2020 m. kovo 29 d.

 

D. Grybauskaitė: dujų kainų kėlimas būtų politinis Rusijos kerštas

2
Paskelbta: 2013-07-10 17:16 Autorius: Naujienų redaktorius
Prezidentė D. Grybauskaitė. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Prezidentė D. Grybauskaitė. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Prezidentė neturi konkretesnės informacijos dėl galimo gamtinių dujų kainų pakėlimo Lietuvai, tačiau teigia, kad Rusijos sprendimas didinti kainas būtų politinis kerštas už šalies vykdomas energetikos sektoriaus reformas.

„Kiek tikslūs tie (spaudoje pasirodę - ELTA) skaičiai, patvirtinti negaliu, (...) bet tai būtų labai grėsmingi skaičiai. Juos traktuočiau, jei jie tikrai pasitvirtintų, kaip didžiulį politinį spaudimą Lietuvai nedaryti tų žingsnių, kuriuos darome, tai yra nesiekti energetinio savarankiškumo", - trečiadienio spaudos konferencijoje, kurioje pristatė savo ketvirtų kadencijos metų veiklą, sakė prezidentė.

D. Grybauskaitė nurodė, kad tokioje situacijoje labai svarbūs Lietuvos vykdomi darbai užtikrinant energetinį savarankiškumą.

„Labai gerai, kad skubame ir darome viską, ką galime, tai yra statome suskystintų dujų terminalą patys. Nelaukdami jokių kitų pagalbų pradėjome ir viskas vyksta pagal grafiką, ir reikia kuo greičiau šį terminalą užbaigti", - sakė prezidentė.

Pasak D. Grybauskaitės, gamtinių dujų vartojimas Lietuvoje tik mažės, o didindama kainas Rusijos bendrovė „Gazprom" tik kenktų savo verslui.

„Aš manau, kad jeigu Rusija taikytų iš tikrųjų tokias kainas, tai yra tiesioginis rusų ir „Gazprom" kenkimas sau, tai yra jie mažina kaimyninių valstybių vartojimą, o tai reiškia - savo pelną" , - teigė šalies vadovė.

„Išties tai nebūtų visiškai protingas žingsnis, manyčiau, kad tai atrodytų daugiau kaip politinės vendetos žingsnis, politinio keršto žingsnis, kad mes siekiame energetinės nepriklausomybės", - konstatavo D. Grybauskaitė.

Žinios apie Lietuvai gresiantį dujų kainų šuolį trečiadienio rytą pasirodė leidinyje „Verslo žinios".

Laikraštis paskelbė, kad prieš dvi savaites vykusiame metiniame „Gazprom" akcininkų susirinkime koncerno akcijų turėtojams buvo pateikta informacinė medžiaga, kurioje nurodoma, kad pagrindinėms rusiškomis dujomis prekiaujančioms įmonėms Lietuvoje ir Latvijoje - bendrovėms „Lietuvos dujos" ir „Latvijas gaze" - 2014 metais parduodamų dujų kiekiai ir kainos turėtų būti vienodi.

„Verslo žinių" teigimu, abiem bendrovėms ketinama nustatyti vienodą kainą, kuri galėtų kilti iki rekordinių 600 dolerių (apie 1600 litų) už 1 tūkst. kubinių metrų dujų.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Kvailystė
(2013-07-11 14:59:48)
(188.69.225.112) Parašė:

Juk kalbama,kad ateinantį sezoną šiluma atpigs,nes bus kurenamas biokuras. Tad dujų kaina nebaisi,nebent sumažins Achemos pelną.Bet privatininkai nesvarbu. Gaila, kad šioje šilumininkų biokuro pozicijoje prezidentė įžvelgė sąmokslą ir Rusijos grėsmę.Grėsme ne rusai, grėsmė Rusijos slaptieji bendradarbiai,likę kartu su TSKP ir KGB.1. d3
(2013-07-10 21:13:49)
(71.35.60.217) Parašė:

reiskia yra uz ka. kaip sauksi, taip atsiliepsParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras