2018 m. rugsėjo 19 d.


D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio

91
Paskelbta: 2017-11-09 18:36 Autorius: ekspertai.eu
Mokslų daktarė, Laisvės kovų dalyvė, apibendrintos biografijos NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) duktė, kolaborantė, Lietuvos Nepriklausomybės priešininkė, komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražygė, Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, fotosesijų su vaikučiais ir karine technika fanė, Konstitucijos garantas, daugelio tautinių ir tremtinių renginių dalyvė bei gerųjų iniciatyvų iniciatorė LR prezidentė D. Grybauskaitė. Nuotr. prezidentas.lt


Ištrauka iš 1988 m. Dalios Grybauskaitės TSKP Centro Komiteto visuomenės mokslų akademijoje apgintos disertacijos, kur ji įgijo ekonomikos mokslų kandidato laipsnį. 1993 m. Lietuvos mokslo taryba Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė socialinių mokslų daktaro diplomą.Klasių kovos požiūriu 1940-1941 m. reforma vyko gana taikiai ir buvo įvykdyta beveik per pusmetį.

Po karo situacija ženkliai keičiasi.

Reforma vykdoma aršios  klasių kovos sąlygomis iki 1948 m.

Klasės (turima omenyje darbo klasė – red. pastaba) priešai socialistinę reformą bandė sustabdyti  žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu.

Nuo klasės priešų rankos paskutiniais metais žuvo virš 13 tūkst. žmonių. Tokia ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio.

Valstietija buvo įbauginta ir atsisakinėjo netgi imti žemę, jau nekalbant apie būrimąsi į arteles ar kolūkius.

Aktyvi kolektyvizacija prasidėjo nuo 1949 m. ir baigėsi 1950 m. pabaigoje.

Kaip klasė, buržuazija buvo visiškai sunaikinta, kaime kūrėsi socialistinės gamybos santykiai.

1951 m. respublikoje nugalėjo kolūkinė tvarka. Sąlygų žemės ūkiui pereiti į naują būvį paruošimui prireikė 4-5 metų, kas lyginant su visa šalimi (turima omenyje TSRS – red. pastaba) buvo dvigubai greičiau.

Nuo 1958-1959m. prasidėjo asmeninių kolūkiečių ūkių suvaržymai, kas atitiko bendrą šalies politiką šiuo klausimu.

Respublikoje suvaržymo politika buvo specifinė. Ji nebuvo tokia gili,ir neatnešė tiek daug žalos, kaip visoje šalyje.

Politikos pasikeitimas pagalbinių ūkių atžvilgiu buvo vykdomas atsargiai.

Aršios kampanijos nebuvo netgi spaudoje. Todėl respublikoje tuo metu buvo praktikuojami tik tam tikri apribojimai galvijų laikymui.

Inercija ir lietuvių valstiečio tradicijos, laikant tokį ūkį, padėjo užglaistyti tokios politikos negatyviąsias pasekmes.

Nors pagalbiniai ūkiai respublikoje nebuvo be reikalo suvaržyti, tačiau tuo metu susidariusi  neigiama visuomenės nuomonė įtakojo  jų gyvavimą, tame tarpe ir galvijų juose sumažėjimą.Keli susiję:

1993 m. Lietuvos mokslo taryba išdavė D. Grybauskaitei socialinių mokslų daktaro diplomą    

LRTHADĖ ir LR prezidentė visuomenei atvertė iki šiol dar nežinomas D. Grybauskaitės gyvenimo detales

Prezidentė D. Grybauskaitė kategoriškai atsisakė duoti sutikimą dėl jos duomenų kreiptis į Rusijos Federaciją

Kas gi esate, p. D. Grybauskaite?

„Ekspertai.eu“ turimi dokumentai rodo, kad prezidentės tėvelis Polikarpas Grybauskas tarnavo NKVD

P. S.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
91. O
(2018-09-14 20:22:36)
(92.243.166.42) Parašė:

magnoliją skruzdėles puola90. Grybauskaitė - spec. tarnybų produktas
(2018-09-10 21:18:17)
(107.150.30.169) Parašė:

Asmuo, užimantis Prezidento postą, sėkmingai paverstas žmogum iš niekur. Nei praeities, nei dabarties, nei ateities, nei draugų, nei giminių, nei sąjungininkų. Net šeimos nėra. Svetima tarp savų ir sava tarp svetimų. Artima dešiniesiems, svetima kairiesiems, visiškai nekenčia žaliųjų valstiečių, su tokia neištrinama sovietine praeitimi, kad dabar patologiškai siekia būti europiete (ir net ne rytų, o tik vakarų). Užduotis įvykdyta, nes asmuo, užimantis Prezidento postą, bijo net savo pirmtako šešėlio. Provokacijai visiškai sunokęs.89. Žydų išmintis
(2018-09-10 16:59:18)
(107.150.30.118) Parašė:

Neduok Dieve karo, maro ir bevaikio vadovo.88. Vanda
(2018-09-05 17:17:08)
(185.210.216.207) Parašė:

Kadangi KGBistę „Magnoliją“ kandidatu į prezidentus iškėlė ir jos rinkiminę kompaniją finansavo liberastai, yra pagrindas teigti, kad ji buvo išrinkta už iš kyšių gautas lėšas. Seimas privalo nedelsiant sudaryti komisiją, kuri nustatytu KGBistės „Magnolijos“ rinkiminės kompanijos finansavimo teisėtumą.87. O KĄ JUS VEIKĖT TAIS METAIS?
(2018-08-23 09:05:11)
(93.229.164.123) Parašė:

KAI VILNIAUS SENAMIESTYJE ESANČIOS SALOMĖJOS NERIES MOKYKLOS BUVUSI MOKINĖ, KOJINIŲ PARDAVĖJOS VAIKŲ UNIVERMAGE IR GAISRININKO DUKTĖ RAŠĖ DISERTACIJĄ APIE KOLŪKIEČIŲ ARUS...?! Ištrauka iš 1988 m. Dalios Grybauskaitės TSKP Centro Komiteto visuomenės mokslų akademijoje apgintos disertacijos, kur ji įgijo ekonomikos mokslų kandidato laipsnį. 1993 m. Lietuvos mokslo taryba Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė socialinių mokslų daktaro diplomą.86. ar cia ta
(2018-08-19 07:55:42)
(2.29.122.102) Parašė:

kur nezino kaip dingsta LT pilieciai ?ka ji aplamai zino ?vaika grobe kai tumba buvo isvaziavusi .kyla itarimas ar ne specialiai isvaziavo .tokia operacija suorganizuoti reikejo laiko .galimai liepe jai isvykti ,kad nesipainioti po kojom ,jokia ji prezidente .as jos vietoje visus buciau grobejus i Lukiskes sukises ,uz geleziniu duru ir tas duris su suvirinimo aparatu dar ir uzvirines .pabandytu nepaklausyti Prezidento isakymo ,pries vaika nenaudoti smurto.85. Vytautas R.
(2018-08-18 14:00:02)
(94.244.86.92) Parašė:

Lietuvą desovietizavo (okupavo) - visas AM Brazausko medžiotojų ratelis su ginklanešiais ir pirčių mergelėmis.Jie ir baudžiamą kodeksą sau pasirašė tokį, kad būtų nenubaudžiami.84. kristina
(2018-08-17 18:12:51)
(109.144.219.43) Parašė:

reike tik pasikapstyti rusu internete ir lengva rasti visus video ir nuotraukas D...Grybauskaites praeities su kuo ji buvo,kokius darbus dyrbo..ir ka ce tas muzikantas su kreiva sypsena nuo pat pradzios laisvos lietuvos veidmainis..as nebalsavau uz panele ir niekada nebalsuoceu nes ji to ne verta ,o musu zmones dar pakartotinai rinko antrai kadencijai ,kaip sviesoje nereges peledos...zodziu galima rasyti daug ,bet laiko nesugrazinsi ,o musu Magnolija ir toleu sypsosi Lansbergiska sypsena..kazkada gali ir jos putlus veidelis persikreipti nuo dievo rykstes ...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras