaryta iš geriausią reputaciją turinčių asmenų.
  3. Teisingumo principo įgyvendinimas ekonomikoje ne mažina, o didina ūkio efektyvumą. Palaipsniui ir nuosekliai didės darbo užmokesčio dalis nacionaliniame produkte, kuri civilizuotose šalyse siekia 50 proc., Lietuvoje ši dalis tesudaro 40-41 proc. Esant normaliai proporcijai, dirbantieji kasmet gautų apie 10 mlrd. litų daugiau, nei dabar.
  4. Progresiniai mokesčiai padės tvirtinti socialinį teisingumą, pajamų mokestis minimalų atlyginimą gaunantiems nėra pateisinamas. Minimalus darbo užmokestis turėtų būti reguliariai peržiūrimas, dabartinė BVP struktūra rodo, kad šiuo metu minimalus užmokestis turėtų būti apie 1000 Lt. Pridėtosios vertės mokesčiui nustatomi keli tarifai.
  5. Konkurencijos tarnyba turi tapti iš tikro nepriklausoma, jos principingumas lemia ūkio sveikatą.
  6. Finansinė drausmė yra neatsiejama valstybės politikos dalis. Euras įvedamas, kai tai bus naudinga Lietuvai.
  7. Socialinis draudimo sistema liks valstybinė. Žmonės turi teisę individualiai dalyvauti privačiuose pensijų fonduose, tačiau viešosios iš mokesčių mokėtojų surinktos Sodros lėšos negali būti privatizuojamos.
  8. Alkoholio, kaip ir tabako reklama draudžiama, protingai ribojamos prekybos alkoholiu vietos ir laikas. Privalu pažaboti alkoholio gamintojų interesus gausinti vartotojų skaičių.
  9. Rinkimų sistemos pertvarka: Seimo nariai renkami vienmandatėse apygardose, o jų skaičius sumažės iki 101, rinkimų sėkmės atveju politikui galios paskutinis mandatas. Referendumai turi tapti sudėtine demokratijos dalimi ir būti rengiami drauge su rinkimais. Iki 100 000 sumažėja referendumo rengimui reikalaujamų parašų skaičius.
  10. Tiesioginiai merų rinkimai neatsiejami nuo platesnių vykdomosios valdžios funkcijų bei veiksmingo mero atšaukimo iš pareigų mechanizmo. Seniūnijų realus ekonominis savarankiškumas leis joms veiksmingiau rūpintis švietimu, kultūros, socialinės rūpybos klausimais. Seniūnijos turi įgyti teisę disponuoti žeme bei spręsti konkrečių objektų statybos jų teritorijoje klausimus.
  11. Numatyti ir kiti neatidėliotini darbai ir kitose srityse: krašto apsaugos, valstybės saugumo, užsienio politikos, švietimo, sveikatos apsaugos ir kt. Išsamus šių darbų sąrašas – plačiajame programos variante.
  12. Mūsų laukia daug netikėtų darbų, kuriuos lems staigūs pasaulio politikos ir ekonomikos pokyčiai. Šių darbų imsimės, vadovaudamiesi aiškiomis moralinėmis ir politinėmis nuostatomis.

  „DRĄSOS KELIO“ SIŪLOMOS ESMINĖS VISUOMENĖS PERMAINOS
  GRINDŽIAMOS AIŠKIOMIS MORALINĖMIS IR POLITINĖMIS
  NUOSTATOMIS

  -    Pagarba žmogaus asmeniui ir jo orumui.
  -    Pagarba asmens laisvei ir iš jos kylančiai atsakomybės pareigai.
  -    Pagarba bendrojo gėrio ir teisingumo principams.
  -    Pagarba Tautai – pilietinės ir politinės ištikimybės atskaitos bendruomenei.
  -    Pagarba klasikinės-krikščioniškosios Vakarų civilizacijos principams – pamatinei politinio šiuolaikinės Europos solidarumo ir vieningumo sąlygai.

  Susiję tekstai:
  Prof. P. Gylio pristatyti rinkimų programos metmenys DRĄSOS KELIUI (video)

  Komentarą skaitykite publikacijoje "Nedrąsi “Drąsos kelio” programa".

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
29. Namui
(2012-09-15 00:36:27)
(78.62.18.61) Parašė:

Vrk riboja programos apimti iki 1800 zenklu28. Šaunuoliai
(2012-09-14 16:45:57)
(78.60.214.247) Parašė:

Viskas aišku ir suprantama, o kas nenori suprast -tai UŽJAUČIU ne kiekvienam duota.27. ciocia
(2012-09-14 15:09:14)
(213.164.107.159) Parašė:

Kur galima susipažinti su platesne rinkimine programa?26. ciocia
(2012-09-14 15:08:32)
(213.164.107.159) Parašė:

Kur galima susipažinti su platesniu rinkiminės programos variantu?25. VaidasVDS
(2012-09-14 14:24:47)
(78.62.33.48) Parašė:

Programoje konstatuojamas dvasinis nuopolis ir toliau apie tai nepasisakoma. Tam, kad kažkas keistųsi šiame mechanicistiniame ir sekuliaristiniame pasaulėlyje (Lietuvoje) svarbiausias tikslas turėtų būti dvasinių vertybių propagavimas. Be dvasinių vertybių (Dievo ieškojimas + Tiesa, gėris, grožis, meilė artimam-ne tik savam, giminaičiui, pažįstamam) neįmanoma sukurti nieko tikro ir realaus. Net ir paėmus pirmus du šios programos punktus, kurie yra labai svarbūs, labai svarbu, kad tas reformas atliktų tik dvasiškai turtingi asmenys, nes politikoje kol kas vyrauja grynai sekuliaristinis požiūris ir nors daugelis deklaruoja krikščioniškas vertybes, bet realiai jie net nesuvokia, kas yra tos krikščioniškos vertybės. O dar sunkiau suvokti, kad tikros yra tik dvasinės vertybės, kurios yra vienodos visų tikėjimų žmonėms, ieškantiems Dievo. (diskusijos apie dvasines vertybes - urantija.forum24.ru/)24. Labai
(2012-09-14 13:55:45)
(195.14.178.193) Parašė:

gera programa ir suprantama kalba parašyta,reikia tik atidžiai perskaityti."Drąsos Kelias" partijoje yra labai išsilavinusių,sąžiningų žmonių... juos reikia reitinguoti ir balsuoti už sąrašą Nr.6...Stiprybės ir Dievo Palaimos!!!23. Aš su Jumis
(2012-09-14 08:26:48)
(178.16.46.186) Parašė:

Sėkmės rinkimuose ir Dievo palaimos Jums atstovaujant LIETUVĄ.22. lr
(2012-09-14 08:20:01)
(78.60.230.15) Parašė:

Jau laikas vaziuoti i kaimus,zmones, apie viska, daugiausia zino tik is televizijos LNK,LTV.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras