2020 m. liepos 5 d.

 

Dėl straipsnio „Lentelė, lentelė, Lietuva su savo karo laikų praeitį“ kreiptasi į Lietuvos diplomatijos vadovą

22
Paskelbta: 2019-08-14 10:20 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos diplomatijos vadovas L. Linkevičius (dešinėje).


Nepriklausomas Žmonių partijos portalas pranešė, kad Žmonių partijos atstovai „Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, prašydami išsakyti poziciją dėl vieno didžiausių Europos aktualijų portalų politico.eu publikuoto straipsnio, kuriame šmeižiamas Jonas Noreika – Generolas Vėtra“.

Apie tai skelbiama, publikacijoje „Aistros dėl Generolo Vėtros nerimsta: konservatoriai prašo Linkevičiaus netylėti“.

„Straipsnis, kuriame pristatoma trijų žmonių nuomonė (Dovydo Katzo, Jono Noreikos anūkės Silvios Foti ir Granto Gichino) yra angažuotas, šališkas, kupinas šmeižto ir melo, stokojantis istorinių argumentų. Straipsnyje rašomi faktai sukuria prielaidą abejoti dėl demokratijos Lietuvoje veikimo. Visas straipsnis apskritai ne tik diskredituoja Joną Noreiką-Generolą Vėtrą, bet ir kelia abejonę dėl demokratijos Lietuvoje legitimumo. Toks šmeižtas ir melas stiprina interpretaciją, kad Lietuvos valstybingumas iš esmės yra fašizmo kūrinys. Taip pat yra visiškai nuvertinama komunistinė okupacija ir jos padariniai. Neatsižvelgiama į dvigubos okupacijos istorines aplinkybes””, – teigia L. Kasčiūnas, kuriam antrina A. Ažubalis.

Žmonių partijos porelė prašo L. Linkevičiaus netylėti ir išsakyti poziciją dėl politico.eu straipsnio.

Su minėtu politico.eu straipsniu originalo kalba galima susipažinti čia – „Plaque by plaque, Lithuania confronts its wartime past“.

Žemiau pateikiamas aukščiau minėtas straipsnis verstas su naujausia Vilniaus universiteto „Anglų–lietuvių–anglų ir prancūzų–lietuvių–prancūzų“ kalbų mašininio vertimo, paremto statistiniais metodais, sukurta sistema.

Ši sistema leidžia mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis versti tekstus ir užtikrina didesnį nei dabar esančių sistemų vertimo tikslumą, informuoja sistemos kūrėjai.

Sistemos sukūrimas mokesčių mokėtojams kainavo 2 milijonus 144 tūkstančius 835,6 eurus (beveik 7,5 milijono litų).

Ši sistema, pradėta kurti Žmonių partijos valdymo laikais 2012 m. balandžio 1 d., o Lietuvos žmonių labui veikia nuo 2015 m. kovo 31 d.Lentelė, lentelė, Lietuva su savo karo laikų praeitįSilvia FOTI manė, kad jos senelis buvo didvyris. Dabar ji mano, kad jis buvo nacių bendradarbis.


Vilniuje — Silvia FOTI buvo patikėti, kad jos senelis buvo didvyris.

Kaip jaunas armijos pareigūnas, Jonas Noreika, kur Antrojo pasaulinio karo kova prieš sovietinę okupaciją, kaip Lietuvos Aktyvistų frontas. Po dosniai nacių koncentracijos stovyklos, jis tapo „Leader“ pokario rezistencijos į Maskvą. Jis buvo vykdomas 1947 metu 36 metų ir didesnių į karo Lietuvos panteoną. laisvės kovotojus, paminėjo su plaketės ir skulptūros po "geležinės uždangos.

FOTI motina puoselėjo svajonę parašyti knygą apie jį ir knygų ir laikraščių iškarpas, kad ji saugoma jos Čikagos namuose. Kai ji 2000 mirė, ji paliko savo dukterį vieną norą: baigti knygą.

FOTI nežinojo, bet tai buvo užduotis, kad jos norėdami peržiūrėti jos senelio istorijoje — ir įpilti degalų į ugninga diskusija Lietuvoje apie šalies vaidmenį Antrojo pasaulinio karo ir holokausto metu.

“Nežinau, dar tamsioji” FOTI.

FOTI, kurios šeima imigravo į JAV po karo, palaidota jos motina, Lietuvoje 2000.

Apie šią kelionę, FOTI lankėsi mokykla pavadinta miestelio Noreika , Šukioniai. Tai, kai mokyklos pagrindinė FOTI sakė, kad ne visi buvo laimingi, jie pavadino vietą, kai senelis. Kai ji paklausė, kodėl, jis atsakė: „Na, dėl to, ką žydams būtų ". Ji nenumanė, ką jis šneka. Jis paaiškino, kad Noreika buvo apkaltintas bendradarbiavimu su naciais žudyti žydus 1941, bet nėra ko nerimauti: -paaiškėjo, kad visi buvo apkaltintas žudyti žydus “. “, aš vos nenualpau,” FOTI.

Iš pradžių FOTI atmetė kaltinimus, arba komunistų propaganda. Ji priminė, kad „jie norėjo, kad blogas pavadinimas mano senelis. “ Pasiryžusi įrodyti, kad jie klysta, ji nuėjo. Ji įniko į per 3,000 puslapių, KGB, jos motinos langelius artefaktų ir knygų apie holokaustą ir Antrąjį pasaulinį karą. Pirmasis nemanau, kad motinos archyvus, buvo 32-page parašė brošiūrą, Noreika, vadinamą “Raise Your Head, Lietuva,”, kurioje jis ragina boikotas žydų valdomais įmonėms (tai buvo, - sakė FOTI," tirada prieš žydų ").

Ji pagalvojo: „Tai nepadės." Tačiau pagrindinis įrodymas, kad "atstovai - tai FOTI dokumento senelis buvo pasirašytas rugpjūčio mėn. 20, 1941 žydų, kad Šiaulių regionas gali būti išsiųstas confiscates kvartale, ir jų turtą. Tūkstančiai žydų, gyvenančių kad buvo įkalbinėjami nušovė į turgaus aikštę ir užkasė kapą mažiau nei dviejų mėnesių. "tuo metu" FOTI suprato, kad aš negalėjau atleisti.

" Ji nusprendė parašyti kitą istoriją. FOTI rado kitų įrodymas, kaip ji tęsė savo mokslinių tyrimų, įskaitant įrodymus, kad ir Noreika jo žmona (FOTI’ s močiutė) gyveno miesto Plungės — kitos žudynių vietos, kad yra susijęs su Noreika, nors ir mažiau galutinai — anksčiau priklausė žydų šeimos.

„Choral sinagoga, veikia tik viena Vilniuje | Jillian Deutsch


Toli gražu nėra herojus, FOTI, Noreika ir jo kolegos pasipriešinimo kovotojų buvo nacių bendradarbiai. Jie kovojo su Tarybų Sąjunga, taip, ir už nepriklausomą Lietuvą. Bet jie taip pat dalyvavo Holokausto.

Jų mythologizing, tarė ji, yra simptomas – neigimas, Lietuva apie savo praeitį — viena iš karo vadovai glaudžiai bendradarbiavo su Vokiečiai, ir paprasti lietuviai žudė savo kaimynus, be žydų raginimo nuo nacistų.

"tai, deja, - rašė ji 2018 m. vasarą, kai ji įbrido į nacionalinių diskusijų parodymus apie savo senelio požiūris į holokaustą, tai gal didžiausia tautos bandymas iš 20th a. “

Sudėtingas pro

„20th a. buvo sudėtingas laikotarpis Lietuvos istorijoje. Trumpai išsikovojo savo nepriklausomybę šalyje Antrojo pasaulinio karo pabaigoje I tik būtų užimtos dar kartą pradėti iš kito pasaulio gaisras.

Pradžioje 1940s, regionas buvo namo į klestinčio žydų gyventojų, daugiau nei 250,000 žydų, gyvenančių Lietuvos šiuolaikinės sienas. Taip pat tuo metu: antisemitizmas. „Beat žydas, Įrašyti Rusija “, bendras šūkis Rusijos imperijoje — ir jausmas Lietuvoje buvo.

Atvykus sovietams, daugelis šalies atrodė, kad nacių Vokietija padės jiems iškovoti savo nepriklausomybę. Nacių propaganda kaltino Žydams už bolševizmą buvo uolus auditoriją. Kartais šios antisemitinės nuotaikos, su radikaliuoju Lietuviai puola žydus.

Moteris ", dažniausiai paauglės mergaitės, - buvo išprievartauta ir nužudyti, ir vyresnio amžiaus rabinai buvo apgadintas ir "prieš vokiečiai kada nors čia, - pasak sintetinio Katz, mokslininkas Jidiš kalba, istorija ir kalba, taip pat “Ginti istorija”.

Ji galėjo tikėtis, kad Vokietija padės laisvai Lietuvai, kad Noreika buvo bendradarbiauti su naciais. Jei taip, tai buvo netikras tikiuosi. Naciai iš Tarybų Sąjunga, 1941, bet pasiliko.

Noreika buvo suimtas už lietuvių pasipriešinimo judėjimą ir išsiųstas 1943 m. Stutthof koncentracijos stovykloje. Po Antrojo pasaulinio karo, kai šalis buvo po Sovietų Sąjungos Noreika, buvo išlaisvintas. Jis grįžo į Vilnių ir trumpai dirbo kaip teisininkas, Lietuvos mokslų akademijos, tačiau buvo suimtas ir dar 1946 kitų metų pradžioje.

Minėdamas žodį žvaigždę Vilniaus Gaoną Vilniuje | Jillian Deutsch


Daugelis kitų lietuviai patyrė per šį laiką. Kai kurie 90 – 95 procentų šalies žydų buvo nužudyti nacių okupacijos metu, dažnai su numanoma — arba — bendradarbiavimo iš Lietuvos tokie lyderiai kaip Noreika. Tada, Josifas Stalinas, šimtai tūkstančių kitų lietuvių buvo suimti, įkalinti arba ištremti. Daugiau kaip 20,000 mirė.

„ Sovietų okupacija truko iki 1991, kai šalis atgavo savo nepriklausomybę. Paskui atėjo “gijimo laikotarpį,” sakė Nerija PUTINAITĖ, Vilniaus universitete dėsto ir buvęs vice ministras Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija. Po dešimtmečių priespaudą, šaliai reikalingi didvyriai. Būtent per šį laikotarpį, kad paminklai buvo pastatyti ir gatves po karo buvo įvardytas kaip Noreika.

„Per tą laiką, ne kalbėti apie holokaustą, PUTINAITĖ, - pasakė. Tai tik neseniai, kad Lietuva pradėjo grumtis, kad dalį savo istorijos. „Aš manau, kad žingsnis po žingsnio mes visi PUTINAITĖ mūsų praeities, - pasakė. “Ir tai yra sudėtinga.”

‘Du genocidui’

Tai ne pokalbį, kad daugelis Lietuvoje tapome savo noru. Šalies poziciją, kaip patvirtino Lietuvos parlamento, įkūnija 2009 2008 Prahos deklaracija, šalių, kurios anksčiau yra buvęs Čekijos prezidentas Václav Havel, Lietuvos Prezidentas Vytautas Landsbergis, Emanuelis Zingeris, Lietuvos parlamento narys ir Lietuvos žydas, kuris kažkada tarnavo direktoriumi žvaigždę Vilniaus Gaoną valstybės žydų muziejus Vilniuje.

Deklaracijos tikslas buvo, kad komunizmo nusikaltimus Vakarų pasaulio dėmesį. Tačiau šios minties jos širdis, į Katz, mokslininkas iš jidiš kalba, istorija, yra tas, kad „du genocidu ".

“Dėl Prahos deklaracija yra žodis ‘taip’ penkis kartus,” pasakė Kac. „Ši deklaracija, pareiškia, nacių ir sovietų nusikaltimai turi būti lygūs, ir jei jie lygūs, viskas yra lygūs, ir visi buvo auka, ir jie puikūs. “ Katz, sako, kad jo sutartis su jidiš skyrių jis sukurtas Vilniaus universitete, buvo atnaujintas po to, kai jis pasisakė prieš Prahos dokumento, su skaitiklio deklaraciją 2012.

Sintetinio Katz parašė septyniasdešimt metų deklaraciją 2008 protestas prieš Prahos deklaraciją | Jillian Deutsch


Paskambino septyniasdešimt metų deklaraciją, jis apibūdino kaip „nacizmo filosofiškai, kokybiškai ir praktiškai labai skiriasi ir skiriasi nuo kitokių formų priespauda “, pvz. “stalinizmo siaubus.”

Kac pozicija yra ne jos rango čempionai. Lietuva Europos Komisijos narys Vytenis Andriukaitis, kuris gimė Sibire, kai jo šeima buvo ištremta 1941 ten atmeta teorija apie "dvigubą genocidą", teigdama, kad nacizmas yra „grynas rasizmas", tuo tarpu Tarybų Sąjunga Stalino laikais buvo “teroristai”, tačiau jų galutinis tikslas buvo “išlaisvinti žmoniją nuo išnaudojimo.”

Bet tai ne mano, kad įgijo plataus pritarimo. Iš tiesų, kai Katz paskelbė savo pareiškimą, jis buvo demaskuotas pagal then-Prime Ministras Andrius Kubilius, kuris gynė poziciją, turinti „ Prahos deklaraciją. "nacių nusikaltimai, holokaustas yra unikalus nusikaltimas, siaubingas nusikaltimas", Kubilius sakė, kad tuo metu.

„Mes taip pat turime pasakyti, kad sovietų nusikaltimai Stalinizmas, jų brutalumas ir nežmoniškumas yra tai, kad niekas negali pamiršti. Taigi, kiekvienas nusikaltimas yra unikalus, ir skausmas, patirtis yra milžiniška.

“ Vyro parašą Diskusijos buvo supriešinti mokslininkai kaip Katz nuo oficialių globėjų šalies karo istoriją. Visai neseniai, tai kiti iš emigrantų, kaip Grantas Gochin, mokėdami žydas, kurio senelis, pabėgo į Pietų Afrikoje prieš karą, o dauguma jo šeimos už — ir Silvia FOTI, anūkė, Jonas Noreika. Gochin tiki, kad buvo apie 100 jo šeimos nariai gyvena Šiaulių regione, Lietuvoje apie Antrąjį pasaulinį karą, ir kad jie ir padėjo gete sukurtos Noreika. užsakymus.

“Negaliu įrodyti, kada jie buvo nužudyti arba vietą,” Gochin pasakė, bet jis gali rasti apie 100 giminaičių, kurie netrukus po to buvo gyvas. “ Gochin sutelkė savo pastangas į po minėjimams, Noreika — įskaitant lentelę į Lietuvos mokslų akademija studijavo Vilniuje, kur karo vadas, kai dirbo — ir jį išrengė savo valstybės apdovanojimai. Jis kaltina Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, vyriausybinė institucija, kuri veikia muziejus ir specialistai. Kovas (dažnai vadinamas genocido aukų muziejus), atsisako keisti savo istorinio nuomonę dėl pasipriešinimo kovotojas.

Centro pozicija yra ta, kad FOTI’ s senelis buvo ne prie holokausto. „Nėra jokių patikimų dokumentų, kurie rodo, kad Noreika nurodė žydų genocidas, arba kad jis pats dalyvavo masinės žmogžudystės operacijos prieš žydus, - rašė centro teisės į 2018 m. spalio. „centras“, kad Noreika pasirašė įsakymą sukurti geto Šiauliuose, bet sako, kad tai nebuvo jo sprendimą. Jis buvo dėl “instrukcijos iš vokiečių administracijos.”

Ji priduria, kad yra įrodymų, Noreika padėjo žydams, įskaitant anekdotus, kad jis įsitikinęs, kad žydų šeimai slėptis nuo nacių, ir kad jo žmona iš duonos savo dukrai į ranką, kad žydai antraštė į getą. „The tiesa autoriai žydų masinių žudynių, buvo ne lietuviai o Trečiojo reicho vadovybė, - rašė centro. Kad iš žemesniųjų teismų Gochin’ s, tačiau jis pateikė apeliacinį skundą ir tikisi, kad eiti į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, kitais metais. Jo optimizmo priežastis: FOTI.

Sienos ir Laisvės Fights profesijos muziejus, Jonas Noreika vardas išgraviruotas į jį | Jillian Deutsch


2018, Noreika, – pridūrė jos anūkė Gochin įrodymų. ieškinį. FOTI sakė, kad ji mano, kad ji turėjo laiko priėmimas tiesą apie senelį, nei kiti lietuviai, nes ji buvo per U.S. ir kaip žurnalistas. Lietuvoje, jie buvo mokomi, "Lietuva yra nuostabi. Mes esame aukų. Rusai pasivijo mus. Vokiečiai pasivijo mus. Mes esame aukų, - tarė ji. "vyro parašą ant dokumento ką nors reiškia, - pridūrė FOTI." Į Lietuva, [žmonių] jis nežinojo, ką pasirašė; jis nenorėjo suprantu, ką jis, kaip pasirašyti; jis buvo toks nekaltas, jis iš tikrųjų padėjo keli žydai.

"tai neigia, atrodo, kaip ir Lietuvoje." Pirmosios Yra įrodymų, kad jie gali pradėti eižėti — tiesiogine to žodžio prasme. Dėl to balandžio rytą, teisininkas ir politikas, kurio karjeros Stanislovas Tomas stovėjo ant išklerusių laiptų su dideliu kūju, ranka, o jam už nugaros. Jis kelis kartus apsilaupę, Noreika mini stendas prie Lietuvos mokslų akademijos — vienas iš tikslų Gochin. „Tomas“, 13th, aterosklerozės. Buvo apskritai atmestas kaip reklaminis triukas — Tomas buvo viduryje, kas būtų, kad nepavyko būti išrinktam į Europos Parlamentas. Bet jis nustūmė į visuomenės diskusijų apie Noreika srityje, kaip diskusijos, ar lentelė turėtų būti pakeistas. Net kandidatus į prezidentus buvo paklaustas, gegužės mėn., apie problemą.

Lietuvos žydai — bendruomenės, kad dabar skaičiai, mažesni nei 3,000 — diskusija atidarė metų. Nepadėjo nė tai, kad paminklinė lenta buvo padėta tiesiai prieš Velykas.

"lietuviai nesupranta" aterosklerozės reikšmingumo Faina, Kukliansky, pirmininkė, Lietuvos žydų bendruomenė. Kukliansky sakė, kad jos motina ir jos šeima buvo gete, ir jos motina išgyveno tik todėl, kad jos močiutė paėmė ją į su ja, kai naciai subūrė vaikus. Tačiau po nesutarimų, kai kurie Lietuvos politikai pradėjo keisti savo mąstymą. Liepos mėn., Vilniaus miesto taryba balsavo, jei norite pakeisti pavadinimą gatvės pavadintos Kazys Škirpa, karo laikų lyderis, kuris dirbo su Naciai įgyti nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos ir paragino Lietuvos žydų genocido.

„Škirpa alėja" nuo šiol bus vadinamas „Trispalvės Skersgatvį "po Lietuvos vėliava. Ir tą pačią savaitę, liepos mėn., miesto meras, Remigijus Šimašius, atšaukti savo ilgai ir įsakė ant akademija Mokslai nulipti žemyn. „Žmonės, kurie bendradarbiavo su totalitarinių režimų ar parodė paniekos savo bendrapiliečiams, neturėtų būti švenčiama kaip didvyriai čia, - rašė jis pareiškime.

"Štai kodėl nusprendžiau imtis žemyn atminimo ženklų, kad abu Škirpa ir Noreika, kuris, nepaisant jų pastangų kovą Lietuvos priešai, elgėsi nepagrįstai, bendradarbiavimas su nacių pareigūnais ". Aterosklerozės nusileido per 4 val. 27 m. liepos. Jis buvo pašalintas per vidurį naktį ", siekiant išvengti bet kokio galimo įvairių protestų, nelaimingų atsitikimų. kalbant apie saugumą ir patogumą mūsų miesto gyventojai ", į mero kabinetą. Už Gochin, neliko jokių abejonių, kur buvo. “Tai yra absoliučiai 100 procentų Silvia FOTI,”, - sakė jis.

Žydų bendruomenė turėjo metų metus kovojau, kad jos atveju — be sėkmės. Tačiau „kai Silvija išėjo į priekį, pasakojimą pradėjo suardyti. Čia buvo vienas iš jų pačių, susiję su vienu iš nusikaltėliai. Jie nebegali sėdėti ir tylėti. “ Pagreitį Gochin sakė tikįs, kad ir Noreika vaidmuo į holokausto būtų pripažinta ir kad jis būtų atimta valstybės apdovanojimai. Yra ir kitų minėjimams Noreika, vis dar stovėjo.

Jo vardas įrėžtas į akmenų muziejaus klasifikatorių ir laisvės Fights. A miestelio mokyklos, Šukioniai vis dar tebeturi jo vardą. Ir yra kitų memorialų kitų nacių kolaborantų, išsibarsčiusių po visą šalyje.

"tai nėra lengvas procesas, bet kuriai tautai pripažinti, kad kai kurie iš jų steigėjai žudikus ir nusikaltėlius, ypač kai jie buvo prieštaringas, - tarė jis. "Kad tauta subręsta, tiesą apie savo praeitį, yra būtinas žingsnis. "

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
22. Ww
(2019-08-16 22:56:23)
(90.143.117.144) Parašė:

Kas bijo Lietuvos didvyriu partizanu? Aš manau tai NKVD palikuonys, komunistai, komjaunuoliai, neoliberalbolsevikai, visi tie marksistiniu įsitikinimu.21. Nu jo...
(2019-08-14 20:50:30)
(188.69.209.131) Parašė:

Varyk, Linkevičiau,... netylėk. Paklausyk protingų Ažubalio ir Kasčiūno patarimų: pasaulis užgniaužęs kvapą laukia, kada Lietuvos oficiali valdžia reabilituos nacių nusiklatimus... :D20. JO
(2019-08-14 19:19:44)
(86.100.96.22) Parašė:

Linusikas tikrai savo repertuare.Prie skirtingų valdžių teko gyventi ir dirbti, bet kaip prie lovio taip prie lovio.Talentas.O dar kažkokie du driskiai kviečia netylėti.Chė chė chė...šitie tai prie sekančios valdžios lovio net nematys.)19. mikaldzius -pranasas kas nezinojot
(2019-08-14 17:45:50)
(82.132.246.98) Parašė:

PASIZIURIU I komjaunimo komiteto kuilinuka...toks rubuilis,komjaunuoliskai taip atsiseres :-) kur pastumsi,ten ir eis...kauno komjaunimo komiteto kuiliukas linusikas savo repertuare :-)18. aAlgirdas
(2019-08-14 17:39:58)
(176.250.84.89) Parašė:

straipsnio vertimas tiesiog apgailetinas, uz ka sumoketi tokie nemazi pinigai? O kas dek problemos -- tai ji rusofobu galvose.17.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.16. francuz> Romui
(2019-08-14 16:45:39)
(188.69.208.131) Parašė:

Malonu skaityt mąstančio žmogaus komentarus.15. runkelis
(2019-08-14 16:40:36)
(178.19.31.27) Parašė:

Tegu Kasciunas su Azubaliu pasiskaito apie didvyriu darbus Sarmatuose,ten pateikti tikslesni duomenysParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
„Delfi.lt“ redaktorei šmeižto byloje talkina valstybė – už mokesčių mokėtojų pinigus
21 Visa tai atskleidžia netyčia ne tuo adresu išsiųstas laiškas.
Šveicarų istorikas atskleidžia barbariškus JAV ir teroristinės organizacijos CŽV metodus
15 Šiuo metu JAV nuteikinėja Rusiją ir Vokietiją vieną prieš kitą.