2019 m. lapkričio 22 d.

 

Didžiausia grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui išlieka vis labiau agresyvėjanti Rusija (paviešintas dokumentas)

90
Paskelbta: 2018-03-25 20:46 Autorius: ekspertai.eu
Paveiksliukas iš ataskaitos apie grėsmės ir kadras iš sp. konf.
Paveiksliukas iš ataskaitos apie grėsmės ir kadras iš sp. konf.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD) kovo 26 d. pristatė metinį grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą už 2017 metus.

„Pagrindinė grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui kyla dėl agresyvių Rusijos intencijų ir veiksmų. Nors 2017 m. Rusija bandė santykiams su Vakarų valstybėmis suteikti pozityvios dinamikos, tai nepakeitė jos strateginių tikslų – pakeisti globalią jėgų pusiausvyrą ir dominuoti sau prisiskirtoje interesų zonoje, įskaitant Baltijos regioną.

NATO saugumo stiprinimo priemonės, pirmiausia – didėjantys Baltijos valstybių nacionaliniai ir regione dislokuoti Aljanso kariniai pajėgumai, sumažino tikimybę, kad Rusija ryšis panaudoti karinę jėgą prieš Baltijos valstybes.

2017 m. didžiausias žvalgybines grėsmes Lietuvai kėlė Rusijos žvalgybos  tarnybos. Jos rinko strateginę žvalgybos informaciją apie Lietuvos vidaus, užsienio, ekonomikos, saugumo ir gynybos politiką, taip pat įtakos operacijomis rėmė prieš Lietuvą nukreiptą agresyvią Rusijos politiką. Rusijos žvalgybos tarnybas ypač domino 2019 m. Lietuvos prezidento rinkimai“, - skelbiama ataskaitoje.

Pranešama, kad „Rusijoje vis labiau juntama režimo stagnacija ir visuomenės apatija“.

„Režimo atstovai daug kalba apie aktualias problemas – būtinybę reformuoti ekonomiką, įtraukti jaunimą, bet realių veiksmų nesiima“, - atskleidžiama grėsmių ataskaitoje.

Informuojama, kad „artėjant 2019 m. Lietuvos prezidento, Europos Parlamento ir savivaldybių tarybų rinkimams Rusija bandys įgyti didesnės įtakos politiniams  ir  visuomeniniams  procesams  Lietuvoje“.

Rusija „sieks, kad jai palankios politinės jėgos keltų kandidatus rinkimuose ir turėtų savo atstovus valdžios institucijose“.

Su visu paviešintu dokumentu galima susipažinti ČIA.

Remiantis Lietuvos Respublikos žvalgybos įstatymu, dokumentas visuomenei įprastai teikiamas kartą per metus, pavasarį. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą, kaip bendrą dokumentą, VSD ir AOTD skelbia nuo 2015-ųjų.

Spaudos konferenciją, skirtą grėsmių metinei ataskaitai, žiūrėkite čia:

Spaudos konferencijos turinys patvirtino – užsikonservavusi save įsislaptinusių KGB'istų gauja yra agonijoje.

Jie puikiai supranta, kad šį kartą jiems išsisukti nepavyks, jei 2019 metų Prezidento rinkimuose nepavyks pastatyti savo, prieš Lietuvą ir jos gyventojus veikiančio žmogaus, panašaus į dabartinę šalies vadovę, Rusijos Federacijos paslaptį, mokslų daktarę Dalią Grybauskaitę.

Tačiau žanro pažiūriu šios dienos konferencija, kaip ir visos Lietuvos specialiųjų tarnybų konferencijos, atitiko aukščiausio, itin subtilaus humoro formą, kai įsikandamas vienintelis, tačiau vis mažiau stebuklingas žodis „Rusija“ ir kartojamas kuo daugiau kartų, viliantis, kad tai vis dar daro didelį poveikį.

PAPILDYTA

Spaudos konferencijos metu signataras Zigmas Vaišvila norėjo užduoti klausimą VSD vadovui Dariui Jauniškiui, tačiau konferencijos moderatorė neleido to padaryti, nes klausimus, pagal jų susigalvotą tvarką, galėjo užduoti tik žiniasklaidos atstovai.

Tuo tarpu konservatorė Rasa Juknevičienė, taip pat dalyvavusi šioje konferencijoje, pasiūlė iškviesti apsaugą Z. Vaišvilai, kad jis būtų išvesdintas ir netrukdytų renginiui.

O Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, žaliasis valstietis Vytautas Bakas, sėdėjęs šalia kolegės R. Juknevičienės, pasisukęs į Z. Vaišvila bendramintei įsidrąsinęs atitarė, kad signataras dėl savo elgesio yra apgailėtinas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
90. Ei man tas
(2018-04-02 02:15:24)
(86.38.203.153) Parašė:

Duokit man 1000 žmoniū aš viską išsiaškinsiu, aš savo kaime viska žinau kas iš ko uždirbo man nereik estėte ,Adamkus pardavė nafta Mažeikiū veltuj rašo savo gnygoj kad jy privertè, Prezidente miela atsakykyk y klausymą kaip snoro bankas ir kokia,, jūsu specelybė, Paksas parsidavė rusams bet jam negana,Lansbergis kolūkius išardė , kiekvienam kaime visi žino kas vyksta bet nieko nedaro ,valstiečiai Klaunai reik darbo vietas sukurt poto alchogoly reguluot89. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS
(2018-03-27 18:00:20)
(193.216.35.133) Parašė:

Darius Jauniškis, Remigijus Baltrėnas su antpečiais (!!!), Rasa Juknevičienė, Vytautas Bakas bei visa bailių gauja bijo Lietuvos piliečio Zigmo Vaišvilos : )))88. stasys
(2018-03-27 16:05:40)
(90.140.157.1) Parašė:

Daug prišnekėta buvo, o Zigmui Vaišvilai taip niekas ir nedavė žodžio tarti . Velnias,.. ir kaip Kazimieras nesusiprato ji pas save po sparneliu priglausti ?..konspiracijos chebra visai neišmano .Dar kas keistai atrodė tai jog susodino juos 'marginalus' skirtingose pusėse.. gal tai dėl skirtingos akreditacijos , o gal vis dar senas barsukas - barsukėlis kelia perbėges vaidelenasi .87. zinoma
(2018-03-27 13:23:23)
(78.60.129.108) Parašė:

Idomiai visi analizuoja zmogzudyste nuodais .Reikejo visas pajegas mesti susekti , pagauti pati zmogzudi kuris nuodijo p. Skripali ir jo dukra . Reikejo analizuoti kaip tai buvo padaryta . ? Pirmiausiai buvo rasoma , kad jie buvo kavineje , reikejo nuo to ir pradeti . Kol visi pradejo vienytis teroristai viska susitvarke . Gal sie Zmones buvo nunuodyti del ju pinigu . gal jie kokie nors verslininkai ?. Dabar turto prievartautojai , pinigu plesikai siaucia tarptautiniu mastu , atima pinigus , verslus , kesinasi i verslinikus , nusiima is banko saskaitu pinigus patys ir sunaikina . Labai didelis nusikalstamumas .86. Boba su šineliu
(2018-03-27 13:18:16)
(92.243.166.42) Parašė:

Tauta išrinko bobą su mėlynu šineliu, kad ji skirtų girtus teisėjus tarnauti ;-) Visa kitą taip pod kontrolėm (Под контролем). Tam ir prokuroras yra, kuris "laisvas ir nepriklausomas" gali daryti bet ką. Visi kiti klapčiukai susitaria tarpusavy....Butaforija kartais išmetama spaudoje runkeliams klaidinti, neva prigavo ir prasideda tada maski šou (klounada LR vardu).85. Piliete
(2018-03-27 01:23:32)
(76.224.238.41) Parašė:

Nieko nepasakyti ir dar "tureti ribota laika "na,viskas apgailetinai klaikiai atrode,po tokiu konferenciju jau ir ruso agresija nebetaip baisi ir net norisi ruso remiamo prezidento.....Ponai,kodel ,zeminate nubudusius piliecius?84. yel“l“ow submarine to 83. aAlgirdas-yellow submarine(81)
(2018-03-27 00:52:02)
(88.119.234.132) Parašė:

tai yra labai paprasta - reikia tik pateikti darbo rezultatų faktus, kuriuos lengva patikrinti, kurie, tačiau, neatskleidžia kažkokių “itin slaptų detalių“ ir t.t. - t.y. - kas nuteistas, - už ką nuteistas, kaip griežtai nubaustas , kokios saugumo spragos užfiksuotos (fizinės, informacinės, kibernetinės, mentalinės), kaip jos eliminuotos ar kaip planuojama jas užkardyti , kokios jų “grėsmės“ apimtys/rizika (ar verta aušinti burną), kas (fizinis ar juridinis asmuo) nubaustas dėl neteisėtų finansinių srautų judėjimo, ir t.t. , ir t.t. :) - tik tamsta, nesugalvok, kad ir tame, ką išvardinau, yra kažkokios “vastybinės“ paslaptys (po visų tyrimų pabaigos) :)) - tuo tarpu, metų metais girdime tas pačias pasakas apie rusijos grėsmę, apie begalę “šnipų“ , apie visapusišką “agresiją“, apie grėsmingiausias grėsmes iš visų grėsmingybių ir pan. - pačiam nejuokinga ? :))))))83. aAlgirdas-yellow submarine(81)
(2018-03-27 00:22:41)
(92.24.55.21) Parašė:

atsiprasau , bet tamstos paaiskinimas man tapo dar didesne misle, nes kokiu budu VSD gali pateikti informacija apie savo darba (rasete yra n+1 budas) neatskleisdama KA JI VEIKIA JUS neparasete, o isdestete tai kas akivaizdu.PagarbiaiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras