2020 m. liepos 4 d.

 

Dėmesio koncentracijos problemos

10
Paskelbta: 2013-01-07 12:42 Autorius: ekspertai.eu

Žurnalisto Tomo Dapkaus vedamoje televizijos laidoje “Alfa savaitė” pateikta informacijos ne tik apie baudžiamąją bylą, kurioje pareikšti kaltinimai švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio sutuoktinei, bet ir apie stebėtiną šio Darbo partijos atstovo užmaršumą.

Kauno prokurorai, kaltinantys D. Pavalkio žmoną architektę Editą Pavalkienę didelės vertės svetimo turto iššvaistymu, dokumentų klastojimu ir bendrininkavimu, prašo skirti jai realią trejų metų laisvės atėmimo bausmę.

Maždaug prieš penkerius metus E. Pavalkienės vadovaujama bendrovė “Miestprojektas” laimėjo Kauno valdžios paskelbtą konkursą parengti Taikos ir Pramonės prospektų sankryžos rekonstrukcijos ir naujo viaduko statybos techninį projektą. “Miestprojektas” buvo vienintelė bendrovė, dalyvavusi šiame konkurse, kuriame nurodytas itin trumpas – 1 mėnesio – terminas atlikti darbui. Kitų bendrovių vadovai vėliau patvirtino, kad parengti tokį projektą per mėnesį neįmanoma.

„Miestprojektas“ konkursą laimėjo pasiūlęs 8 kartus didesnę kainą, nei buvo numatyta pirkimui. Bendrovei per mėnesį projekto neparengus, terminas pratęstas pusmečiui. Tačiau Kauno savivaldybė, kaip išsiaiškino prokurorai, sumokėjo E. Pavalkienės vadovaujamai įmonei 763 000 litų už darbus, kurie nebuvo atlikti.

D. Pavalkis negalėjo atsakyti, ar informavo valstybės vadovus, kurie svarstė jo kandidatūrą į ministrus, kad jo sutuoktinei pateikti kaltinimai stambaus sukčiavimo byloje.

„Aš dabar ir susimėčiau – negaliu pasakyti“, – sakė "darbietis".

Tačiau premjeras Algirdas Butkevičius teigė apie tai nebuvęs informuotas.

Alfa.lt

Tik ciniškas piktavalis gali manyti, kad D. Pavalkis “pamiršo” tokią smulkmeną kaip jo žmonai gresiantis įkalinimas siekdamas suklaidinti valstybės vadovus. Gerokai pagrįstesnė prielaida, kad šis apmaudus nesusipratimas nutiko dėl dėmesio koncentracijos problemų.

Pavyzdžiui, Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapyje skelbiamoje anketoje nurodoma, kad D. Pavalkis yra ne tik Lietuvos, bet ir kažkurios kitos neįvardintos valstybės pilietis. Taip pat įdomiai jis atsako ir į klausimą apie turimą mokslo laipsnį - “profesorius”.

Vis dėlto nereiktų daryti išvados, kad naujasis ministras nežino, kokios valstybės pilietis jis yra, o mokslinio laipsnio neskiria nuo pedagoginio. Tiesiog kai kuriems mokslo žmonėms būdingas išsiblaškymas, dėl kurio jie sunkiai orientuojasi aplinkoje. Žinoma, švietimo ir mokslo sistemai nuo to lengviau nebus.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
10. ...
(2013-01-10 08:49:37)
(84.15.181.237) Parašė:

Suktumo problemos .9. jie
(2013-01-08 18:59:25)
(78.57.160.133) Parašė:

abu su butkevičium "susimėtę"8. Taikliai pasakė:
(2013-01-08 14:29:17)
(78.61.251.55) Parašė:

"Matomai greitu laiku, tik vagys, žulikai ir korupcionieriai bus pageidaujami valdžioje, ministerijose, seime. Jiems žymiai patogiau egzistuoti, kai (ten) VISI tokie". Užtat jie ten taip įsitvirtinę, susicementavę ir mirtinais kompromatais (ypač pedofilijos) vienas kitą pakabinę. Užtat tie VISI su akivaizdžiu siaubu ir su neslepama neapykanta puola (gąsdina pūlinio "teismu") Lietuvos žmonių išrinktą KYŠIŲ NEĖMUSIĄ (jūs galit įsivaizduoti ?) teisėją Neringą. Jos pasirodymas nulemtas Laiko: po nakties rytas, po žiemos pavasaris. Laiko nesustabdysi. Laikas visagalis.7. Valstybė
(2013-01-07 23:01:05)
(94.244.86.92) Parašė:

vyriausybės nebeturi. Ji tapo ES paramų išparduotuve:pati kuria programas,pati jas parduoda. Todėl ministru gali dirbti ir agurkų pardavėjas.6. To atsibodo
(2013-01-07 19:41:46)
(85.206.7.10) Parašė:

Skirtis su zmona jam nereikia tik reikia atsisakyti ministro portfelio.5. Komentatorius
(2013-01-07 14:56:30)
(213.197.142.186) Parašė:

Įdomu, kaip šitokią situaciją pakomentuotų Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas. Panašu, kad jam niekada neteks tokios nemalonios misijos, nes toje šalyje priimta iš anksto truputį atidžiau pasidomėti būsimais ministrais ir jų aplinka.4. ruta
(2013-01-07 14:30:43)
(78.62.25.16) Parašė:

Manau , kad ant tiek 'krites' zmoniu padorumas , kad jiems tai atrodo normalu -bylos del sukcevimo stambiu mastu , laiko smulkmena .Tik nereikia sakyti , kad vyras nesinaudoja ir nepaklausia zmonos - 'atkuda dengi , Zin ?' / ' is kur pinigai Zin ? V. Visockio zod. / Matomai greitu laiku , TIK vagys , zulikai ir korupcionieriai bus pageidaujami valdzioje , ministerijose , seime ..., nes ten ju ir taip nemazai yra bet patogiau egzistuoti , kai VISI tokie ...3. to atsibodo
(2013-01-07 14:00:37)
(78.61.113.20) Parašė:

skaityk straipsni ir sukoncentruok demesiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras